בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תושבים בגלבוע: "אנחנו מופקרים, חוששים להיות 'עוטף ג'נין'"

קליעים שירו ערבים פגעו בחלון מעל מיטת תינוק וגרמו נזק במקומות נוספים ביישוב רם-און. "אנחנו עושים שמירות ודורשים מהצבא לפעול שלא נהיה עוטף עזה 2", אומרים התושבים, לאחר שנחשפו פירים תת קרקעיים, חוליות חמושות ותשתיות טרור בג'נין הסמוכה

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • כ"ג חשון תשפ"ד - 13:32 07/11/2023
גודל: א א א
בית בישוב רם-רון שנפגע מירי
בית בישוב רם-רון שנפגע מירי

העיר ג'נין הפכה מזמן למוקד טרור משמעותי, מה שהתגבר בשנה האחרונה לאחר שצה"ל נמנע מלפעול בה במשך חמישה חודשים על מנת "לאפשר לרשות הפלסטינית לפעול בשטח". מאז, לראשונה, החל ירי רקטות לעבר היישוב הסמוך רם-און. בהמשך יצא צה"ל למבצע 'בית וגן' בג'נין, שפגע בארגוני הטרור, אך לא חיסל את התשתיות במקום.

בשבועות האחרונים, מאז החלה המלחמה בדרום, ביצע צה"ל מספר פעולות בעיר – ניהל קרבות ירי ארוכים, עצר מחבלים, חשף מטענים ופירי מנהרות תת-קרקעיים ועוד. באחד המקרים חיסל צה"ל באמצעות כטב"מ חוליית מחבלים ששהתה במסגד והתכוננה, כך על פי הפרסומים, לבצע חיקוי לטבח בעוטף עזה – תוך חדירה ליישובי התענך שבגלבוע, בהם רם-און.

עדכוני מלחמה - הצטרפו עכשיו לעדכונים מהקול היהודי >>

"אנחנו לא ישנים בלילות, עושים כל הזמן משמרות על הגגות", מספר לקול היהודי רועי ישראלי, תושב רם-און. "בשבועות האחרונים בוצע ירי לעבר הישוב בשלושה או ארבעה מקרים שונים. זיהינו פגיעות", אומר ישראלי, תוך שהוא מתאר פגיעה בחלון של חדר ילדים ממש מעל מיטת תינוק, בתשתיות חקלאיות, בגגות בתים ובמקומות נוספים שבהם נגרמו נזקים, ומציין כי קיים חשש כבד בקרב התושבים.

"הירי מגיע מתוך מטעים ומקומות מסתור שבין היישוב לבין הכפר סילת אל חרתיה. אנחנו דורשים מצה"ל ליצור אזור חיץ בשטח הזה, ושלא תתאפשר כלל תנועה באזור", אומר ישראלי ומזכיר כי בימים אלה ערבים מוסקים זיתים באזור זה.

"תושבי היישוב עושים שמירות מסביב לשעון, חלקם ישנים בספות בסלון כדי להיות בכוננות למקרה של חדירה. אנחנו כבר לא סומכים על אף אחד וצועקים לכל מי שאפשר שאנחנו מופקרים", אומר ישראלי. "אנחנו דורשים מצה"ל תשובות כיצד מונעים מרם-און להיות עוטף עזה 2". ישראלי בטוח כי הערבים המגיעים לאזור הישוב לצורך מסיק או קטיף קישואים, בוחנים את זמן התגובה ואופי התגובה של צה"ל והתושבים באזור. "להבנתנו הם מתצפתים ויודעים מראש לאן, איך ומתי לירות", אומר ישראלי.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון