בע"ה ט"ו סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: ערבי מכה יהודי לעיני חיילים ולא נעצר

תיעוד בלעדי: ערבי תקף יהודי כשסביבם מספר חיילים. בהוראת סמח"ט הגזרה התוקף שוחרר על אף שהוא בעל רקע ביטחוני. צה"ל: "הכח הפריד"

  • אלחנן גרונר
  • כ"ג אייר תשע"ט - 21:34 28/05/2019
גודל: א א א

צילום: דוד צבי

ערבי תקף יהודי על רקע לאומני לעיני חיילים, אך לא נעצר, וזאת לדברי תושבים בהוראת סגן מפקד חטיבת אפרים שנכח במקום, כך עולה מתיעוד שהגיע לידי הקול היהודי.

האירוע התרחש לפני כשלושה שבועות בעינות ענר סמוך לישוב נריה בגוש טלמונים בבנימין.

קבוצת ערבים הגיעה למקום מהכפרים הסמוכים כדי לערוך סיור לאומני כנגד ההתיישבות היהודית באזור. את הסיור ליוו גם "שוטרים פלסטינים" ללא מדים, וכוחות צבא שנערכו באזור המעיין.

כמה תושבים מהישובים הסמוכים הגיעו גם הם למעיין, ואחד מהם צילם את קבוצת הערבים. אלא שבשלב מסויים אחד הערבים תקף במכות אגרוף את הצלם.

"הוא נתן לי אגרוף לפלאפון ועוד אגרוף לפנים", תיאר התושב בשיחה עם הקול היהודי. "היו שם חיילים מכל הכיוונים ואחד מהם דרך את הנשק, אבל למרות שהתברר שזה ערבי מוכר מאירועים קודמים הסמח"ט נתן הוראה חד משמעית לא לעצור אותו".

התושב פנה בשלב זה לסמח"ט ודרש כי הערבי התוקף יעצר. גורמי ביטחון אישרו כי מדובר בערבי בשם אמגד מזלום מהכפר ג'ניה המוכר מאירועים נוספים בגזרה, ובעל רקע ביטחוני, אך לדברי התושב הסמח"ט השיב כי אם יעצור את התוקף יאלץ לעכב לתחנה גם את התושב שהותקף.

"אמרתי לו שאין על מה לעצור אותי כי רק חטפתי אגרופים, אבל שאם זה התנאי אני מוכן שיעכב גם אותי, אבל שיעצור את התוקף. הסמח"ט אמר בתגובה שהוא לא מוכן ושחרר את התוקף".

כך התוקף ככל הידוע טרם נעצר למרות שפרטיו ידועים למשטרה ולצבא והתיעוד ברור.

יש לציין כי את הדברים אישרו גם תושבים נוספים שנכחו במקום.

דובר צה"ל סירב להתייחס לטענות התושבים על כך שהחיילים בהוראת הסמח"ט שחררו את התוקף הערבי.

תגובת דובר צה"ל: "בתאריך ה03 למאי 2019 התפתח חיכוך בין מתיישב לפלסטיני בעיינות ענר. כוח אשר היה בנקודה התערב והפריד את החיכוך. כוחות צה״ל ימשיכו לפעול על מנת לשמור על הסדר והביטחון במרחב".

במשטרה אמרו כי "תיק החקירה נמצא בחקירה ומטבע הדברים לא נוכל למסור פרטים אודותיו".

יש לציין כי באירוע נוסף שהתרחש לאחרונה בעינות ענר, דיווח אותו תושב כי חסם רכב ובו ערבים החשודים בגניבה.

באזור עינות ענר ישנן גניבות רכב רבות, והתושבים קיבלו דיווח על רכב חשוד. התושב המתגורר בסמוך הבחין ברכב ולדבריו ניסה לחסום אותו אך החשודים ניגחו את רכבו ונמלטו.

למרות שבמקום אותר חלק מהרכב וישנם סימני פגיעה, במשטרה סגרו בתוך יומיים בלבד את התלונה שהגיש התושב.

במשטרה מסרו בתגובה לפניית הקול היהודי בנוגע למקרה זה: "עם קבלת התלונה נפתחה חקירה במסגרתה נגבתה עדות מהמתלונן. היות וכל חשדו של המתלונן היה ללא בסיס ומשלא נמצאה כל עבירה פלילית נסגר התיק".

 

תגובות (9) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד