בע"ה י' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: אנרכיסטים תקפו תושבים במבואות יריחו

אריק אשרמן ופעיל שמאל נוסף עוכבו בחשד שתקפו תושב. אב שכול כבן 70, הותקף פעמיים השבוע בידי שמאלנים. אחד התושבים שהותקף עוכב גם הוא

  • אלחנן גרונר
  • ז' ניסן תשע"ח - 11:53 23/03/2018
גודל: א א א

צפו: תיעוד התקיפה של האב השכול בידי האנרכיסט גיא הירשפלד לפני יומיים

אלימות אנשי השמאל הקיצוני ממשיכה ומתגברת.

קבוצת אנרכיסטים ופעילי שמאל קיצוני מארגון תעאיוש ובראשם הפעיל הרפורמי אריק אשרמן, תקפו הבוקר (ו') על פי החשד תושבים מהישוב מבואות יריחו שבבקעת הירדן, כך נודע לקול היהודי.

לקול היהודי נודע כי פעילי השמאל הקיצוני מבצעים בשבועות האחרונים פרובוקציות באזור על בסיס יומיומי, ומעודדים בדואים להגיע לשטחים הסמוכים למבואות יריחו.

הבוקר, כאשר יצאו מספר תושבים למקום, תקפו אותם פעילי השמאל. אחד מהם תיאר לקול היהודי כי כעשרה פעילים ובהם אשרמן התנפלו עליו והשכיבו אותו על הרצפה כשהם תוקפים אותו.

באירוע שהתרחש כעבור זמן מה, הותקף תושב מבוגר ואב שכול כבן 70, שבנו נהרג במלחמת לבנון השניה. הוא סיפר לקול היהודי כי שני פעילי שמאל תקפו אותו, אחזו בו בכח ולא נתנו לו לזוז במשך כרבע שעה.

שוטרים שהגיעו למקום עיכבו את אריק אשרמן ופעיל שמאל נוסף. בנוסף עוכב דווקא התושב שהותקף בידי קבוצת הפעילים והשלושה נלקחו לתחנת אריאל. ארגון חוננו מעניק לתושב המעוכב סיוע משפטי וכלל המעוכבים שוחררו לאחר חקירה בתנאי הרחקה לחמישה ימים.

לפני יומיים נעצר פעיל תעאיוש גיא הירשפלד בחשד שתקף את אותו אב שכול, לאחר שתועד מכה אותו במכת ברכיה. הירשפלד הורחק לשבועיים בלבד מהאזור, ונאסר עליו ליצור קשר עם המתלונן ל-30 יום.

הירשפלד הוא אנרכיסט מוכר פעיל תעאיוש ששם לו למטרה בשנתיים האחרונות את ישובי בקעת הירדן, והוא עובר מדי תקופה לישוב אחר.

לאחרונה פרסמנו בקול היהודי הקלטה של בדואי המדבר עם תושב הישוב משכיות בבקעה, ומתאר לו כי הירשפלד איים עליהם כי במידה ולא ישתתפו בפרובוקציות שלו, הוא יתלונן עליהם ל"משטרה הפלסטינית".

בשבועות האחרונים מתמקד הירשפלד באזור מבואות יריחו, ומביא שוב ושוב עדרים של בדואים למקום, ומגייס פעילי שמאל קיצוני נוספים להגיע עם מצלמותיהם לפרובוקציות.

אירועי האלימות האחרונים של חבורת האנרכיסטים בבקעה מצטרפים למעצרה של פעילת מחסום ווטש יפעת דורון שעל פי החשד סטרה לפרקליט צבאי בדיון של עהאד תמימי.

מארגון 'עד כאן' שתיעד במשך תקופה ארוכה את הנעשה בתוך ארגון תעאיוש נמסר לקול היהודי: "מדובר בחבורה פרועה ומסוכנת, הוכחנו בעבר שהם פועלים לרצח פלסטינים שמכרו קרקעות ליהודים וכעת מתברר שהם תוקפים גם ישראלים. אזלת היד שמפגינה משטרת ישראל תמוהה ובלתי מתקבלת על הדעת".

פנינו לדובר צה"ל בשאלה מדוע כוחות הצבא אינם מונעים את פרובוקציות ארגוני השמאל הקיצוני ומרחיקים אותם מהמקום. מדובר צה"ל נמסר: "התופעה מוכרת ומטופלת ע״י כוחות צה״ל בשטח ובשיתוף משטרת ישראל". 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד