בע"ה כ"ד אב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שיפור קל במצבה של תהילה בן זינו

הנערה שנפגעה קשה מאוד בבית ספרה ממוט ברזל שהושלך מאתר בנייה בו עבדו פועלים ערבים שבה להכרה חלקית אך מצבה עדיין אינו יציב

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט אדר תשע"ט - 14:27 24/02/2019
גודל: א א א
אביה של תהילה במסירת הצהרה לתקשורת עם עורכי הדין של ארגון חוננו (חוננו)
אביה של תהילה במסירת הצהרה לתקשורת עם עורכי הדין של ארגון חוננו (חוננו)

המרכז הרפואי הדסה עין כרם הודיע היום (א') כי חל שיפור במצבה של תהילה בן זינו בת ה -15, שנפגעה בבית ספרה במרכז ירושלים ממוט ברזל שהושלך מאתר בנייה בו עבדו פועלים ערבים.

על פי הדיווח תהילה שבה להכרה חלקית וניתן מעט לתקשר איתה. מצבה אינו יציב ולכן היא זקוקה להמשך טיפול רפואי/ שיקומי.

הוריה של תהילה מבקשים להמשיך ולהעתיר בתפילות עבור תהילה בת יעל שתשוב לאיתנה הראשון.

ביום ראשון שעבר התכנסו בני משפחתה של תהילה ומסרו הודעה לתקשורת בה דרשו מהמשטרה לבצע חקירה מקיפה ושלא להתעלם מהחשד לפגיעה על רקע לאומני.

"המשפחה דורשת שתהיה חקירה ושכוחות הביטחון יחקרו את כל מי שעבד שם ואת כל מי שהיה שמה", אמר אביה של תהילה, אברהם בן זינו. "שכולם יתנו את הדין. אני רוצה שמשהו יבוא ויגיד לי א, ב, ג. לא יכול להיות מצב כזה שאני שולח ילדה ללמוד ואתה מקבל אותה באלונקה מורדמת ומונשמת. מצבה מאוד קשה, עברנו חמש שעות של ניתוח. מההדף של הברזל יש גוף זר בתוך המוח וכעת אנחנו עומדים לפני בסי.טי שלפי התוצאות שלו יכריעו אם צריך עוד ניתוח" הוסיף בן זינו.

"החטא הגדול של ביתי שכמו שכל בנות ישראל רוצות ללמוד" אמר אברהם בן זינו, אביה של תהילה, במהלך ההצהרה. "ביתי יצאה גם היא לתומה ללמוד בסמינר וחזרה לטיפול נמרץ עם אלונקה שהיא מורדמת ומונשמת שבסה"כ היא הלכה ללמוד בבית ספר, בסמינר, באמצע ירושלים. זה החטא שהיא עשתה".

עוד ביקש אביה של תהילה בפניה לציבור הרחב "אנחנו מבקשים מעם ישראל להתפלל לרפואתה של תהילה בת יעל, שהקב"ה ישלח לה רפואה שלמה".

אמא של תהילה, יעל בן זינו, פנה לציבור הרחב ואמרה: "תודה לכל עם ישראל שהתפלל והתאחד במיוחד להעתיר בתפילות שהיא תבריא בעז"ה, ושתחזור לאיתנה. תודה לסמינר שעוטף אותנו בלי הפסקה. תודה לצוות הרפואי המדהים שלא מפסיק לדאוג לה ולדאוג לנו בכל רגע נתון. תודה לארגון חוננו שהתנדבו ללוות אותנו משפטית ולעזור לנו".

   | "יש כאן לחשש לפגיעה לאומנית בידי ערבים"

עו"ד חיים בלייכר, המייצג את המשפחה מטעם ארגון חוננו, אמר במהלך ההצהרה התקשורתית "אנחנו יודעים שהרבה פיגועים לא קוראים בתכנון של הפיגוע לפרטי פרטים, אלא פעמים רבות נקראת הזדמנות למפגעים והם פשוט מנצלים את ההזדמנות באותו הרגע. לצערנו גם האלו שעובדים בישראל, אנחנו יודעים מניסיון רב, אכולים בשנאה וברגשות לאומניות למיניהם, ולכן יש לפעמים חשש מאוד כבד שאירוע כזה הוא לא מקרי. מדובר פה בפועלים ועל פי עדויות שמתחילות להגיע אלינו בימים האחרונים, היו התגרויות בבנות מבחינת זריקות דברים".

עוד אמר עו"ד בלייכר "ברגע שיש אירוע כזה עולה מעליו החשש שהאירוע הזה מכוון, כי הגורם שממנו הגיע הברזל, אותם האנשים שהיו שם, יש מה לחשוד בהם שיש להם כוונה לאומנית. לכן, לא ייתכן שהכיוון הזה יישלל בכזאת מהירות. אנחנו דורשים שוב פעם שהמשטרה תגיע ותחקור את כל מי שהיה שם. כל הפועלים וחקירה מקיפה ולקחת את כל הממצאים במקום, כולל תביעות אצבעות וDNA כי יש לנו חשד מאוד גדול שהאירוע הזה לא תמים, ולכן כל עוד זה לא נעשה אנחנו נשאר בספק גדול מה היה שם". 

"החשש הגדול הוא שהרבה מאוד יהודים נפגעים כתוצאה מאירועים לאומניים שהרבה פעמים רוצים לעצום עיניים ולהגיד זה לא קורה לנו, אבל לצערנו אנחנו יודעים שהאירועים האלו כן קוראים, ושיש להם הזדמנויות קוראים מקרים שהם פוגעים על רקע לאומני. אנחנו מקווים שהמשטרה אכן תמצא את החקירה עד הסוף ונוכל לדעת את האמת לאמיתה" הוסיף עו"ד בלייכר.

   | עורך הדין מספר על עדות שגבה מאחת המורות

עו"ד מנשה יאדו, המייצג גם הוא את המשפחה מטעם ארגון חוננו, אמר "אנחנו מצפים מכוחות הביטחון שיפעילו כן מאמץ חקירתי שהוא בהלימה לעוצמת הפגיעה ולחומרת האירוע. מניסיון שלנו, שמשטרת ישראל מפעילה מאמץ חקירתי טוב, אז היא מגיעה ושמה יד על הפושעים ומפצחת את האירועים. זה אירוע שאפשר לפצח לכאן ולכאן, מה שלא תהיינה התוצאות. לצערנו הרב אנחנו מכירים מקרים, בהתנסות ישירה שלנו, שלא הופעלו מאמצים חקירתיים והתוצאות היה בהתאם, בין אם לא הוגשו כתבי אישום ובים אם הוגשו כתבי אישום שלא היו יכולים להחזיק את עצמם בעסקאות".

עוד מוסיף עו"ד יאדו "בפרוטוקול הדיון השופט קבע בהחלטה שלא נטען למעשה מכוון או מעשה מודע ואנחנו לא מוכנים לקבל הנחת עבודה של מצב מכוון או מצב שאינו מודע. מדובר באירוע שאירע במקום שנראה כמו פיר מתחת לאתר בניה במרחק אפס. ניתן להשליך שם את הברזל וייתכן שלא במקרה הברזל פגע ורוצץ את ראש של הילדה הזאת. יש כאן בהחלט צורך, והנסיבות והמציאות שבה אנחנו חיים, מלמדים שיש פיגועי שנאה, ושהשנאה היא בלתי נשלטת ומתפרצת. זה באופן עקרוני".

לדבריו של עו"ד יאדו "לא יכול להיות שיקבע שלא קיים כיוון חקירה שכזה, בעוד שיש מספיק נסיבות בשטח שיכולות להצביע על כך. בית המשפט קבע בהחלטה שהעצורים נתנו הסבר שמניח את הדעת לסיבה שבגללה הם ברחו מהמקום, כביכול שהם פחדו מלינץ".

"אני גביתי היום עדות מאחת המורות בבית הספר שעדיין לא העידה במשטרה שאמרה לי שכשהם יצאו עם האלונקה מבית הספר, פועלים עמוד על ידם במרחק אפס שהיא יכלה להריח את ריח הסיגריות מהפה שלהם, וצחקו שהילדה עברה על האלונקה. לא היה חשד ללינץ ולא היה שום דבר כזה. אם משהו ברח משם אז כנראה יש סיבה אחרת למה הוא ברח משם" הוסיף עו"ד יאדו. 

   | "אם מדובר באירוע לאומני - יש ריפיון של המשטרה כבר מההתחלה"

"מעבר לזה, אנחנו לא אומרים שזה פיגוע לאומני, אנחנו לא יודעים מה קרה עדיין, אבל וודאי שצריך לבחון את האפשרות הזאת, או גם את האפשרות שמדובר בתאונה. אבל צריך להבין מאיזה יד נפל אותו הברזל. מדובר בברזל ענק שלא נופל מאליו ורוצץ את הראש של הילדה.  לקבל גרסה ולבדוק את האמינות שלה, להפעיל את שירותי הביטחון שיחקרו ויבדקו את האירועים" אמר עו"ד יאדו במהלך ההצהרה.

אני רוצה להגיד עוד דבר אחד נוסף ואחרון" הוסיף עו"ד יאדו. "אם מדובר באירוע לאומני והיה רפיון ברור של המשטרה שכבר בהחלטה יום אחרי האירוע אומרים שהם לא טוענים לאירוע מכוון, אז זה נותן מסר שכמעט מאלץ את אותם המחבלים, אם לאו המחבלים, לשוב ולפעול. כי לא ניתן לעצום עיניים כנגד אירועים כאלה, אלא צריך לחתור למיצוי מגע. זה מה שהמשטרה חייבת למשפחה, זה מה שהמשטרה חייבת לציבור ואנחנו סמוכים ובטוחים שכל הגורמים ירתמו כדי שהפרוטוקולים הבאים לא יראו כמו הפרוטוקול האחרון ביום שישי."  

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד