בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קצין בכיר בביטחון המסכל הפלסטיני פועל בתוך 'לוחמים לשלום'?

ארגון 'עד כאן' טוען כי בין בכירי פעילי ארגון 'לוחמים לשלום' נמנה קצין בכיר בביטחון המסכל הפלסטיני, איתו מתאמים פעילי הארגון הפגנות נגד צה"ל ומקבלים סיוע מהביטחון המסכל, תוך שתפקידו הביטחוני מוסתר. בתגובה: "מדובר בשקר ומסמך מזויף"

  • יח"צ
  • ז' תשרי תש"פ - 08:21 06/10/2019
גודל: א א א
(צילום מסך, באדיבות עד כאן)
(צילום מסך, באדיבות עד כאן)

ארגון 'עד כאן' מפרסם כי בידיו מסמך פלסטיני מבסווג, לפיו קצין בכיר בביטחון המסכל הפלסטיני - מנגנון הביטחון של הרש"פ המקביל לשב"כ הישראלי - שתפקידו לאסוף מידע על ארגונים ישראלים, פועל כבכיר בארגון 'לוחמים לשלום' מאז הקמתו ב-2006 ויתכן ש"הושתל" בארגון כדי לאסוף מידע על הפעילים הישראלים. 

ממסמך פנימי של הביטחון המסכל הפלסטיני שסווג כ'סודי ביותר', אומרים בארגון 'עד כאן', עולה כי קצין בכיר במנגנון הביטחון המסכל הפלסטיני מקיים קשר שוטף וקבוע עם נטע חזן, פעילה ישראלית בולטת ב'לוחמים לשלום', וכי פעילות הארגון מלווה ומתואמת עם הביטחון המסכל הפלסטיני.

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >>

הירשמו לניוזלטר שלנו >>

במכתב שנשלח בכ"ט סיוון תשע"ו (5 ביולי 2016) על ידי ליווא' (אלוף) עיסא אבו עראם, למנהל הביטחון המסכל גנרל זיאד הב-אלריח, דיווח אבו עראם כי מתוכננת פעילות של לוחמים לשלום בהשתתפות של כ-1,000 פלסטינים וישראלים נגד גדר ההפרדה, בתאריך ו' תמוז תשע"ו (15 ביולי 2016).

אבו עראם מציין במכתב שנכתב בכתב יד על דף רשמי של הבטחון המסכל, כי תיאם את הפעילות עם קצין בכיר בביטחון המסכל בשם ראאד אלהדאר, וכן "בתיאום עם הפעילה הישראלית נטע חזן הנמצאת ביחסים איתנים ומתמשכים עימו (אלהדאר) בהקשר למשימה זו". אבו עראם ביקש שמפקד הבטחון המסכל יעדכן את עובדי סניף המנגנון בבית לחם בפעילות הצפויה של 'לוחמים לשלום', ושיורה להם "להעניק להם (את) כל הדרוש להצלחת הפעילות".

ראאד אלהדאר, הינו מחבל מורשע שישב בכלא הישראלי שלוש שנים בגין ניסיון בניית פצצה, זאת לאחר שהיה מבוקש במשך שנה. בצעירותו הצטרף אלהדאר לפת"ח ועסק בפעילות טרור כגון זריקת אבנים, הבערת צמיגים והשלכת בקבוקי תבערה.

עם הקמת הרש"פ בשנות התשעים החל אלהדאר לעבוד בביטחון המסכל הפלסטיני בו הוא עובד עד היום, בדרגת לוטננט קולונל – המקבילה לדרגת סגן אלוף בצה"ל. בניסן תשע"ה (אפריל 2015) סיים אלהדאר קורס מפקדים של הביטחון המסכל. 

לפי הפרסום של 'עד כאן', אלהדאר הצטרף לפעילות ארגון 'לוחמים לשלום' כשהחל לפעול בשנת 2006, והיה ממייסדי הארגון והוא משתתף מעת לעת בפעילויות בארץ ובחו"ל כנציג 'לוחמים לשלום', כולל בתוך מדינת ישראל. 

נטע חזן, פעילה בכירה ב'לוחמים לשלום' בעשור האחרון, דוברת ערבית ומרבה לבקר בשטחי "הרשות הפלסטינית". בפרסומים רבים של הארגון מופיעה כתובת המייל הפרטית שלה להרשמה, ונראה כי היא אחראית על ארגון האירועים של 'לוחמים לשלום'. בין היתר, נאמה חזן בטקס הזיכרון האלטרנטיבי שהתקיים לפני כשנתיים.

ההפגנה נגד גדר ההפרדה שהוזכרה במכתב המסווג, התקיימה ב-15 ליולי סמוך למחסום המנהרות שמדרום לירושלים בהשתתפות מאות פלסטינים וישראלים. נטע חזן וקצין הביטחון המסכל ראאד אלהדאר, שתיאמו מראש את ההפגנה, השתתפו בה והתראיינו לכלי התקשורת במהלכה. מתיעוד של ההפגנה ניתן לראות את ראאד אלהדאר בין המפגינים כשהוא לבוש בחולצה של 'לוחמים לשלום'.

בנאומה בהפגנה אמרה חזן כי "מחובתי לעמוד לצד אחיותיי ואחיי הפלסטינים, כי המאבק שלהם הוא המאבק שלנו".

בנוסף, מקיים ראאד אלהדאר קשרי עבודה וחברות באמצעות פעילות השטח והפייסבוק של 'לוחמים לשלום' עם ישראלים נוספים, כגון דין יששכרוף, דובר 'שברים שתיקה' לשעבר ודוברו של ח"כ איימן עודה כיום, עם רעות מור המשמשת בשנים האחרונות כיועצת התקשורת של 'שוברים שתיקה', ועוד. חלק מהישראלים אף סימנו לייק לתמונתו של אלהדאר במדי הביטחון המסכל, לפני מספר חודשים.

ביוני 2017, לאחר שיששכרוף נחקר באזהרה במשטרה בעקבות הצהרתו שהיכה פלסטיני, קיימו פעילי 'לוחמים לשלום', בהם ראאד אלהדאר, מפגן תמיכה ביששכרוף.

על-פי החוק, אסור לישראלים לקיים מגעים וקשרי עבודה עם עובדים במנגנוני הביטחון והמודיעין הפלסטינים. נזכיר כי עזרא נאווי מבכירי ארגון תעאיוש, שהתפרסם בחודש שבט תשע"ו (ינואר 2016) כמי שפעל להסגרת מוכרי קרקעות פלסטינים לביטחון המסכל והודה כי הביא למותם של כמה מהם, עומד בימים אלו לדין פלילי בגין חוק זה. עוד יוזכר כי בסרטון רשמי שפרסם ארגון 'לוחמים לשלום' בניסן תשע"ח (אפריל 2018), כשלושה שבועות לאחר תחילתן של "צעדות השיבה" הערביות האלימות בגבול רצועת עזה, מביעים פעילי הארגון תמיכה בזכות השיבה של הערבים לשטחי ישובים ישראלים.

בארגון עד כאן מוסיפים ומציינים, כי תגובה לפרסום הכחישו ב'לוחמים לשלום' כי בין פעילי הארגון נמצאים עובדים במנגנוני הביטחון הפלסטינים וטענו כי הם לא מקבלים סיוע מהרשות הפלסטינית, אך הודו כי הם מתאמים את ההפגנות והפעילויות שלהם באופן בירוקרטי בלבד. 

מטעמה של גברת נטע חזן נמסר כי מדובר במידע שקרי ומכפיש שנועד לפגוע בשמם הטוב של חזן ושל ארגון 'לוחמים לשלום' ושל פעיליו. הטענות עליהן מסתמכת הכתבה, לדבריה, "הן שקריות והמסמך שהופץ הינו זיוף, ולא מהסוג המתוחכם". עוד נמסר כי "את המסמך קיבל ארגון עד כאן מידי פעיל הימין הקיצוני יצחק מגרפתה, פעיל-מקלדת שמצבו הנפשי מוטל בספק. מגרפתה הציג מסמך זה לאחרונה במסגרת תביעת לשון הרע שהגישה נגדו חזן, וזאת לאחר שפרסם כי היא סוכנת של הבטחון המסכל הפלסטיני. מגפתה טען שקיבל את המידע אודותיה מ'מקור בכיר ברשות הפלסטינית'".

גלעד אך מנכ"ל עמותת 'עד כאן' מסר בתגובה "מדובר בפעילות ארוכת שנים של הביטחון המסכל הפלסטיני בתוך מה שמתקרא "ארגון שלום", ולא מתוך כוונה תמימה. כניסתו של קצין בכיר בביטחון המסכל במסווה אזרחי לפעילות בתוך ישראל, בזמן שתפקידו הוא לאסוף מידע על ישראלים, מהווה סכנה ביטחונית ומודיעינית, ואני קורא לרשויות האכיפה להתערב באופן מיידי ולחקור את המעורבים בדבר. יש לנו יותר מיסוד סביר להניח שחלק מהפעילים הישראלים שבאו במגע עם הקצין הפלסטיני מסרו לו מידע לאורך השנים תוך שהם מודעים לתפקידו ולמטרותיו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד