בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מי אחראי על סיורי החיילים ברוואבי?

צה"ל עורך סיורים ללוחמים ברוואבי ועל המשתתפים להסתיר סממנים יהודים. בחיל חינוך מכחישים קשר. לביא: "הסיורים מסכנים את שלום הלוחמים"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט תשרי תשע"ט - 15:20 08/10/2018
גודל: א א א
רוואבי (אליהו אבניאל – תנועת רגבים)
רוואבי (אליהו אבניאל – תנועת רגבים)

סיורי הקצינים והחיילים בעיר רוואבי שנחשפו לאחרונה, עוררו סערה ציבורית עקב הצטברות עדויות על דרישה מלוחמי צה"ל המשתתפים בסיורים לימודיים בעיר רוואבי להתפרק מנשקם להעלים סממנים יהודים וישראלים, ולהמנע מדיבור בשפה העברית.

לקול היהודי נודע כי הסיורים מתואמים בידי המנהל האזרחי עם כוחות "הרשות הפלסטינית" עבור יחידות צה"ל המבקשות זאת, והללו דואגים לנוכחות באזור.

דובר צה"ל הגיב לקול היהודי ומסר כי "סיורים לקצינים מתקיימים לצורך למידה ובהמלצת המפקדים בשטח, הסיורים מאושרים על ידי כלל הגורמים בצה״ל וזאת לאחר נקיטת כלל אמצעי הבטחון הנדרשים על פי פקודות צה״ל", אולם בארגון לביא פנו לקצין חינוך ראשי אשר הכחיש מעורבותו בסיורים או תיאום עם החיל.

במסמך שנכתב על ידי קצין חינוך ראשי למנכ"ל ארגון לביא, כותב קח"ר כי: "פעילות חינוך בהובלת חיל החינוך והנוער ביהודה ושומרון, עוברת רק דרך יחידת הסברה יו"ש, ואין פעילות כזו לא בתכנון ולא ברוח בעיר רוואבי … בהחלט קיימים סיורי חינוך רבים ומשמעותיים באיו"ש בהתאם לתכנית החינוך ותכליות החינוך בצה"ל, ביקור בעיר רוואבי איננה אחת מהן".

קצין חינוך ראשי תא"ל צביקה פייאיזן הוסיף וכתב עוד כי: "הפעילות בעיר נעשית ביוזמת מפקדים שרוצים לחשוף את הקצינים או החיילים שלהם לעיר המדוברת בין אם מתוך רצון לחשיפה של המרחב המבצעי, או להיכרות כוללת … פעילות כזו מאושרת באוגדת איו"ש ובמינהל האזרחי והיא לא עוברת ולא כוללת תכני חינוך דרך חיל החינוך או דרך קצינת החינוך, התכנון והארגון כאמור עובר באוגדת איו"ש ובמינהל האזרחי."

בארגון לביא אמרו מנגד כי: "הבאת החיילים מיחידות רבות ושונות לסיורים לימודיים בעיר רוואבי, וביניהן יחידות שאינן קשורות כלל לפעילות מבצעית בתחומי העיר רוואבי, מלמדת כי לא מדובר על יוזמה מקומית של מפקדי היחידות לחשוף את החיילים לנעשה בעיר רוואבי, ניתוח הממצאים העדויות ותכני ההרצאות המועברות לחיילים ברוואבי, מעלה חשש להטמעת עמדות פוליטיות קיצוניות במסווה של סיור לימודי.

המשך הסיורים במתווה השערורייתי בו נדרשים הלוחמים להסתיר את זהותם היהודית ולהתפרק מנשקם אינו מתקבל על הדעת, ואנו קוראים לקצין חינוך ראשי ולשר הביטחון להורות על עצירת הסיורים הפוליטיים של חיילי וקציני צה"ל לרוואבי".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד