בע"ה כ"ד כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צעדת אימהות למען לוחמים: "לשנות נהלי הפתיחה באש"

לאור חשיפת עדויות חבריו של בראל שמואלי הי"ד, על אודות החמרת נהלי הפתיחה באש אל מול מחבלים, מתקיימת היום צעדת אימהות הקוראות לאפשר ללוחמים להגן על עצמם, "כוכבי: שנה את הוראות הפתיחה באש!"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' תשרי תשפ"ב - 15:42 12/09/2021
גודל: א א א
(קרדיט: דובר צה"ל)
(קרדיט: דובר צה"ל)

לאחר שנחשפו עדויות מפי חבריו ליחידה של בר־אל חדריה שמואלי ז"ל על אודות החמרת נוהלי הפתיחה באש אל מול מחבלים המבקשים לפגוע בלוחמי צה"ל, צועדות היום אימהות, לצד אזרחים, בקריאה לאפשר ללוחמים להגן על עצמם.

הצעדה החלה הבוקר בצומת עד הלום, ועתידה להמשך עד שעות הערב המאוחרות בעצרת מרכזית בשעה 20:00 מאחורי מתחם הקניות שבצומת יד מרדכי.

צופיה נהון, יוזמת הצעדה: "עם כל האהבה והמוטיבציה שבהן נשלח מיטב הנוער לצה"ל - חובתנו לעמוד על המשמר. אנו דורשות מהרמטכ''ל: אַפשר לכל חייל לפתוח באש נגד מחבל בלי להיות כפוף למשפטנים או למח''טים".

הצעדה מתקיימת בתמיכת משפחתו של הלוחם בראל שמואלי, פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות, וביחד עם הארגונים "אם תרצו", "תורת לחימה" ו"איגוד רבני קהילות".

מארגון תורת לחימה, מיוזמי העצרת, נמסר: ''ימים ספורים לפני הירצחו של הלוחם בראל שמואלי הי"ד מטווח אפס על ידי מחבל חמאס, קראנו לרמטכ"ל כוכבי יחד עם מעל 100 משפחות שכולות, לחדול מהחמרת הפקודות וההוראות הבלתי מוסריות אשר כובלות את ידי הלוחמים. לרמטכ"ל יש אחריות. חובתו להביא את צה"ל להכרעה ולשמור על חיי הלוחמים''.

מתן פלג, יו''ר תנועת אם תרצו: ''צה''ל חייב להיות קשוב ללוחמים ולהפסיק את מסכת ההסתרה והערפול. כשלוחמים אומרים במפורש ולמצלמה ''מסרסים אותנו בשטח, נשרפו לחברים שלנו רגליים מבקבוקי תבערה ולא קיבלנו אישור לירות'', צריך להקשיב להם. במקום להשתיק את הביקורת, על מפקדי הצבא להתיר ללוחמים להגן על עצמם. נשבענו שמותו של בראל הי''ד לא יהיה לשווא ולכן נצעד ביום ראשון, בכדי לוודא שהוראות הפתיחה באש ישונו''.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד