בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"השותפות עם רע"מ - סכנה מהותית לביטחון הלאומי של ישראל"

לא רק הפגיעה בערכים: תא"ל (מיל.) אמיר אביבי, מנכ"ל הביטחוניסטים מצביע על סכנה ביטחונית בשותפות עם מפלגת רע"מ. "מתנגדים נחרצות לכל ממשלה שתלויה במפלגה מבית היוצר של האחים המוסלמים".

  • תומר רחובי
  • כ"א אייר תשפ"א - 19:06 03/05/2021
גודל: א א א
תא"ל (במיל.) אמיר אביבי (באדיבות הביטחוניסטים)
תא"ל (במיל.) אמיר אביבי (באדיבות הביטחוניסטים)

עם תום פקיעת המנדט להרכבת הממשלה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ואובדן ההזדמנות להקים ממשלת ימין עם רוב ציוני מוחלט ולאור ניסיונות חוזרים ונשנים של ראש הממשלה לצרף ולהישען על מפלגת רע"ם של מנסור עבאס, מפלגה השייכת ופועלת בעבור התנועה האיסלמית, גוברים הקולות המתנגדים נחרצות להקמת כל ממשלה מהסוג הזה.

ארגון הביטחוניסטים המורכב מאנשי צבא לשעבר, בהם אלופים ותתי אלופים במיל עם הבנה אסטרטגית נרחבת, קוראים לא להיכנס בשום אופן לממשלה מעין זו. "תנועת הביטחוניסטים מתנגדת נחרצות לכל ממשלת מיעוט שתלויה במפלגה איסלאמיסטית מבית היוצר של האחים המוסלמים", אומר תא"ל במיל. אמיר אביבי, מנכ"ל ומייסד הארגון בריאויון מיוחד לקול היהודי.

 הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

"מדובר במפלגה שמקורבת לחמאס, מפלגה שלאורך שנים תומכת בטרוריסטים ובתפיסת עולמה מאמינה שלא צריכה להיות בכלל מדינת לאום לעם היהודי" מסביר אביבי. "מפלגה כזאת, גם אם היא עושה צעדים כאלה ואחרים להתמקד יותר בצדדים אזרחיים - עליה אי אפשר להישען".

אובדן ערכים וחוסן לאומי

אביבי לא דוחה לחלוטין את השינוי התדמיתי שעבר לכאורה יושב ראש מפלגת רע"ם ומבהיר כי ניתן לשתף פעולה במישור האזרחי רק אם יש ממשלה יהודית ציונית עם רוב מובהק. "אין בעיה לשקול בסיטואציה כזו או אחרת גם שיהיו בממשלה, אבל לא להישען עליה, זו סוגיה שלמעשה יכולה ממש לסכן בצורה מהותית את הביטחון הלאומי של מדינת ישראל ולקעקע מהיסוד את הבסיס הציוני".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >>

"אם יש ממשלה ציונית עם רוב ברור של 61 ומעלה, בהחלט אני לא מתעלם המגמות שיש בחברה הערבית והרצון להתעסק בנושאים אזרחיים, אני מאוד מחובר לחברה הערבית ואני מאוד שמח על המיקוד שהולך וגובר בנושאים האזרחיים ולא הלאומנים, אבל זה בתנאי שיש ממשלה שיכולה לממש מדיניות ציונית עם רוב ברור. אם לא שילכו לבחירות. אנחנו מעדיפים מערכות בחירות מאשר ויתור נצחי על הערכים הבסיסיים שלנו".

"כל העיקרון של רוב יהודי בארץ ישראל זה כדי שלממשלות יהיה רוב יהודי ולא שום סיבה אחרת" מחדד אביבי. "אחרת לא היה לזה משמעות לצורך שלנו להיות רוב במדינה שלנו".

"למעשה ברגע שיש ממשלה שקיומה תלוי באחים המוסלמים – כל החלטה שהיא צריכה לקבל באיזשהו נושא, היא תאלץ לקחת בחשבון מה בעצם תגיד אותה המפלגה", מבהיר מנכ"ל הביטחוניסטים, "ואז אחד משניים - או שלכתחילה הם לא יעשו מהלכים נדרשים: אם זה לצאת למבצע, אם זה תקיפה, אם זה החלת ריבונות, בנייה, מה שזה לא יהיה - יגידו 'אנחנו לא עושים כלום כי אנחנו לא רוצים להפיל את הממשלה', או שהם כן ירצו לעשות ואז מאחורי הקלעים יגיד להם 'אין בעיה, אם אתם עושים אנחנו נפיל את הממשלה'. זו ממשלה שנשלטת על ידי אותה מפלגה. זו לא ממשלה שיש לה עצמאות. היא לא יכולה לקבל שום החלטות מבלי לשקול את העובדה שיש פה מפלגה שיכולה להפיל אותה".

הימין מכשיר את ממשלות השמאל

"ולכן אנחנו חושבים שזו סכנה ממשית לביטחון הלאומי של מדינת ישראל וזו סכנה לאתוס הציוני באופן כללי. ברגע שהימין מכשיר זאת - מה יגיד אחר כך כשהשמאל יבוא ויגיד שהוא רוצה להקים ממשלה שנשענת על המשותפת? מה ההבדל בין המשותפת לרע"ם בהקשר הזה? אין פה שום הבדל. אז למעשה הימין מכשיר את ממשלות השמאל הבאות".

"בהסתכלות ארוכת טווח, הרצון הטקטי לפתור בעיה מקומית, תיצור מכאן ולדיראון עולמים בעיה אסטרטגית-מהותית וגם אידיאולוגית-תפיסתית למדינת ישראל".

אביבי ער גם לקולות מקרב חלק מרבני הציונות הדתית והלחצים המופעלים עליהם בכדי שיתמכו בממשלת מיעוט, "תנועת הביטחוניסטים, בשונה מהרבה אנשים אחרים, מסתכלת על הביטחון הלאומי של  מדינת ישראל בראיה של דורות קדימה ולא בראיה של מה קורה ברגע זה. ערכים וגם אמונה, נמדדים ברגעים קשים - ברגעים מאתגרים".

"בעצם הנכונות של רבנים מסוימים לוותר על כל הערכים הכי בסיסיים שלהם, זו תופעה שאני חושב צריכה להטריד את כולנו".

"תנועת הביטחוניסטים מצפה מהרבנים, מהמנהיגים הרוחניים, לדבוק באמת היהודית, לדבוק בערכים הציונים שלשמם הקמנו את המדינה, ולהפעיל את הלחץ איפה שצריך אותו - על המפלגות הציוניות, שלא יתנו יד להקמה של ממשלה שתלויה בסופו של דבר במפלגה איסלמיסטית אנטי-ציונית".

"שמחתי לראות את ההודעה של הרב דרוקמן אחרי הישיבה שעשו, שהם לא יתמכו בשום דרך בהקמת ממשלה כזאת".

אנחנו נמצאים בתקופה מבישה

אמיר אביבי מייצג חבורה גדולה של גנרלים ואנשי צבא שמבינים שהמאבק שלנו מול הערבים הוא מאבק ארוך טווח, "זה עיקרון שאנחנו טבענו אותו בהקמת המדינה וצריך לדבוק בו לעד. זה לא משהו שאמור להיות בדיון בכלל. עצם זה שבכלל דנים בזה 73 שנה אחרי שקמה המדינה, מוכנים כבר להפקיד אותה בידי מפלגה איסלמיסטית, זה בעיניי בלתי נתפס בכלל".

"אני חש שמה שמוביל פוליטיקאים, אני אומר את זה בצער רב, זה כיסיאולוגיה ושרידות פוליטית, והן גוברות אצלם על הצרכים של הביטחון הלאומי שלנו ועל הערכים שלנו. הייתי מצפה גם מהציבור ובטח מהציבור הרוחני רבנים וכו', להעמיד אותם במקום".

"אני חושב שאנחנו נמצאים בתקופה מבישה" אומר אביבי, "בכל מה שקשור להתנהלות הערכית של הנבחרים שלנו. שבמקום לראות את הטובה של עם ישראל, הם עסוקים בריבים אישיים, בחרמים, בשנאה אישית ולא רואים את טובת הציבור. כי אם הם היו רואים את טובת הציבור, כנראה היו מקימים ממשלה כבר לפני שלושה שבועות".

"אבל הנבחרים שלנו מוכנים לסכן את מדינת ישראל ברמה הביטחונית וברמה הלאומית בשביל לקבל את הנקמות האישיות שלהם ואת הריבים הקטנים שלהם". אביבי אומר כמובן את הדברים על רקע העובדה שהמדינה כבר אחרי ארבע מערכות בחירות. "פעם אחר פעם מעדיפים שיקולים קטנוניים על טובת המדינה".

"נראה כי הדברים הקשים על אובדן הערכים כבר הותירו את הרושם, אביבי סבור שראש הממשלה ונבחרי ציבור אחרים כבר עשו נזק כבד בהקשר הזה, וגם אם המהלך לא ימומש בפועל, האתוס הציוני כבר נפגע. "וזה לא סתם וזה לא מקרי שאנחנו חשים את ההתדרדרות הביטחונית".

"כשאנחנו מאבדים את החוסן שלנו ואת הערכים שלנו, האויבים שלנו בשניה אחת מריחים את זה ומבינים שיש פה חולשה שהיא תמיד מתחילה מחולשה ערכית-אידיאולוגית ואני אומר כבר עשו נזק, הנזק הזה יכול להיות עשרות מונים יותר גרוע אם וכאשר תקום פה ממשלה שמנוהלת על ידי האחים המוסלמים ולכן צריך לעצור את זה כאן ועכשיו. כמובן כל ראשי המפלגות בין אם זה סער, בנט כל המפלגות הציוניות צריכות להתעשת ולהקים ממשלה יציבה"

הידרדרות ביטחונית דרמטית

לסיכום מבקש מנכ"ל הביטחוניסטים להדגיש את הצומת המסוכנת בו אנחנו נמצאים "כשמסתכלים על האתגרים של הביטחון הלאומי שהמדינה עומדת בפניהם, החל מממשל אמריקאי שחותר לחזרה להסכם הגרעין הקודם ולהסרת הסנקציות מאירן, שזה אירוע קשה ביותר אסטרטגית. שרואים את אירן ממשיכה לצייד את האזור בטילים ארוכי טווח".

"הסוגיה ה'פלסטינית' שלאט לאט חוזרת למרכז הבמה עם פת"ח שמפורק לארבעה גורמים, עם חמאס שהוא הגורם הדומיננטי שמנסה כרגע להשתלט על יהודה ושומרון. הרמת ראש של גורמים קיצוניים בקרב החברה הערבית בישראל וכו', זה פשוט לא יעלה על הדעת במציאות כזו שהפוליטיקאים שלנו במקום לצופף שורות ולהקים ממשלה לאומית יציבה בעצם רוצים להפקיד את המדינה בידי מפלגה איסלאמיסטית, זה דבר שלא יעשה".

"ואם זה יקרה, אני צופה הידרדרות ביטחונית דרמטית בכל הגזרות ולכן חייבים לעצור את מחול השדים הזה ואת הרכבת הרים הזו ולהקים ממשלה יציבה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד