בע"ה י"ג אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שופט ערבי הורה על עיכוב הריסת בית המחבל

השופט ג'ורג קרא קיבל את בקשת משפחת המחבל שרצח שני יהודים בברקן והורה על עיכוב הריסת ביתם

  • אלחנן גרונר
  • א' כסלו תשע"ט - 10:26 09/11/2018
גודל: א א א
מודעת אבל בברקן (יהודה פרל)
מודעת אבל בברקן (יהודה פרל)

שוב: בג"ץ הורה על עיכוב הריסת בית המחבל.

השופט ג'ורג' קרא קיבל אמש (ה') את בקשת משפחת המחבל אשרף נעאלווה מהכפר שוויכה שבאזור טול כרם, והורה על עיכוב הריסת ביתם עד לדיון בהרכב של שופטי בג"ץ בנושא.

המחבל, שעבד כחשמלאי במפעל אלון בברקן, רצח את זיו חג'בי ואת קים לבנגרוד יחזקאל הי"ד בפיגוע שביצע במפעל, ומאז הוא נמלט וטרם אותר.

צה"ל החליט להרוס רק חלק מבית המחבל, על אף שנערכה בו עצרת תמיכה במחבל בה הוצג כגיבור. גם צו ההריסה של צה"ל ניתן לאחר השגה שהגישו בני המשפחה וזו נדחתה.

כעת עתרו בני משפחת המחבל לבג"ץ יחד עם ארגון השמאל הקיצוני "המוקד להגנת הפרט".

השופט קרא הוציא צו עראי המורה לצה"ל שלא להרוס את הבית עד להחלטה אחרת. קרא קבע כי העותרים, בני משפחת המחבל וארגון השמאל, יגישו חוות דעת הנדסית בתוך ארבעה ימים, וכי צה"ל ישיב תגובה לעתירה בתוך תשעה ימים. לפי ההחלטה, דיון בעתירה יערך לא יאוחר מעוד 13 יום בפני הרכב שופטים.

האיחוד הלאומי: זילבר צדקה - "הארץ שינתה את פניה"

באיחוד הלאומי הגיבו להחלטת בגץ לעצור את הריסת בית המחבל מברקן: "את שופטי המדינה היהודית כבר לא מעניין הצדק. הרי הריסת בתים הוכחה בעבר כמרתיעה טרור, לכן הכניעה של שופטי בג"צ לכל גחמה של משפחות מחבלים מסייעי טרור מוכיחה שכנראה בבג"צ חיי יהודי לא שווים הרבה.

כנראה שבאמת שופטי ישראל שינו את פניהם הציוניות.  לצערנו בטענות סרק משפטיות, פעם אחר פעם, הם מונעים ממדינת ישראל להלחם בטרור."

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון