בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
ההפקרות נמשכת:

שני מחבלים נתפסו חוצים את גבול הרצועה

שני מחבלים חמושים בקאטר וסכין נתפסו הבוקר כאשר חדרו את גבול רצועת עזה. הכוננות בדרום בשיא לקראת צעדת ארגוני הטרור מחר

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג ניסן תשע"ח - 08:26 29/03/2018
גודל: א א א
המחבלים שהגיעו לצאלים בתחילת השבוע (מועצת אשכול)
המחבלים שהגיעו לצאלים בתחילת השבוע (מועצת אשכול)

שני מחבלים ערבים נתפסו הבוקר (ה') לאחר שחדרו את הגבול בדרום רצועת עזה. השניים נתפסו בסמוך לגדר המערכת ובחיפוש על גופם אותרו קטר לחיתוך ברזל וסכין. השניים הועברו לחקירה.

בתוך כך נמשכות ההכנות בעזה לקראת צעדת ארגוני הטרור המתוכננת למחר (ו'). בצעדה, עליה הכריזו בעזה בשבוע שעבר צפויים להשתתף המוני ערבים ובכוונתם לצעוד לעבר גדר הגבול בהתפרעות המונית.

במערכת הביטחון עלתה הכוננות, בפרט באיזור הדרום. כוחות גדולים נפרסו באזור גדר הגבול, והכוננות הרילה לקראת חג הפסח הוחמרה עוד יותר. בחמאס נערכים גם כן לצעדה ואוהלים הוצבו באזורי הגבול ללא הפרעה מצד צה"ל.

אתמול בבוקר דווח על שני ערבים שהגיעו לקרבת הגבול בצפון הרצועה, והציתו רכוש. לפי צה"ל לא בוצעה חדירה, והשניים הציתו "משטח הגבהה". מנגד מדיווחים נוספים עולה כי כן בוצעה חדירה. 

בעקבות האירוע ירה טנק של צה"ל פגזים לעבר "עמדות תצפית" של חמאס. לא דווח על נפגעים מקרב האויב. בהמשך היום נתפס ערבי שחדר את הגבול באזור זיקים.

שלשום התרחש אירוע חמור נוסף, שאף תועד. ערבים הגיעו לגדר הגבול, חיבלו בה, הבעירו צמיגים ותלו עליה דגלים. הם חזרו לרצועה ללא פגע.

כזכור, בליל יום ג' האחרון שלושה מחבלים ערבים חמושים בסכינים ורימונים חדרו מגבול רצועת עזה ונתפסו רק בשעות הצהריים באזור צאלים, מרחק של כ-20 ק"מ מהגבול. מדובר במחדל צבאי שהסתיים רק באורח נס ללא נפגעים ולפני שהספיקו המחבלים לבצע פיגוע בפועל.

צפו: המחבלים בכניסה לצאלים

סריקות החלו לאחר שזוהו עקבות סמוך לגדר הגבול. כוחות צה"ל החלו בסריקות שבמהלכן אותרו שלושה ערבים חמושים בסכינים, רימונים ומגזרי תיל, בסמוך לבסיס צאלים. על פי ההערכות, המחבלים צעדו בשטח ישראל במשך הלילה עד שהגיעו לאזור הבסיס.

השלושה נעצרו והועברו לחקירת השב"כ, וחבלן הוזעק לטפל ברימונים שנשאו. מדובר במחדל שכן החדירה לא זוהתה, הגדר לא התריעה, ועלול היה להתרחש פיגוע גדול במידה ולא היו נתפסים המחבלים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד