בע"ה ה' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שב"ס סירב למסור את שמות משוחררי עסקת שליט שחזרו למאסר

שירות בתי הסוהר סירב למסור למשפחות שכולות את שמות המחבלים ששוחררו בעסקת שליט וחזרו למאסר, בנימוק של פגיעה בצנעת הפרט. "לא יתכן שנפגעי טרור לא יוכלו לדעת האם רוצחי יקיריהם שוחררו. זה נועד למנוע ביקורת ציבורית על עסקאות עתידיות"

  • יח"צ
  • ט"ו סיון תש"פ - 15:55 07/06/2020
גודל: א א א
(שב"ס)
(שב"ס)

שירות בתי הסוהר סירב למסור לארגון לביא ול'פורום בוחרים בחיים' את שמות המחבלים ששוחררו בעסקת שליט וחזרו למאסר, בנימוק של "פגיעה בפרטיות".

מדובר בתגובה לבקשת חופש מידע שהגיש עו"ד אביחי בוארון בשם ארגון לביא והמשפחות השכולות, בה ביקשו לקבל את רשימת המחבלים ששוחררו ואת רשימת אלו מתוכם שנאסרו שוב.

בקשת חופש המידע נשלחה לממונה על חופש המידע בשירות בתי הסוהר לפני כחודש, ובה נכתב כי ארגון לביא מבקש לקבל את רשימת כלל האסירים הביטחוניים ששוחררו במסגרת עסקת שליט, רשימות המחבלים ששוחררו בפעימה הראשונה והשנייה, ומספרם ושמותיהם של האסירים הביטחוניים אשר שוחררו בעסקת שליט והובאו לאחר מכן בשנית למשמורת שב"ס.

הבקשה עלתה מהשטח, לאחר שבמסגרת המשא והמתן המתנהל עם החמאס על החזרת החיילים הדר גולדין ואורון שאול ז"ל, דרש חמאס לשחרר את המחבלים ששוחררו במסגרת עסקת שליט ונעצרו בשנית. כעת מבקשות המשפחות השכולות לקבל לידיהן את רשימת המחבלים המשוחררים שחזרו למאסר בישראל, בכדי לדעת האם המחבלים שרצחו את קרוביהן עומדים שוב בפני אפשרות שחרור.

בארגון לביא ציינו כי בקשת חופש המידע שהוגשה מסתמכת על עקרון פומביות הדיון, והעובדה כי שמות המחבלים אמורים להיות חשופים לציבור. כאמור, שירות בתי הסוהר סירב לבקשה בטענה כי אינם מוסרים שמות אסירים באופן גורף עקב "מידע שגילויו מהווה פגיעה בפרטיות".

ארגון לביא ו'פורום בוחרים בחיים' תקפו את תשובת שב"ס "סירוב רשויות המדינה לחשוף את הפנים האפלות של המחבלים שמאחורי עסקאות שחרור המחבלים אינו מתקבל על הדעת. לא יתכן שמשפחות נפגעי הטרור לא יוכלו לדעת האם רוצחי יקיריהם שוחררו במסגרת עסקאות שחרור מחבלים. מדיניות עמימות זו נועדה למנוע ביקורת ציבורית על עסקאות שחרור המחבלים שעומדות כעת על הפרק".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 3 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד