בע"ה כ"ז שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שוב: ירה באוויר מול מחבלים ערבים ונשקו הוחרם

המשטרה החרימה את נשקו של תושב גוש עציון וחקרה אותו באזהרה לאחר שירה באוויר כדי להניס מחבלים ערבים שזרקו אבנים על קבוצת יהודים

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' שבט תשפ"ב - 12:28 12/01/2022
גודל: א א א
פורע ערבי זורק אבנים. ארכיון (צילום: איתן שויבר, tps)
פורע ערבי זורק אבנים. ארכיון (צילום: איתן שויבר, tps)

שוב: יהודי שהשתמש בנשקו כדי להגן יהודים מזריקת אבנים נחקר באזהרה במשטרה ונשקו הוחרם.

ביום שישי האחרון התקיימה משמרת מחאה של תושבים מגוש עציון סמוך לכפר תקוע בעקבות פציעתה של תושבת הגוש מאבנים שזרקו ערבים מכיוון הכפר.

במהלך המחאה ובעוד כוחות צה"ל נמצאים במקום ערבים זרקו אבנים אל התושבים ואל החיילים, כאשר אחת האבנים כמעט ופגעה בראשו של תינוק. ישי יפעתי תושב הכפר אלדד שהיה במקום, ביצע מיידית ירי באוויר מנשקו האישי בכדי להניס את הערבים הפורעים.

אלא שלהפתעתו בתחילת השבוע הוא זומן לתחנת המשטרה, שם נחקר באזהרה. ואתמול (ג'), הגיע שוטר לביתו והחרים את נשקו.

יפעתי הגיב לחקירתו והחרמת נשקו ואמר "בושה, בושה, מפקירים אותנו, המחבלים חוגגים, ואותנו חוקרים. אין לי מילים. פעלתי כמצופה מכל נושא נשק בישראל, ראיתי סכנת חיים מידית, ראיתי אבנים עפות ליד תינוקות, יריתי באוויר ע"פ ההוראות והחוק, ובאמת ב"ה התקיפה הופסקה וככל הנראה מנעתי פגיעות בנפש.  המחבלים עכשיו חופשיים וצוחקים בבית ואני מוצא את  עצמי בחקירות עם תיק פלילי, ובלי יכולת להגן עלי ועל משפחתי.

מדינת ישראל מעדיפה לראות יהודים פצועים, ולא מחבלים בורחים, אין מי שיגן פה על חיינו. אני קורא לכל מי שחיי יהודים חשובים לו לעשות כל שביכולתו שהמצב המטורף הזה - שהקורבנות הופכים לאשמים יפסק", קרא יפעתי.

עו"ד נתי רום המסייע לתושב מטעם ארגון חוננו מסר "עולם הפוך ראיתי, הקורבן נחקר, בעוד שאת התוקפים לא מנסים לעצור, לא מנהלים כנגדם חקירה ולא מושקעים משאבים וכח אדם בכדי לפענח מי ביצע את פיגוע האבנים הזה. מלבד האפלייה הקשה, האכיפה הבררנית ישנה פה הפקרה של חיי אדם. מרשי אזרח למופת, בוגר שרות צבאי, מלח הארץ, שהתנהל למופת, במצב מתוקן הוא היה מוזמן לטקס הוקרה בתחנת המשטרה על תושייה והצלת חיים ולא לחקירה ולהחרמת נשקו. בכוונתי לפעול בכל המישורים בכדי שהעוול כלפי מרשי יופסק מידית, בכדי שנשקו יושב לו באופן מידי ובכי שהתיק כנגדו יסגר", דברי רום.

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד