בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רוב הציבור בישראל: מדיניות הממשלה מול חמאס רכה מידי

סקר שנערך בקרב מדגם מייצג של היהודים בישראל, מעלה כי חלק ניכר מהציבור סובר שבכדי לנצח יש למגר את החלום הערבי להשמדת ישראל

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"א תמוז תשע"ט - 11:07 24/07/2019
גודל: א א א

רוב מוחלט (82%) מהציבור היהודי בישראל סובר כי מדיניות ישראל מול ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה היא רכה מידי. כמו כן, כ-38% סוברים כך גם לגבי התנהלות ישראל מול הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון.

את הנתונים האלו מפרסמים היום (רביעי) ב'פרויקט הניצחון הישראלי' מתוך סקר שערך עבורם מכון 'הגל החדש' בשבועיים האחרונים בקרב 703 נשאלים ישראליים, "המהווים ייצוג סטטיסטי של האוכלוסיה היהודית במדינת ישראל", אומרים ב'פרויקט לניצחון ישראל'.

   | כ-5% בלבד מהיהודים בעד המשך מדיניות ישראל מול חמאס

כחצי מהיהודים בישראל (49%) דורשים מהממשלה לחסל באופן מוחלט את חמאס, בעוד 18% מהנשאלים הוסיפו כי הם מעוניינים שישראל תפסיק את אספקת המזון, המים, הדלק והתרופות לרצועת עזה. רק 14% מנשאלים ענו כי הם מעוניינים למצוא דרך לשיתוף פעולה עם ארגון הטרור חמאס ו-5% בלבד בעד המשך המדיניות של ישראל הכוללת הכנסת מימון קטארי לרצועת עזה. כשליש מהנשאלים סוברים כי מערכת הבטחון הישראלית הססנית מידי מול הערבים ברצועת עזה וביהודה ושומרון.

כיצד יש לפעול מול חמאס? מבין התשובות האפשריות שנתנו עורכי הסקר, 33% אמרו כי יש לחזור לביצוע חיסולים ממוקדים. 19% מהנשאלים בעד מימוש עונש מוות למחבלים המורשעים ברצח. ו-19% מייחלים לשימוש בכוח מוחץ בעזה.

מהסקר עולה, כי רוב הציבור בישראל (78%) לא רואים סיכוי סביר לסיום "הסכסוך הישראלי-פלסטיני" ב-20 השנים הקרובות. 41% מהנשאלים בסקר אמרו כי לדעתם "הסכסוך" יסתיים רק כאשר הערבים יוותרו על חלומם לחסל את ישראל.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

שליש מהנשאלים בסקר (33%) אמרו כי הדרך הטובה ביותר להשיג הכרה של הערבים במדינת ישראל כמדינה יהודית, היא ריסוק הרצון הערבי להמשיך ולהילחם. רק 9% בעד פעילות צבאית נרחבת ברצועת עזה כמו בעופרת יצוקה או חומת מגן. 20% בעד חידוש המשא ומתן ו-18% בעד פיתוח כלכלי.

   |מה נצחון?

האם ישראל כרגע מנצחת מול ערביי עזה ויהודה ושומרון? אחוזים בודדים בלבד מקרב הנשאלים ענו תשובה חיובית.

כיצד מגדירים היהודים בישראל את הנצחון? 32% סוברים כי נצחון יהיה כאשר הערבים יוותרו על רצונם לחסל את ישראל. 32% אמרו כי הסכם שלום יספק אותם ו-14% רוצים הכרה ממדינות ערביות בישראל ו-12% רואים נצחון בכך שהקהילה הבינלאומית תעניק יחס שווה למדינת ישראל.

פרויקט הניצחון הישראלי הוא תנועה חברתית בהובלת פורום המזרח התיכון, המאגד בתוכו בין היתר משפחות שכולות, תושבים מאזור הדרום, נכי צה"ל ועוד. "מטרת הקמפיין היא קריאה לנבחרי הציבור, לצה"ל ולכל החברה בישראל, כי יש לעבור ממדיניות של פייסנות ורפיסות למדיניות של ניצחון והכרעה" אומרים בארגון. "ניצחון משמעו - כפיית התנאים של ישראל על אויביה באמצעים צבאיים, כלכליים ומדיניים. זאת בניגוד לוויתורים ופייסנות הן כלפי ארגוני הטרור ותומכיהם, והן כלפי הלחץ הבינלאומי".

עוד אומרים בארגון, כי "גישה זו לומדת מההיסטוריה כי סכסוכים מסתיימים רק כשאחד הצדדים מוכרע ונכנע. כך גם הסכסוך עם הפלסטינים ותומכיהם יסתיים רק לאחר שהפסלטינים יכירו בתבוסה וכישלון המאבק האלים. ללא ניצחון של ישראל לא יהיה סוף לסכסוך".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד