בע"ה י"ב אדר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שלטי תודה לאלוף לאחר ההחלטה לא להרוס את בית הרוצח

לאחר שצה"ל החליט לא להרוס בית רוצחו של עדיאל קולמן הי"ד בגלל "מחלת נפש" תלו פעילי ימין שלטי תודה לאלוף בכניסה לכפר הרוצח

  • דוד אור שחר
  • כ"ח אלול תשע"ח - 21:30 08/09/2018
גודל: א א א

בעקבות החלטת צה"ל בשבוע שעבר לקבל את טענת משפחת המחבל שרצח את עדיאל קולמן הי"ד כי היה לוקה בנפשו, ולא להרוס את בית הרוצח, הגיעו פעילי ימין לכניסה לכפר עקרבה שבשומרון ותלו שלטי תודה.

בשלטים נכתב בעברית וערבית "תודה אלוף" ולצידם תמונתו של הפצ"ר תא"ל שרון אפק מי שהיה אחד הגורמים שקיבלו את ההחלטה.

במהלך תליית השלטים הגיעו שוטרים פלסטיניים וניסו למנוע מהפעילים לתלות את השלטים ואף לצלם אותם.

צבי סוכות תושב יצהר שנכח במקום מוסר כי "כנסים לזכרו בכפר, ועשרות שלטי חוצות באזור המפארים את השהיד לא משאירים מקום לספק בכוונת המחבל ובתועלת ההרתעה.

נשתמש במילותיו של השופט סולברג בבג"ץ הריסות הבתים: "ההרתעה תורמת, ולוּ גם במעט. המעט הזה, בנסיבות הזמן והמקום, עשוי לעיתים להיות גורם מכריע".

לאחר ההחלטה אמרה יעל קולמן, אמו של עדיאל קולמן הי"ד "אני מבקשת מכל מי שיכול לערער על ההחלטה. רוצח נתעב שקיבל אישור חיפוש עבודה בישראל הוא לא חולה נפש. יכול להיות שהוא קיבל תרופה אבל הוא תיפקד ב100% היה לו מספיק כוח לרצוח בדם קר את הבן שלי היקר. שתיהיה שנה טובה יותר", אמרה האם.

בנוסף סיפרה האם שבניגוד לפרסומים לא עודכנה על ההחלטה שלא להרוס את בית המחבל מאף גורם רשמי.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמייצג את משפחתו של עדיאל קולמן הי"ד מסר "הרס בתים של מחבלים שרצחו יהודים זהו צעד הכרחי בצורכי ההרתעה. לא יתכן שימנעו מלהרוס בתי מחבלים מכל מיני שיקולים חיצוניים.

צריך להיות ברור -  מחבל שרוצח ביתו יהרס ויהי מה. ברגע שמתחילים להיכנס ולבחון את הנסיבות פוגעים בכלי ההרתעתי כמעט האחרון שנשאר כנגד המחבלים שבאים לרצוח ולמות.

אנו נפנה כבר מחר בבוקר במכתב חריף לפיקוד מרכז בדרישה לשנות את ההחלטה ולהרוס את בית המחבל. בנוסף, נמחה על אי שיתוף משפחתו של הנרצח על ההחלטה המוזרה הזו, הם לא עודכנו, לא שותפו ושמעו על ההחלטה מכלי התקשורת".

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון