בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ראש השב"כ לשעבר: "ערביי ישראל אינם יעד מודיעני"

ח"כ סמוטריץ' היום בלוד: "להכניס את השב"כ לפעילות בעיר". לפני כתשע שנים התהדר ראש השב"כ כי נעצרו מעט ערבים ישראלים בחשד לטרור, והצהיר כי "איננו מתייחסים אליהם כגייס חמישי".

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' סיון תשפ"א - 21:35 13/05/2021
גודל: א א א
נתניהו עם ראש השב"כ לשעבר, יורם כהן (צילום: עמוס בן גרשום לע"מ)
נתניהו עם ראש השב"כ לשעבר, יורם כהן (צילום: עמוס בן גרשום לע"מ)

"ערביי ישראל כציבור אינם יעד של השב"כ", כך הצהיר ראש השב"כ לשעבר יורם כהן בכנס סגור שהעביר לפני כתשע שנים. "הם אינם גיס חמישי ואיננו מתייחסים אליהם ככאלה. אנחנו מתייחסים אליהם כציבור פלסטיני המזדהה עם אחיהם ביהודה ושומרון, עיקר הציבור הזה נמצא במעורבות הולכת ופוחתת בטרור".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי 

כהן התהדר אז, כי "בשנה האחרונה עצרנו 20-30 איש מקרב ערביי ישראל, לעומת 2,000 פלסטינים ביהודה ושומרון". הוא גם הסכים שישנם בעיות אחרות עם ערביי ישראל, אך בעיות ביטחוניות אינן כלולות בתוכן – "הבעיות עם ערביי ישראל מורכבות, אבל אלה אינן בעיות ביטחוניות. זה ניכור, בעיית השתלבות, תעסוקה, ניהול כושל של מועצות, פשיעה וסמים".

תוך כדי הפרעות בימים האחרונים, היום בצהריים (ה') ביקר חבר הכנסת ושר התחבורה לשעבר בצלאל סמוטריץ' בלוד, ואמר כי "השקט יחזור ללוד רק אחרי שנבין שיש כאן מלחמה. זה לא אירוע הפרת סדר שיצא משליטה. זה אירוע בטחוני לאומי, זאת מלחמה של אויב קולקטיבי שמתייצב נגדנו ומזדהה עם האויבים שבאים מולנו מעזה."

לשיטת סמוטריץ' התפיסה הזו גוזרת צורת פעילות שונה לחלוטין מזו שמתרחשת בשטח היום – "זה גוזר תפיסת הפעלה אחרת לחלוטין, של מעצרים מנהליים, של מעצרי מנע, ושל הכנסת שב"כ לאיסוף מודיעין. אלה לא הפרות סדר."

רגע לפני שאתם עוזבים...
זה המקום היחיד בו תוכלו לקרוא את כל החדשות שאחרים מנסים להסתיר מכם. האיסוף, אימות המידע, הפרסום והעבודה מסביב דורשת משאבים רבים. זו ההזדמנות שלכם להצטרף ולקחת חלק במאבק שהופקר בידי הרשויות.

הצטרפו עכשיו לבניית כלי תקשורת עצמאי יהודי וערכי >> 
יחד נשמיע את הקול היהודי >> 

להצטרפות לעדכונים מהקול היהודי:
בווצאפ >>
בטלגרם >>

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד