בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שי אלון: "אם ייפתח המחסום נסגור אותו בגופנו"

ראש מועצת בית אל שי אלון הודיע למח"ט בנימין כי אם יפתח שוב את מחסום פוקוס לתנועת ערבים יבואו הוא והתושבים ויסגרו את התנועה הערבית

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' טבת תשע"ט - 15:03 17/12/2018
גודל: א א א
זירת פיגוע במחסום פוקוס. ארכיון (ענבל הראובני TPS)
זירת פיגוע במחסום פוקוס. ארכיון (ענבל הראובני TPS)

ראש מועצת בית-אל שי אלון הודיע למח"ט בנימין אל"מ שרון אסמן כי אם ייפתח 'חסם פוקוס' המוביל מאל בירה לציר 60, הוא יגיע יחד עם התושבים לחסום את הציר בגופו.

'חסם פוקוס' שהיה סגור שנים רבות ונפתח לפני כשנתיים, מאפשר מעבר רכבים ערביים מכביש מרמאללה ומאל בירה לציר 60.

אותו כביש משמש גם את תושבי בית-אל בכל נסיעה שלהם מחוץ לישוב. כביש זה מאפשר מעבר מהיר של ערבים לתוככי שטחי A ולתוך העיר רמאללה ודרכו נמלטו המחבלים מהפיגועים האחרונים.

"נוצר מצב בלתי נתפס שהצבא החליט להקל על הפלסטינים ולאפשר להם תנועה חופשית יותר והם בתמורה הופכים אותו לציר של מחבלים", אומר שי אלון.

"איך אני יכול להבטיח היום לתושבים נסיעה בטוחה כשהרכבים הצמודים אליהם מגיעים מרמאללה ויכולים להימלט לרמאללה מבלי ששום גורם בטחוני לא יכול לעוצרם. אני כראש מועצה ערב לביטחונם.

ביום ראשון בבוקר כשגיליתי שהחסם פתוח התקשרתי למח"ט והודעתי לו שאני הולך לחסום את הציר בגופי. הוא אכן חסם בינתיים את המעבר אבל אמר שזה יהיה תקף רק ל-48 שעות. מאחר וזה המצב אז תושבי בית אל יבואו מחר להחליף את הצבא וידאגו בעצמם לחסום מעבר רכבים ערבים".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד