בע"ה ט"ו תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שנתיים מאסר לערבי אזרח ישראל שתכנן פיגוע בשגרירות

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר אמש (ב') שנתיים מאסר על צעיר ערבי תושב המשולש לאחר שהורשע בתכנון פיגוע בשגרירות ארה"ב וסיוע לארגון דעא"ש

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' אייר תשע"ח - 11:15 17/04/2018
גודל: א א א
שגרירות ארה"ב צילום: Krokodyl
שגרירות ארה"ב צילום: Krokodyl

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר אמש (ב') עונש של כשנתיים מאסר בפועל על יוסוף בן מוחמד אגבאריה בן 22 מהכפר מושריפה שבמשולש לאחר שהלה סייע וניסה לקדם מטרות טרור של ארגון דעא"ש ברחבי הארץ.

מעובדות כתב האישום עולה כי החל משנה הלועזית 2014, ועד למועד מעצרו של הנאשם בחודש בקיץ שעבר, גילה הנאשם עניין הולך וגובר בארגון דאע"ש ופעילותו, ופיתח הזדהות אידיאולוגית אלימה עם פעולות הארגון, ערכיו ומטרותיו. במהלך התקופה, ביצע הנאשם פעולות שונות המביעות תמיכה בארגון דאע"ש.

עוד עולה כי במהלך המחצית הראשונה של השנה שעברה תכנן הנאשם לאור כוונת מממשל ארה"ב להעביר את שגרירות ארה"ב בישראל לירושלים, לבצע פיגוע בשגרירות, לאחר שזו תועבר לירושלים, בין היתר באמצעות שימוש במטען חבלה ובקבוקי תבערה.

במהלך הקיץ  שעבר העביר נאשם נוסף בפרשה ליוסוף, דרך הטלגרם, קישור לערוץ "מקדאם", ערוץ בעל אוריינטציה לארגון המדינה האסלאמית, העוסק בהכנת חומר נפץ ומטעני חבלה וכן אמצעי לחימה שונים. וציין בפניו כי "זה בשבילך ואתה תצא נשכר". 

אגבאריה נכנס באמצעות הקישור לערוץ "מקדאם" וצפה בקבצים ובסרטונים אשר מלמדים כיצד לייצר אמצעי לחימה, ובהם חומרי נפץ להרכבת מטעני חבלה, הכל במטרה לקדם את ביצוע תוכנית הפיגוע בשגרירות, בנוסף  פנה הנאשם אל מנהל ערוץ "מקדאם" באמצעות הטלגרם, בבקשה לקבל מידע אשר יסייע בידו להכין מטען חבלה וכן בקבוק תבערה.

בהמשך כתב האישום נאמר כי בתגובה, שלח מנהל ערוץ "מקדאם" לנאשם קישורים לתכנים המלמדים להכין אמצעי לחימה והנאשם עיין בתכנים האמורים, הכל במטרה לקדם את ביצוע תוכנית הפיגוע. ואולם לבסוף החליט  הנאשם שלא להוציא לפועל את תוכנית הפיגוע.

בנוסף נגזרו על הנאשם כתשעה חודשי מאסר על תנאי וקנס של 10,000 שקלים.

בתוך כך גזר היום (ג') בית המשפט המחוזי בירושלים את עונשם של שני ערבים שהואשמו בעבירות של סיוע לאויב בזמן מלחמה, ובעבירת מגע עם סוכן חוץ השניים תכננו לבצע פיגוע חטיפת חייל על מנת לפגש תמורת שחרורו את שחרורם של אסירים ערבים. על השניים נגזרו 6 שנות מאסר בפועל ועונש מאסר על תנאי של שלושה חודשים.

כמו כן גזר בית המשפט המחוזי בי-ם עונש מאסר על עו"ד ערבי שסייע למחבלים כלואים בהעברת מכתבים ממםעיליהם אל תוככי הכלא, נגזרו עליו 6 חודשי עבודות שירות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד