בע"ה ח' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעקבות תחקיר הקול היהודי: לא אושר סעיף 46 לעמותה האסלאמית

דיון סוער בועדת הכספים לאחר תחקיר הקול היהודי על עמותת אמסח דמעת אליתים. בסופו של דיון הועברה העמותה לבחינה מחודשת של רשות המיסים. עד כאן: נגיש תלונות למשטרה. אחמד טיבי: "ציד מכשפות"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ד' טבת תשפ"ב - 09:09 08/12/2021
גודל: א א א
ההצבעה נדחתה - עמותת אמסח דמעת אליתים ברשומות
ההצבעה נדחתה - עמותת אמסח דמעת אליתים ברשומות

בעקבות תחקיר הקול היהודי ועדת הכספים לא אישרה מתן סעיף 46 לעמותת אמסח דמעת אליתים. יו"ר הועדה ח"כ אלכס קושניר דרש מרשות המיסים להגיש עמדה מחודשת לאחר שתבחן את מסכת העובדות החדשה. כפי שפרסמנו אמש, רשות המיסים הודיע כי תבחן מחדש את העמותה על בסיס חומרי התחקיר שפורסם בקול היהודי ומהם עולים קשרים להתאחדויות אסורות תומכות חמאס ופעילות נגד ישראל.

עמותה נוספת שהוסרה מהרשימה עד לבחינה מחודשת היא עמותת כייאן התומכת בהעלאת המודעות לנכבה. יו"ר הועדה ביקש כי רשות המיסים תביא בקרוב את עמדתה גם בנוגע לעמותת "עד כאן" שהוחרגה מההצבעה בדיון קודם. נציג רשות המיסים דיווח כי "עד כאן" הוזמנה לשימוע בגין טענות השמאל הרדיקאלי נגדה.

ח"כ ניר אורבך מימינה הביע התנגדות לאישור שתי העמותות והדיון הפך סוער כאשר ח"כ אימאן חטיב יאסין מרע"מ זעמה על הזכרת שמו של המופתי עכרימה סברי תומך פיגועי ההתאבדות, כמי שעומד מאחורי זקאת אל קודס.

ח"כ אחמד טיבי טען כי "יש ציד מכשפות נגד עמותות ערביות ונגד עמותות שמאל". טיבי הביע תמיכה בעמותת אמסח דמעת אליתים וסיפר כי הוא מכיר את אנשיה. הוא עקץ את ח"כ ניר אורבך ואמר לו כי כעת הוא מתנגדת לעמותה איסלאמית אך הוא מונה בעצמו ליו"ר ועדת הכנסת בקולות אסלאמיים.

להשתתפות ולתרומות לפעילות הקול היהודי, לחץ כאן >>

בסופו של הדיון הועלתה הרשימה ללא שתי העמותות והח"כים טיבי, חטיב יאסין ועופר כסיף נמנעו בעקבות זאת בהצבעה.

התחקיר שחשף את פעיליה הקיצוניים של זקאת אל קודס ועמותת אמסח דמעת אליתים, כמו גם מיליונים שהוזרמו לזקאת אל קודס מהתאחדויות אסורות של חמאס, הביא לתגובות רבות, ובארגון עד כאן הודיעו כי יגישו תלונות למשטרה כנגד הגורמים ששמם עלה בתחקיר.

ח"כ בצלאל סמוטריץ כתב הבוקר (ד') בחשבון הטוויטר שלו כי "על רקע הממצאים החמורים האלה פניתי ליו"ר וועדת הכספים ח"כ אלכס קושניר. בדרישה להסרתה של העמותה תומכת הטרור הזו מהרשימה. מקווה שהשכל הישר וההיגיון הבריא יגברו וכך אכן יקרה בדיון הבוקר. מדינה לא יכולה להתאבד ולהעניק הטבות מס למי שפועלים נגדה".

סגן ראש עיריית ירושלים אריה קינג מסר בתגובה לתחקיר הקול היהודי: "מדאיג מאוד שמי שמכנים את עצמם אנשי ימין כדוגמת יועז הנדל, איילת שקד, צבי האוזר ניר אורבך וגדעון סער לא עוצרים את המחדל הבא במזרח ירושלים - מימון של ממשלת ישראל לפעילות של עמותה הקשורה לחמאס שמעודד הרג יהודים בירושלים".

חבר מועצת ירושלים יוני יוסף מסר בתגובה: "מזעזע שבתקופה שהחמאס שולח מרצחים אנחנו בתגובה מאשרים סעיף שיקל עליהם לגייס כספים".

מילה קטנה לסיום:

השמעת הקול היהודי דורשת כסף ומשאבים רבים.

רק בזכותכם, ובזכות השותפים שלנו, אנחנו מצליחים לפעול ולחשוף את מה שבכלי התקשורת האחרים לא רוצים שתשמעו.
הצטרפו עכשיו לקול היהודי - יחד נשנה מציאות!

לתרומות לחצו כאן >>

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד