בע"ה י"ז אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שוב: שו"פים חמושים בשטח C - הצבא לא התערב

בפעם השניה בתוך תקופה קצרה שאנשי הרשות הפלסטינית מגיעים חמושים לשטח C סמוך לעיר אריאל בניגוד לחוק. בצה"ל לא עשו דבר כדי למנוע זאת

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ה' שבט תשפ"א - 11:00 18/01/2021
גודל: א א א
החמוש הערבי בשטחי C ליד אריאל (צילום מסך פייסבוק)
החמוש הערבי בשטחי C ליד אריאל (צילום מסך פייסבוק)

שוב "שוטרים פלסטינים" חמושים השתתפו באירוע בשטחי C סמוך לעיר אריאל וצה"ל נמנע מלהתערב ולמנוע זאת.

האירוע התרחש לפני כשבוע וחצי. הרשות הפלסטינית ביצעה אירוע נטיעות בו כל עץ ניטע לזכר מחבל אחר. האירוע התרחש בשטחי C בין סלפית לאריאל. לדברי יהודים הבקיאים באזור המקום נמצא בשטחים של עיריית אריאל הרשומים בתב"ע. לפי המנהל האזרחי מדובר ב"קרקע פרטית" של ערבים בשטחי C.

כך או כך, במקום נצפו גם קצינים ובכירים של הרשות הפלסטינית, לפחות אחד מהם חמוש באקדח, וזאת בניגוד לחוק. בדרך כלל הרשות מבקשת מצה"ל לתאם כניסת חמושים מאנשיה לשטחי C או B, וצה"ל מאפשר זאת לעיתים קרובות לצרכי מעבר לשטחי A או לביצוע פעולות ספציפיות. כך לאחרונה פעלו שו"פים חמושים בכפר חווארה וביצעו ירי באוויר. 

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

הפעם בצה"ל לא עשו דבר כדי לעצור את האירוע או למנוע הגעת ערבים חמושים לאזור. יש לציין כי באירוע נטיעות דומה באזור לפני כחדשיים השתתפו גם כן ערבים חמושים מהמודיעין המסכל - המקבילה של הרשות לשב"כ. באותו אזור התקיימה גם התפרעות והצתה של ציוד חקלאי של יהודים שהקימו חווה באדמות יהודיות. גם באירוע זה הצבא לא נערך ולא פעל בצורה מספקת מול הפורעים, שלמרות שצולמו מציתים בשידורים חיים בכלי התקשורת הערבים, לא הועמדו לדין.

מ"היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים" (מתפ"ש) נמסר בתגובה לפניית הקול היהודי: "אירוע הנטיעות בוצע בשטח C, באדמות פרטיות פלסטיניות, ועל כן בעלי הקרקע לא נדרשו לתאם מראש הגעה לנטיעות במקום. עם זאת, נבהיר כי נוכחות מנגנוני הביטחון בשטח, לא תואמה אל מול גופי הביטחון הרלוונטיים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד