בע"ה ז' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"ביר הדאג' הפך מזמן לבירת הפשע והסמים בנגב"

בעקבות חשיפת חוליית המבריחים המעורבת באירוע בו נהרג החייל אליהו דרורי הי"ד, מזכירים ברגבים את הרקע הפלילי של הכפר

  • דוד אור שחר
  • ג' סיון תשע"ח - 11:10 17/05/2018
גודל: א א א
התפרעות בדואים בביר הדאג'  (די להפקרות החוק בנגב)
התפרעות בדואים בביר הדאג' (די להפקרות החוק בנגב)

אמש (ד') הותר לפרסום כי במסגרת פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, נעצרו לפני כחודש, שמונה בדואים אזרחים ישראלים מהכפר ביר הדאג' החשודים בהברחת סמים וחבלה בתשתיות ביטחוניות בגבול מצרים באירוע בו התהפך טנק ונהרג חייל צה"ל אליהו דרורי הי"ד.

על-פי החשד, פעלו השמונה כחלק מחוליה אשר עסקה בהברחת סמים על גבול ישראל-סיני, תוך שגרמו במכוון לחבלה חמורה בתשתיות וגדרות על קו הגבול, לטובת מימוש הברחת סמים בקנה מידה נרחב.

מעשיהם של המעורבים הביאו לגרימת נזק לפעילות הביטחונית של צה"ל בגדר המערכת, ולהקפצת כוחות צבא ובהם טנק בו ישבו ארבעת החיילים. הטנק התהפך במהלך הנסיעה והחייל אליהו דרורי הי"ד נהרג ושלושה חיילים נוספים נפצעו, שניים במצב קשה ואושפזו כשהם מורדמים ומונשמים.

בהמשך למעצר החוליה מזכירים בתנועת רגבים מעט מהרקע של הכפר המסוכן. "היישוב ביר האדאג' הפך מזמן לבירת הפשע והסמים של הנגב", אמרו בתנועה.

"מביר האדאג' הסמוך למחנה צאלים מגיעות כדבר שבשגרה חוליות השוד המשתוללות בשטחי האימונים של צה"ל וגונבות מכל הבא ליד - מאמצעי לחימה ועד ציוד אישי ורכבים של חיילים. חממות הסמים הפורחות בתוך שטחי צאלים, אותן חשפנו באמצעות מצלמות נסתרות - שייכות למשפחות פשע מביר האדאג'. פשיעה חקלאית ממנה סובל קיבוץ רביבים הסמוך - מגיעה אף היא מהיישוב ביר האדאג'". 

בארגון מוסיפים כי למעשה, רוב בתי היישוב הבדואי נבנו שלא כחוק תוך השתלטות אלימה על קרקע בבעלות פרטית של יהודים. "בעלי הקרקע פנו באמצעות תנועת רגבים לבית המשפט המחוזי ולבית המשפט העליון בדרישה שהצדק ייעשה עימם, אך לא זכו לקבל את אדמתם בחזרה".

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד