בע"ה ד' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רוצח חופשי: ערבי שרצח את חגי שלהבת הי"ד ישוחרר מהכלא

אחמד אוולאד רצח, יחד עם סעיד, את חגי שלהבת בצורה אכזרית וקשה לפני כ-27 שנים. למרות שלא נמצא מניע אחר לרצח, הוא איננו מוגדר כלאומני. כעת הוא ישוחרר 3 שנים לפני מועד שחרורו המקורי

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה שבט תש"פ - 09:53 20/02/2020
גודל: א א א

אחמד אוולד, שרצח יחד עם דודו את חגי שלהבת הי"ד בירושלים לפני כ-27, ישוחרר מהכלא בשחרור מוקדם.

אוולד, ערבי כבן 50 מהכפר דורא שבהר חברון, הורשע בכך שרצח בתשרי תשנ"ג (10/1992) יחד עם דודו סעיד אלאולד את חגי שלהבת במשרדו.

חגי שלהבת הי"ד, נרצח באכזריות בגיל 57 בשבת, כ"ז תשרי תשנ"ג (24/10/1992) במשרדו ברחוב בן סירה בירושלים. אוולד וסעיד כפתו יחד את חגי הי"ד בחבל ולאחר מכן חנקו אותו בצווארו למוות בעזרת רצועת חבל תריס. אשתו מצאה את גופתו של חגי למחרת.

כשנתיים לאחר מכן גזר בית המשפט על שני הרוצחים מאסר עולם, ונשיא המדינה דאז קצב את עונשם של השניים ל-30 שנים. תאריך שחרורו של אוולד במקור, צריך להיות רק בעוד 3 שנים (ינואר 2023).

על אף שלא נמצא מניע אחר לרצח, השניים לא הורשעו בעבירות לאומניות והרקע לרצח מבחינת מערכת המשפט הינו פלילי.

למרות שבני המשפחה השכולה התנגדו לשחרורו המוקדם, המדינה הסירה את התנגדותה והוא ישוחרר בקרוב לביתו בהר חברון, כך פורסם הבוקר באתר ynet.

כבר לפני כ-7 שנים קבעה ועדת שחרורים מיוחדת כי אוולד ישוחרר, אולם בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע ביטל את ההחלטה. השופטת יעל רז-לוי כתבה כי אוולד "אינו מכיר באחריותו המלאה למעשה אשר ביצע ואינו מבין את חומרתו. הוא ממזער את חלקו במעשה ומכחיש כי אף הוא קשר וחנק את המנוח".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד