בע"ה ו' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שישי-שבת: שני מחבלים חוסלו בבנימין

לאחר פיגוע דקירה סמוך לעדי עד, מאות ערבים תקפו לוחמי כיתת כוננות וחיילי צה"ל שהשיבו בירי ממנו נהרג אחד הפורעים. ביום שישי חוסל ערבי שזרק אבנים ליד עפרה

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ' שבט תשע"ט - 19:00 26/01/2019
גודל: א א א
ערבים מיידים אבנים בגוש שילה. ארכיון (שלמה מלט)
ערבים מיידים אבנים בגוש שילה. ארכיון (שלמה מלט)

שני ערבים שיידו אבנים חוסלו בבנימין ביום שישי ובשבת, אחד מהם לאחר התפרעויות קשות באזור אל מועייר שהחלו לאחר פיגוע דקירה.

ביום שישי ירו לוחמי צה"ל על ערבי שזרק אבנים לעבר כלי רכב בכביש 60 סמוך לעפרה והרגו אותו. הערבי, מהכפר סילוואד, נקבר במהלך השבת בהלווית הסתה המונית שנערכה בכפר סילוואד שהוציא מחבלים רבים, ובצה"ל אמרו כי האירוע יתוחקר.

אירוע נוסף התרחש בצהרי השבת סמוך לישוב עדי עד בגוש שילה. על פי הדיווח של תושבי עדי עד, מספר תושבים ערכו טיול סמוך לישוב, וערבים שארבו להם תקפו אותם ודקרו את אחד התושבים בידו. התושב נפצע קל והצליח להימלט ולהזעיק עזרה.

כוחות כיתת הכוננות של ישובי גוש שילה הוזעקו למקום על מנת לחלץ את המטיילים ולשלול דיווח שהתקבל על מטייל שנעדר.

בהודעת הישוב עדי עד נכתב כי הכוחות הותקפו בשלב זה באלימות קשה מאוד בידי עשרות ערבים ומרגע שהם חשו בסכנה מוחשית לחייהם הגיבו בירי באוויר.

כוחות צבא שהגיעו למקום התעמתו עם מאות ערבים שתקפו את החיילים באלימות קשה. הכוחות ביצעו גם הם ירי של אמצעים לפיזור הפגנות וככל הנראה גם ירי חי לעבר הפורעים.

בצה"ל אומרים כי הירי בוצע בידי חברי כיתת הכוננות וכי האירוע יבדק ויתוחקר. כתב מעריב יאסר עוקבי דיווח כי המחוסל ישב בכלא הישראלי שמונה שנים.

מהיישוב עדי עד נמסר כי "הישוב רואה בחומרה את המתקפות החוזרות ונשנות של תושבי הכפרים הערבים באיזור וקורא לכוחות הביטחון להגיב בחומרה ולהעניש את כל כפרי הטרור".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד