בע"ה כ"ב אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קריאה לממשלת הולנד: "עכשיו הפסיקו גם את המימון למחבלים"

בעקבות החלטת ממשלת הולנד להפסיק את המימון לרשות הפלסטינית, קורא מנכ"ל עד כאן לממשלת הולנד להפסיק גם את מימון 'המוקד להגנת הפרט', התומך משפטית במחבלים ובמשפחותיהם

  • ד' כסלו תש"פ - 08:20 02/12/2019
גודל: א א א
מחבל בבית המשפט. למצולם אין קשר לכתבה. (הלל מאיר, tps)
מחבל בבית המשפט. למצולם אין קשר לכתבה. (הלל מאיר, tps)

בעקבות החלטת ממשלת הולנד להפסיק את מימון הרשות הפלסטינית המשלמת משכורות למחבלים, קוראים בארגון עד כאן למקבלי ההחלטות ההולנדים להפסיק גם את מימון ארגון 'המוקד להגנת הפרט', התומך במחבלים ובמשפחותיהם.

ארגון 'המוקד להגנת הפרט' מספק סיוע וייצוג משפטי בחינם, בנושאים כגון זכויות כלואים, תושבות, הריסת בתי מחבלים והשבת גופות מחבלים. בין היתר הגיש 'המוקד' עשרות עתירות כנגד הריסת בתי מחבלים, בניהם המחבלים שביצעו את הפיגוע בו נרצח התינוק עמיעד ישראל איש-רן והפיגוע בבית אל בו נרצחו החיילים יובל מור יוסף ויוסף כהן.

בנוסף, הגיש 'המוקד' עתירה נגד החלטת שר הפנים אריה דרעי לבטל את תושבתו של המחבל מוניר רג'בי, אשר הורשע בביצוע פיגוע רצחני באוטובוס קו 37 בחיפה בשנת 2003 , בו נרצחו 17 בני אדם, מתוכם 9 תלמידי תיכון.

בארגון עד כאן אומרים, כי ממשלת הולנד מממנת את ארגון 'המוקד להגנת הפרט' בסכומים המגיעים למאות אלפי שקלים בשנה. חלק מהמימון מגיע מממשלת הולנד עצמה, וחלק מארגונים שונים בהם חברה הולנד, כגון מנהלת זכויות האדם והמשפט הבינלאומי ועוד.

גלעד אך מנכ"ל עד כאן פנה לממשלת הולנד בבקשה שיעצרו גם את המימון לארגון 'המוקד'. "אנו מברכים על ההחלטה לעצור את המימון המגיע לרשות הפלסטינית, ומבקשים בהזדמנות זו לעצור גם את מימון הארגונים התומכים במחבלים ובמשפחותיהם. הרשות אולי מעבירה למחבלים משכורות, אולם ארגון 'המוקד להגנת הפרט' שם לו למטרה לסייע לאותם מחבלים ומשפחותיהם מבחינה משפטית. זו תמיכה כספית במחבלים וזו תמיכה משפטית, ושתיהן צריכות להיפסק. הגיע הזמן לעשות סוף לתמיכה בטרור, גם אם היא באצטלה של 'זכויות אדם'".

מהמוקד להגנת הפרט לא התקבלה תגובה לדברים עד לרגע זה. והיא תפורסם לכשתתקבל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד