בע"ה י"ב אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דריסות שוטרים בידי ערבים: תופעה גוברת

בדיקת הקול היהודי: בשנה האחרונה למעלה מ-10 אירועי דריסות שוטרים בידי ערבים ובדואים

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • ה' תמוז תשפ"ב - 14:59 04/07/2022
גודל: א א א
זירת דריסת השוטר חוסאם סגייר ז"ל (קרדיט: תיעוד מבצעי מד"א)
זירת דריסת השוטר חוסאם סגייר ז"ל (קרדיט: תיעוד מבצעי מד"א)

אתמול (רביעי) בשעות הצהריים בזמן פעילות אכיפה של שוטרי תנועה בשכונת בית חנינא, נהג רכב שנתפס ללא רשיון נהיגה נמלט מהשוטרים תוך  ניסיון לדרוס את אחד השוטרים ופגיעה בכלי רכב שהיו באזור. שוטר שחש סכנה לחייו, ביצע ירי אל גלגלי הרכב אולם החשוד נמלט.

ניסיון הדריסה שבוצע אתמול נבלע בתוך בליל החדשות, אולם על רקע דברי מפכ"ל המשטרה רנ"צ קובי שבתאי השבוע בוועדה לבטחון פנים, כי במהלך השנה וחצי האחרונות נפצעו 2,251 שוטרים, נראה כי יש חשיבות בהפניית הזרקור לתופעת דריסות השוטרים בידי ערבים ובדואים שכבר מתחילה להפוך לשגרה.

אחד המקרים האחרונים שבוודאי זכור לרובנו הוא דריסתו למוות של השוטר עמיחי כרמלי ז"ל לפני מעט פחות מחודש בידי בדואי מרהט. האירוע חהחריג שבו שוטר נהרג פתח צוהר לתופעה שבבדיקת הקול היהודי עולה כי היא הולכת ומתרחבת, ורק בשנה האחרונה דווחו למעלה מ-10 מקרים דומים. בשניים מתוכם נהרגו שוטרים, ובחלק גדול נפצע יותר משוטר אחד.

רק במהלך השבוע האחרון, מלבד נסיון הדריסה בבית חנינא שהוזכר בתחילת הכתבה, אירעו שני אירועים במתווה זהה, במהלכם ערבים החשודים בגניבות רכבים שניסו להמלט מהמשטרה ניגחו ניידות משטרה בצומת הדואר שבמערב בנימין. בעקבות ההתנגשות בניידות המשטרה במקרה אחד דווח על שני שוטרים שנפצעו ופונו לטיפול רפואי ובמקרה השני נפצעו שלושה שוטרים.

דרס ופצע קשה שוטר מג"ב

מקרה נוסף המזכיר את דריסתו של כרמלי אירע לפני כחודשיים, כאשר עבדאללה אל חדור, ערבי תושב לוד כבן 28, דרס ופצע באורח קשה שוטר מג"ב.

מכתב האישום שהוגש כנגדו עולה, כי אל חדור פרץ לרכב בעיר לוד, והחל בנסיעה כשהוא תחת השפעת סמים. כשהגיע למחסום של כח מג"ב שנפרס בצומת כוח בעקבות הדיווח על הגניבה, האיץ אל חדור לעבר המחסום, דרס שוטר מג"ב, והמשיך בנסיעה כשהוא גורר תחת גלגלי הרכב את השוטר למרחק של 19 מטרים. אל חדור המשיך בנסיעה דרך הנתיב הנגדי, פרק מהרכב רגלית, ורק לאחר מספר שעות נתפס.

נציין בהערת אגב כי כנגד אל חדור ישנן כבר שמונה הרשעות קודמות שרובן מתחום הגניבה והאלימות, וכן מאסר על תנאי בתוקף. נכון לזמן הגשת כתב האישום, כ-20 יום לאחר הדריסה, השוטר היה עדיין מורדם ומונשם.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

מקרה נוסף התרחש לפני כחודש וחצי. תושב רמלה כבן 25 נתפס ע"י בלשים בכפר סבא כשהוא נוהג ללא רשיון נהיגה וברכבו אישה נוספת כבת 30 מיפו. לפתע הניע הנהג את הרכב תוך שהוא נוסע במהירות לאחור, דרס את אחד הבלשים והמשיך בנסיעה פראית. כתוצאה מהדריסה ידו של הבלש נשברה וכן נגרמו לו חבלות קשות בכל חלקי גופו. הדורס נתפס בתום מרדף ארוך ברחוב ללא מוצא בתל אביב.

ניסיון לדרוס שוטרים נעשה גם במהלך מהומות שהתרחשו במזרח ירושלים לפני מעט פחות מחודשים. המהומות החלו בעקבות הלווית מחבל שיידה אבנים אל שוטרים בהר הבית, ובמהלכן הודיעה המשטרה כי נעצרו 5 ערבים שניסו לדרוס שוטרים בשכונת א-טור בירושלים.

עוד אחורה, לפני כ-3 חודשים נעצר נהג בדואי כבן 20 מחמולת אל אטראש, לאחר שנבמהלך ניסיון הימלטות משוטרים שחשדו כי הוא מעורב בגניבת רכבים ניגח הבדואי ניידת משטרה ופצע שוטר.

רצח השוטר חוסאם סגייר

לפני כ-8 חודשים הוגש כתב אישום בגין רצח כנגד נאסים סוח, קבלן ערבי כבן 44 תושב עראבה, זאת לאחר שדרס למוות במהלך חג הסוכות האחרון את מתנדב המשטרה רס"ר חוסאם סגייר, ופצע קשה את השוטר רס"ב אמיר אבו ריש.

על פי כתב האישום סוח העסיק באתר בנייה בנהריה שוהים בלתי חוקיים, ובמהלך דין ודברים שהתפתח בסמוך לאתר הבנייה עם שוטרים שהגיעו למקום, נכנס סוח לרכבו והחל ליסוע תוך שהוא פוגע בשוטרים, עולה עליהם עם גלגלי ריכבו וממשיך בנסיעה מהירה מהמקום. כעבור זמן קצר הוא נעצר במחסום משטרתי סמוך לשלומי.

באירוע נוסף שהתרחש מספר שבועות קודם לכן בכפר איבטין שבגליל, נהג ערבי שניסה להמלט משוטרים ניגח ניידת משטרה וגרם לפציעתם של 4 שוטרים.

כל אלו אירועים שהתרחשו בשנה האחרונה, ואולם בשנים האחרונות התרחשו מקרים רבים נוספים. נציין, כי מתוך כלל הדיווחים השונים מהשנה האחרונה מצאנו אירוע אחד בלבד שבו נדרס שוטר בידי נהג יהודי.

אחד המקרים הזכורים בהקשר זה הוא דריסתו למוות של רבש"צ היישוב שערי תקווה ליאור פרחי הי"ד לפני כעשור.

פרחי נדרס בכביש בין אורנית לאלקנה, לאחר שתיעד ערבי שהסיע שב"חים ערבים ופרץ מחסום צה"לי.

דריסת עמיחי כרמלי ז"ל: רצח באדישות

ביום שני האחרון הוגש כתב אישום בגין רצח באדישות כנגד הנהג הבדואי רני אלכמלאת שדרס למוות את מתנדב המשטרה עמיחי כרמלי ז"ל ופצע שני שוטרים נוספים לפני מעט פחות מחודש.

על פי כתב האישום אלכמלאת, בן 28 מרהט, נהג בהשפעת אלכוהול, וכשניסה להמלט מהמשטרה, פגע עם רכבו במונית, המשיך בנהיגה במהירות גבוהה, תוך שהוא חוצה רמזור אדום, וכאשר הבחין במחסום משטרתי האיץ את הרכב, ופגע בעוצמה רבה בעמיחי כרמלי ז"ל. לאחר דריסת כרמלי המשיך אלכמלאת ופגע בעוצמה בניידת משטרה ופצע שני שוטרים. רק לאחר שפגע ברכב נוסף, יצא מדלת הנהג ורץ לעבר נתיב הנסיעה הנגדי נתפס אלכמלאת על ידי שוטרים.

נציין כי אלכמלאת הורשע לפני כעשור בתקיפת שוטרים, ואף ריצה 10 חודשי מאסר. ע"פ כתב האישום בו הורשע, אלכמלאת, יחד עם בדואים נוספים, החלו לתקוף שוטרים שנכנסו לעיר רהט, זרקו לעברם בלוקים, אבנים גדולות, מוטות ברזל ומקלות. אחת האבנים פגעה בחוזקה בראשו של קצין משטרה וכתוצאה מכך הוא התמוטט. השוטרים שהיו באירוע ירו באוויר לאחר שלא התאפשר להם לפנות מהמקום את הקצין הפצוע.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד