בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תופעה? ערבים עולים לטרמפ עם יהודים בבנימין

​בבית אל מזהירים מפני ערבים העוצרים טרמפים בתחנות ההסעה. "בדרך הבת שלי והחברה שהיתה איתה התחילו לחשוד"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' כסלו תשע"ט - 09:45 15/11/2018
גודל: א א א
ארכיון. (יהודה פרל)
ארכיון. (יהודה פרל)

תופעה חדשה? דיון במייל הישוב בית אל בבנימין שהגיע לידי הקול היהודי מעלה כי ישנה ככל הנראה תופעה של ערבים העומדים בתחנות ההסעה שבהם נוהגים לעמוד יהודים באזור בנימין, ועולים על טרמפים עם תושבי בנימין והשומרון לכיוון ירושלים.

לפי תגובות התושבים, לפחות בחלק מהמקרים מדובר בסטודנטים ערבים אזרחי ישראל הלומדים באוניברסיטת אריאל, אולם יתכן ובחלק מהמקרים מדובר גם בערבים המבקשים כך לעבור את מחסום הבידוק בחיזמא ללא בדיקה.

"הבת שלי אספה בגבעת אסף טרמפיסט שהיה נראה כישראלי, בלי כיפה, אבל נראה כישראלי", כתבה אחת התושבות. "היא אמרה: לירושלים והוא עלה. בדרך הבת שלי והחברה שהיתה איתה התחילו לחשוד שהוא ערבי, הן שאלו אותו מה המבטא שלו? והוא רק חייך, הן שאלו עוד כמה שאלות והוא ענה בכן ולא והיה להן קשה להבין שהוא ערבי", סיפרה התושבת.

"רק אחרי שהם עברו את המחסום של חיזמא, היא שאלה אותו לאן הוא צריך להגיע? והוא ענה לשער שכם. היא עצרה בצד הדרך וניהלה איתו שיחה חמורה, הוא טען שהוא "ערבי טוב" והוא סטודנט באריאל.

למה אני כותבת את כל זה? אל לנו להיות נחמדים "מידי" , צריך לדבר עם הטרמפיסטים לפני שמעלים אותם לרכב, כדי שלא יהיה מצב שהערבים יבינו שאפשר לנסוע איתנו בלי בעיות, וינצלו זאת לרעה חלילה".

"להרחיק אותם מבנות יהודיות"

ההודעה הביאה תגובות נוספות עם סיפורים דומים.

"גם אנחנו העלנו ערבי בתחנת הדלק לפני שבוע לכיוון ירושלים. כשקלטנו שהוא ערבי אמרנו שבסוף אנחנו עוצרים בשער בנימין. נכנסנו לשם והוא ירד. לא נעים בכלל. תופעה חדשה?", כתבה תושבת נוספת.

אחרת הגיבה: "זה ידוע שיש סטודנטים ערבים באריאל, קרוב לוודאי שגם הם נוסעים בטרמפים של יהודים נחמדים. לכן חובתינו לעצור את התופעה על ידי זה שנדבר משפט או שתיים עם האנשים המעוניינים לעלות אצלינו לטרמפ".

תושב נוסף טען שלא מדובר בתופעה חדשה, "זו תופעה שמתחזקת בגלים. לעניות דעתי טוב להפיץ את המידע ולהעלות את המודעות של כולם לעניין".

תושבת נוספת פנתה וביקשה גם היא להפיץ את העניין. "למי שיש רעיונות איך להפיץ את זה כדי למנוע חלילה אסון, הן ביטחוני והן להרחיק אותם מבנות יהודיות, מוזמן לעשות זאת".

 

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד