בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שוחררו החקלאים שהותקפו בלינץ' בשומרון

בית המשפט הורה לפני זמן קצר על שחרורם שלושת החקלאים היהודים שנעצרו לאחר שעברו לינץ' בשומרון. אך הם שוחררו בתנאים מגבילים קשים. עו"ד קידר: "ביהמ"ש קבע שלא ראוי לבקש תנאים מחמירים ללא פעולות חקירה שיש לבצע"

  • יח"צ
  • ב' אב תש"פ - 12:19 23/07/2020
גודל: א א א

בית משפט השלום בפתח תקווה הורה לפני זמן קצר (חמישי) על שחרורם של שלושת החקלאים היהודים שנעצרו השבוע, לאחר שעברו לינץ' על ידי ערבים בחוות דורות, סמוך לישוב מעלה שומרון.

בדיון דחה בית המשפט את בקשת המשטרה לשחרור בתנאים מגבילים מחמירים, ושחרר שניים מהחקלאים בהרחקה מהקרקע למספר ימים וחקלאי נוסף למספר ימי מעצר בית, כך שבעוד מספר ימים כבר יוכלו לשוב לקרקע היהודית.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שייצג את החקלאים מסר "המשטרה ביקשה לשחרר את החשודים בתנאים מגבילים מחמירים ביותר, לרבות מעצרי בית, הפקדות, ערבויות והרחקות. ביהמ"ש כעיקרו דחה את בקשת המשטרה, בראש ובראשונה לגבי הדרישה להרחיק אותם מהשטח בו הם עובדים. ביהמ"ש דחה את הבקשה וקבע שזה לא ראוי שללא פעולות חקירה יש לקבוע תנאים כה מחמירים.

לגבי אחד החקלאים ביהמ"ש קבע כי במשך שבוע הוא יהיה בתחומי החווה שלו, ובעוד שבוע ימים יוכלו כולם לחזור לשגרה ולעבד את הקרקע. אני מקווה שהצד השני יבין שהאמצעים בהם נקטו כדי להרחיק את האנשים ממקום עבודתם ומהשטח שלהם צריכים להיות בדרכים אחרות".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >>

יו"ר מוא"ז שומרון יוסי דגן ברך על ההחלטה "מברך על החלטת בימ"ש, ההחלטה נכונה, טוב שמשטרת ישראל הבינה וביקשה את השחרור, וטוב שבימ"ש הורה על שחרורם של החקלאים.

החקלאים שהותקפו הם אזרחים נורמטיביים ושומרי חוק, אשר המון ערבי משולב ביצע בהם לינץ'. הם הקורבנות ולא התוקפים, ומדינת ישראל צריכה להעלות אותם על נס. ידע כל אזרח, שוטר או חייל אשר יותקף ע"י מחבלים מהרש"פ וישתמש בנשקו בכדי להגן על חייו שיקבל את הגיבוי המלא, וכך צריך להיות."

נציין כי דגן, סייע לשחרורם ולפני מספר ימים שיגר מכתב למפקד משטרת מחוז ש"י, ניצב משה ברקת. במכתבו הסביר דגן כי החקלאים שעבדו בשטח שנרכש והוסדר כדין, עמדו מול התקפה המונית שסיכנה את חייהם בצורה ממשית, ולולא השתמשו בנשקם להגן על חייהם האירוע כולו היה מסתיים אחרת.

גם ח"כ בצלאל סמוטריץ התייחס לעניין, ופנה לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה לגבי התנהלות המשטרה בפרשה. לדבריו, זו לא הפעם הראשונה בה ימ"ר ש"י נוקט "מדיניות מקוממת מול יהודים שניצלו בנס מפגיעה אנושה, הופך את הקורבן לנאשם, בעוד שהפורעים הערבים בקושי נחקרים, בטח שלא נעצרים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד