בע"ה ט"ז אייר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בבית המשפט ובמכללות: ערבים ביזו את יום השואה

מתורגמנית בבית המשפט תועדה משוחחת בטלפון בזמן הצפירה. במכללות הערבים חגגו.

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' אייר תשפ"ד - 11:29 09/05/2024
גודל: א א א
טקס יום השואה ביד ושם (צילום: אסתי דיוזבוב TPS)
טקס יום השואה ביד ושם (צילום: אסתי דיוזבוב TPS)

מתורגמנית ערביה בבית משפט השלום בירושלים תועדה כשהיא מבזה את צפירת יום השואה. במכללת דוד ילין ובמכללה למנהל בראשון לציון סטודנטים ערבים ביזו את הצפירה. 

צפירת יום הזיכרון לשואה ולגבורה מאפשרת להוריד את המסך מאשליית הדו קיום ומראה מה באמת חושבים הערבים על השמדת העם היהודי.

בתיעוד שהגיע לידי הקול היהודי נראית נהיל, שעובדת כמתורגמנית בבית משפט השלום בירושלים, כשהיא משוחחת בפלאפון במסדרון בזמן הצפירה, זאת בזמן שמאחוריה ערבים נוספים שאף צוחקים ומחייכים.

בנוסף לכך, לאחר שסטודנטים ערבים השחיתו תמונות של חטופים, היללו את מחבלי החמאס וביזו את צפירת יום השואה, הסטודנטים היהודים במכללת דוד ילין הפגינו וקראו להנהלה להעיף את תומכי הטרור.

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

במכללה למנהל בראשון לציון סטונדטים ערבים ביזו את הצפירה. במכתב שהוציאה הנציבות לקידום רב תרבותיות וסולידריות ערבית-יהודית במסלול האקדמי המכללה למנהל נכתב כי היא "מבקשת לגנות התנהגות סטודנטיאלית חמורה ובלתי הולמת שאירעה באחד השיעורים, בעת הישמע הצפירה לציון יום השואה"

במכתב אין פירוט של מי הסטודנטים המדוברים או מה בדיוק היתה ההתנהגות המדוברת.

גם במכללת בית ברל עשרות סטודנטים ערבים ביזו את יום השואה, חלקם רקדו והשמיעו מוזיקה רועשת בזמן דקת הדומייה. מטעם ההנהלה נמסר: "אנו מביעים צער וכאב".

תגובת דוברת הרשות השופטת: מדובר במתורגמנית עובדת קבלן כוח אדם שאיננה עובדת הנהלת בתי המשפט. כעולה מהסרטון היא שוחחה בטלפון באזור ציבורי של בית המשפט. יוער כי אין הוראה חוקית המחייבת עמידה בעת צפירה, עם זאת יפנה מנהל המחוז לחברה המעסיקה את המתורגמנית על מנת לבחון דרך להסדיר את הנושא להבא.

 

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד