בע"ה כ' תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שלושה סוהרים נחקרו בחשד לתקיפת מחבלים

שלושה סוהרים המשרתים בכלא קציעות נחקרו בחשד לתקיפת מחבלים בכלא לאחר דקירת הסוהר לפני חודש וחצי

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' אייר תשע"ט - 09:05 12/05/2019
גודל: א א א

שלושה סוהרים בכלא קציעות נחקרו לאחרונה בחשד שהכו מחבלים כפותים לאחר האירוע בו דקר מחבל סוהר ופצע אותו באורח קשה. את הדברים פרסם כתב הארץ ג'וש בריינר. עוד פורסם כי הסוהרים לא הושעו מתפקידם אך נחקרו.

בי"ז באדר ב', דקר מחבל כלוא סוהר שהתקרב אליו באמצעות סכין מאולתרת שהכין, לאחר האירוע התנהל מצב חירום בבית הסוהר במהלכו נאזקו עשרות מחבלים והושארו על הקרקע מחוץ לאגפי המגורים בכלא.

למקום הובא כוח תגבורת, שכלל סוהרים אחרים מהכלא ומיחידת ההתערבות "כתר". על פי הדיווח שלושה מהם הכו את האסירים הכפותים באלות.

לאחר מכן פונו כ-15 מחבלים לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

בהארץ פורסמו דברי גורמים בשב"ס הקובלים על התנהלות הסוהרים ואומרים כי "גם אם מדובר במחבלים, אין שום סיבה להכות אותם כשהם אזוקים".

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "בפיגוע מתוכנן בבית סוהר קציעות ניסה אסיר ביטחוני לרצוח שני סוהרים ובגין כך אף הוגש כנגדו כתב אישום. מיד עם דקירת הסוהרים החלה מהומה והסוהרים הגיבו אל מול המתפרעים לייצוב המצב, כדי למנוע ניסיונות תוקפנות נוספים כלפי הסגל.

בבחינה ראשונית של התנהלות סוהרים באירוע הוחלט בשב"ס להעביר חומרים לבחינת יח"ס, במקביל לפנייה מבית המשפט על טענות שהעלה האסיר שניסה לרצוח סוהרים, על כך שכביכול הוכה בעת ההשתלטות עליו. שב"ס פועל על פי חוק ושומר חוק, מתחקר ולא מסתיר דבר. הסוהרים נדרשים לפעול על פי נורמות וערכים ואמות מידה מחייבים, כך פעלנו וכך נמשיך לפעול. עם סיום החקירה והעברת ההחלטות ראש יח"ס, נפעל בהתאם".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד