בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שיפור במצב הפצועה מעפולה

הוריה של שובה מלכה הביעו ביקורת על המשטרה שלא פרסמה כי מדובר בפיגוע, והביעו צער שהמחבל יצא מהפיגוע חי

  • מערכת הקול-היהודי
  • ל' סיון תשע"ח - 08:40 13/06/2018
גודל: א א א
זירת הפיגוע בעפולה (דוברות המשטרה)
זירת הפיגוע בעפולה (דוברות המשטרה)

מהמרכז הרפואי העמק בעפולה נמסר הבוקר כי מצבה של פצועת הפיגוע מעפולה (שובה בת מיכל) ממשיך להשתפר ומוגדר כעת בינוני עד קשה ויציב. היא עדיין מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ.

אתמול מסרו הוריה של שובה מלכה הצהרה מול כלי התקשורת במהלכה הודו לעם ישראל על החיבוק החם לו הם זוכים, אך תקפו את התנהלות המשטרה שלא הוציאה הודעה ברורה כי מדובר בפיגוע.

"אנחנו מרגישים עטופים מכל הכיוונים בכמו צלופן של תפילות. שולחים לנו מכל מקום בארץ ובעולם צילומים של הפרשות חלה למען שובה, של מעשים טובים, של קברי צדיקים של התוועדויות, דברים שנעשים לרפואתה של שובה, זה מחמם את הלב מאוד", סיפרה אמא. " אנשים זרים שאני לא מכירה מגיעים, נהג מונית שמע והיה חייב לבוא ולהביא לנו שוקולד, אנחנו מרגישים שעם ישראל פה איתנו ונותן לו המון כוח".

"שובה ברוך ה' במצב יציב, בהכרה, חלשה כאובה היא לא יכולה להגות הברות אבל היא לוחשת ופה ושם, מדברת ומחזקת אותנו. סיפרנו לה שמתפללים עליה והיא ביקשה שנגיד שיתפללו על עם ישראל", סיפרה האם. "היא אמרה לי 'אמא תגידי שיתפללו על עם ישראל. שעם ישראל יהיה חזק. שעם ישראל לא יפחד להיות מי שהוא, שעם ישראל לא יפחד לעשות מה שהוא צריך לעשות כדי לחיות פה בשלום".

האם התייחסה להתנהלות המשטרה. "היו שוטרים שגבו ממנה עדות. אני רוצה להגיד בהקשר הזה ששמעתי שהמשטרה עוד לא הוציאה הודעה על הרקע הלאומני של הפיגוע המזעזע הזה שהיה לנו אתמול. אני רק רוצה להגיד שאותנו זה מקומם ומחליש מאוד. הבת שלנו נדקרה בתחנת אוטובוס. היא למדה למבחן באזרחות.

הבת שלנו ילדה צדיקה תמימה, והגיח במפתיע מחבל אכזרי מרושע וכל המוטו שלו וכל הרצון שלו היה פשוט לשסע אותה לגזרים משום שהיא יהודיה, והיא נראית מאוד יהודיה, מאוד צנועה וחסודה. הפיגוע הזה משפיל. משפיל את הקומה שלנו. משפיל את עם ישראל. בעמדה הברורה שלנו בעולם לא צריך להתבייש".

גם האב הצטרף לדרישה להוצאת הודעה ברורה של המשטרה.

"אנחנו דורשים ובצדק הכי ישר שאפשר, שתצא הודעה ברורה של המשטרה שהאירוע הוא אירוע לאומני, כמו שזה ברור לכל בר דעת ואין בזה ספק.

כמבן אנחנו גם מודים למערכת הביטחון ולמשטרה שפועלת למיצוי העניין ואנחנו רק מבקשים לזרז את זה. זה לא עושה לנו טוב כל הערפל הזה שיש סביב העניין. מעבר לזה אנחנו מודים לכל הצוות הרפואי שנרתמו ועזרו וסייעו לשובה שלמעשה הדבר הכי רציונאלי שהיא יכלה לעשות זה פשוט לצעוק ולברוח כשהיא עומדת חסרת אונים  מול מחבל צמא דם.

הגבורה היהודית הזו של שובה מסדרת לנו לכל עם ישראל עמידה איתנה וגבורה יהודית אמיתית ושבעזרת ה' לא נגיע למצבים כאלה. כשדברים כאלה מתרחשים כאן בעפולה כאשר מידי חצי שנה בערך יש פיגוע, צריך להתעשת ולעשות הכל כדי שדברים כמו אלה לא יישנו.

לא יכול להיות שמחבל ייצא לעשות כזה פיגוע ותהיה איזושהיא מחשבה או הווא אמינא שהוא יצא מזה חי. אסור שדבר כזה יקרה. כל מחבל שיוצא לעשות פיגוע צריך להבין שמהסיפור הזה הוא לא יצא חי. זה לא יכול להיות שמחבלים יוצאים לעשות פיגוע ואחרי זה מגיעים לבתי הארחה שנקראים בתי כלא ומקבלים ממערכות הטרור ותמיכה. דבר כזה לא יכול לקרות במדינת ישראל. זה שהבת שלנו בחיים זה רק חסד עליון תפילות של עם ישראל  וזכויות של הבת המתוקה שלנו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד