בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יוסי דגן: "החיים שלנו הם לא שורה במצגת"

ראש המועצה האזורית שומרון ספד ליהודה גוואטה הי"ד וקרא להקים ישוב חדש: "אנו עם ישראל מקדשים את החיים. חיים של בניין ויצירה".

  • יח"צ
  • כ"ד אייר תשפ"א - 09:39 06/05/2021
גודל: א א א

יוסי דגן ראש מועצת שומרון מגיב על מותו של תלמיד הישיבה, יהודה גוואטה הי"ד הלילה וקורא להחזיר את המחסומים ביהודה ושומרון ולהקים ישוב חדש בשומרון כתגובה לרצח: "אסון כבד - לא רק לישיבת איתמר ולהתיישבות בשומרון - אלא למדינת ישראל כולה. יהודה הי"ד לא מת מסרטן, הוא נרצח כי היה יהודי בארץ ישראל. הוא נרצח על ידי מרצח שפל, שהוסת וימומן על ידי המחבל אבו מאזן וחבריו המחבלים מרמאללה".

"ממשלת ישראל חייבת להתעורר. הממשלה חייבת להתייחס לגל הזה כפי שהוא: ארוע מאורגן ומתוכנן של ה'רשות הפלסתינית'". 

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

"אני דורש ממשלת ישראל להחזיר את המחסומים הביטחוניים, לחזור לשלוט בצירי התנועה. החיים שלנו חשובים יותר מכל פוליטיקה. אני לא מוכן לשמוע שצה״ל יכיל את הארוע. החיים שלנו הם לא שורה במצגת. ממשלת ישראל חייבת להפגין עכשיו מנהיגות, אני קורא ודורש מראש הממשלה לאשר מיד להקים ישוב חדש ליד צומת תפוח, מקום הרצח, ולהכפיל את הישוב איתמר - שבישיבה בו יהודה הי"ד למד".

"אסור שהטרור ירגיש שהוא מנצח, צריך שיהיה ברור שעם ישראל מביס את אוייביו השפלים".

"אנחנו נמצאים בתקופה שהיא שיא של פיתוח ותנופה של השומרון, אסור שזה ייעצר בכלל ובטח שלא בגלל טרור של ה'רשות הפלסטינית'".

דגן ספד ליהודה גוואטה ואמר: "יהודה היקר, נער צעיר חייכן מלא אהבת ישראל, כל החיים היו לפניך, הצטרפת לישיבת איתמר בשמחה, ללמוד תורה שבה חשקה נפשך, בשפיץ של ההתיישבות בלב ארץ ישראל בישיבה החשובה הזו. היית מסור לעם ישראל התאמנת בכל הרצינות כדי להתגייס לשייטת 13 לקומנדו הימי, רצית בכל מאודך ללמוד תורה עם חבריך בישיבה וראש הישיבה -  הרב ואן דייק, לגדול בתורה, לתרום לעם ישראל". 

"יהודה אחינו היקר והקדוש! אנו נשבעים לך שזה לא ייעצר. הטרור הפחדני והשפל, לא יגדע את זה. ההתיישבות בשומרון ובכל ארץ ישראל רק תתחזק! נתחזק יחד ונתנחם בבניין ארצנו האהובה". 

"אנחנו תפקידנו לבנות, לפתח, לחנך, לקיים שיגרה וחיים בארץ ישראל בכל חלקי ארץ ישראל. לממשלת ישראל יש תפקיד להגן עלינו ולהבטיח שהחיים בשומרון יהיו בטוחים כמו ביפו, כמו בירושלים, כמו בכל מקום אחר במדינת ישראל". 

"אנו עומדים כאן ליד הקדוש יהודה גואטה הי"ד ואומרים לרוצחים השפלים ושולחיהם: לעלם לא תשברו אותנו! אתם קידשתם את המוות, אנו עם ישראל מקדשים את החיים. חיים של בניין ויצירה. אנחנו - מקדשי החיים - ננצח אתכם! עם ישראל יבנה את ארץ ישראל יותר - על אפכם וחמתכם".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד