בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קורא לרצח יהודים, מקבל פנסיה ממשרד הפנים

אמאם קיצוני ממזרח ירושלים, הקורא להקמת ח'ליפות אסלאמיות, עבד במשרד הפנים בשכר וכעת מקבל פנסיה, על חשבון משלם המיסים. משרד הפנים: "הוא זכאי לפנסיה על פי הכללים"

  • ברוך ידיד / tps
  • ה' טבת תש"פ - 08:16 02/01/2020
גודל: א א א
שייח' עצאם עמירה (צילום מסך מתוך פייסבוק)
שייח' עצאם עמירה (צילום מסך מתוך פייסבוק)

שיח' עצאם עמירה, תושב צור באהר במזרח ירושלים, מראשי מפלגת "התחריר" הקיצונית, הקוראת להקמת ח'ליפות אסלאמית ולהשמדת מדינת ישראל, מקבל פנסיה ממשרד הפנים. עד לאחרונה ואף שהוא עומד שנים בראש מפלגת "התחריר", זכה עמירה למשכורת ממשרד הפנים

בצור באהר, מקום מגוריו ובבית צפאפא, שם הוא משמש כאמאם, אומרים לסוכנות הידיעות הישראלית TPS, כי בעבר נחשב ל"יועץ במשרד הפנים לענייני דת" וייצג את התושבים מול המשרד.

בסוכנות tps אומרים, כי שיח עצאם עמירה מתבלט כאיש "התחריר" הפעיל ביותר ומחזיק בעמדות קיצוניות וחריגות, גם לטעמם של אנשי דת מוסלמים במזרח העיר. בפרסומים עדכניים הוא מתואר כ"ראש התחריר בפלסטין". דגלים שחורים, המעוצבים כדגלי "המדינה האסלאמית" מוצבים במשרדו.

בהטפותיו הקיצוניות הוא קורא למאמיניו להתאחד ולהקים ח'ליפות ע"י "ג'האד", להחזיר את הכבוד למוסלמים ולמגר את ישראל. הח'ליפות על פי עמירה אמורה להקיף את כל המדינות בהן קיים אסלאם ו"לחסל את האימפריות, שישראל נמנית עליהן".

אנשי דת במזרח העיר ובהם בכירים במועצת הואקף, אומרים לסוכנות הידיעות הישראלית TPS, כי "מדובר באדם מסוכן שפועל כבר שנים, באמצעים אלימים, כדי לקבל את זכות הדרשות בהר הבית בימי שישי ובתפילות ההמוניות ולנצלן להסתה".

בשל התנגדות הואקף לאפשר לעמירה לשאת דרשות בהר הבית, הוא עורך כינוסים דתיים באמצעות הוידאו, במתחמי המסגדים בירושלים, ברמאללה, בחברון ובטול כרם. בסרטונים הוא מציג את העימותים האלימים בין משטרת ירושלים למתפללים ובאחרונה אף קרא "לשחרור פלסטין והמסגדים ע"י הקמת ח'ליפות".

"מדובר באדם קיצוני גם בהשוואה לארגונים המוכרים", אומר ר.ד. תושב צור באהר ל TPS. "עמירה קורא לזנוח את הרעיון לפיו על המוסלמי לגלות אדיבות וסובלנות כלפי מי שאינם מוסלמים ותובע לגבות מהיהודים ומהנוצרים מס גולגולת (ג'זיה), כפי שהיה נהוג במדינה האסלאמית של דאע"ש עד לאחרונה.

עמירה קורא להרוג "את כל מי שאיננו מוסלמי וגם את המוסלמי שאיננו מאמץ גישה כזו. "אלו שאינם מוסלמים אינם ראויים לחיי נוחות ועלינו להרוג אותם" – אומר עמירה מעל כל במה וגם בהר הבית. בנאומיו תוקף עמירה גם את אבו מאזן, שלדבריו, "איננו מייצג את האסלאם" ופעילי ה"תחריר" יצאו גם נגד הבחירות ברשות הפלסטינית, ונגד הסכמי אוסלו. באחרונה תקף עמירה את הצטרפותה של הרשות הפלסטינית לאמנת CEDAW לשוויון בין נשים לגברים.

בכלל, הרשות הפלסטינית, כממשלות ערביות אחרות, בהן מצרים וירדן, מהווה מטרה לגיטימית בעיני ה"תחריר", בשל אופן התנהלותן שמעכב את הקמת מדינת הח'לאפה ואת "יום הדין".

עמירה הוא גם איש "וועדות הסולחה" ונחשב לדמות מסורתית ומקובלת בעיר. באחרונה נעצר על כך שהתיר את דמה של משפחת אבו טיר, בעקבות מותה של נערה שנפלה קורבן להתעללות מינית. בכירים בחמא"ס נמנים על משפחת אבו טיר.

"חזב אלתחריר" היא מפלגה פונדמנטליסטית, שהוקמה במקורה כתנועה אסלאמית פלסטינית בשנת 1953 ובסיסה המרכזי כיום הוא בלונדון. המפלגה אינה מכירה בחוקי המדינה באשר היא, ערבית או מערבית, ומבקשת לכונן מדינת הלכה. מטרותיה הן החזרת המוסלמים לחיות על פי חוקי הדת (שריעה) והפצת הדת האסלאמית (דעוה) בעולם כולו. מטרה זו אינה יכולה להתממש ללא איחוד כלל המוסלמים בעולם במדינה אחת, מדינת הח'לאפה.

בכירי "תחריר" מבהירים, כי ההבדל בין המפלגה ל"אל קאעידה" של אוסאמה בן לאדן הוא טקטי בלבד, וכי השאיפה לח'ליפות אסלאמית בג'יהאד", משותפת להם.

בתגובה לדברים כאן, אומר משרד הפנים, כי "שיח עצאם עמירה שימש בעבר כעובד משרד הפנים וכיום, לאחר שסיים את שירותו כעובד מדינה, הוא זכאי לקבלת פנסיה על פי הכללים, אשר על כן ובהיותו אדם פרטי, איננו רואים מקום להתייחסות".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד