בע"ה כ"ד אב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שני דייגים מעזה הבריחו חומרי נפץ דרך הים

בשבוע שעבר הורחב מרחב הדיג ברצועה והיום גזר בימ"ש את עונשם של שני דייגים מעזה שהבריחו חומרי נפץ ממצרים דרך הים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' ניסן תשע"ט - 11:55 07/04/2019
גודל: א א א
ספינות חיל הים באיזור זיקים. ארכיון (צילום: קובי ריכטר TPS)
ספינות חיל הים באיזור זיקים. ארכיון (צילום: קובי ריכטר TPS)

בצל ההתפרעויות על גדר הרצועה שלא פוסקות כשבמקביל בשבוע שעבר הוכרזו הקלות ברצועה והורחב מרחב הדיג, בימ"ש המחוזי בבאר שבע גזר את דינם של זוג דייגים שעסקו בטרור.

 על פי עובדות כתב האישום, קשרו שני הערבים חמיס עראישי וממדוח בכר קשר עם ערבי נוסף, פאדי בכר.  

במסגרת הקשר הבריחו בסירה ממצרים לרצועת עזה, עשרות שקים מלאים בחומרי נפץ במשקל כולל של מאות קילוגרמים, וכן שקים של טבק. 

כמו כן, במהלך השנה הלועזית 2014, גמלה בלבו של הנאשם עראישי החלטה לבצע פיגוע התאבדות ולצורך כך הצטייד הנאשם ברימוני יד ותצפת על הגבול עם ישראל.

במהלך מבצע "צוק איתן", הבין הנאשם שהמקום בו הוא רוצה לבצע את הפיגוע כבר נחשף על ידי כוחות צה"ל ועל כן החליט שלא לבצע את הפיגוע. הנאשמים הודו והורשעו במסגרת הסדר טיעון ב-4 אישומים שונים, כל אחד לפי חלקו, בגין ביצוע עבירות נשק.   

לשם בצע כסף הבריחו הנאשמים חומר נפץ, באמצעותו מייצרים המחבלים אמצעי לחימה המשמשים לפיגועי טרור, ובכך, סייעו הנאשמים לארגוני טרור.

בית המשפט המחוזי קיבל את עמדת הפרקליטות והטיל על חמיס עראישי עונש של 13 שנות מאסר בפועל ועל ממדוח בכר עונש של 8 שנות מאסר בפועל.

בגזר דין נוסף, הטיל ביהמ"ש המחוזי בב"ש על דייג אחר, מחמד ריאלה,עונש מאסר של 23 חודשים, אשר שעה שהפליג לצרכי דייג דיווח בחמישה מקרים שונים לאחראי על הביטחון במשטרה הימית של חמא"ס על תנועות ספינות צה"ל.

כמו כן, השתתף הנאשם ב-3 משטים במסגרת "צעדת השיבה", אשר במהלכן נתלו דגלי פלסטין והוצתו צמיגים. עבור כל אחד מהמשטים קיבל הנאשם סך של 100 ₪ ו-25 ליטר בנזין. הנאשם הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירות של מתן שירות לארגון טרור ואיסור פעולה ברכוש טרור.

בתוך כך, ביום שישי האחרון התפרעו אלפי ערבים על גדר הרצועה ויידו לעבר כוחות צה"ל אבנים ובקבוקי תבערה ועשרות מטענים ורימונים.

הערבים נקהלו על גדר המערכת במספר מוקדים שונים תוך שהם גורמים לה נזקים כבדים. מתמונות שפרסמו ערבים נראה כי באחת מהנקודות הגיעו הערבים עד סמוך מאוד לעמדת צה"ל הנמצאת על הגדר ויידו לעברה מטענים ורימונים.

במהלך ליל השבת דווח על חדירה באיזור נירים לאחר שזוהו עקבות במקום ואכן בחיפוש שערכו כוחות צה"ל נמצא ערבי אשר הצליח לחצות את הגדר. 

היום בבוקר (א') דווח על זר בלוני תבערה שהפריחו ערבים מעזה שנחת בשטחי מועצה איזורית אשכול.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד