בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ירושלים: ערבי במדים עם דגל אש"ף הכווין את התנועה

במהלך הלוויה חסמו ערבים את דרך העופל בעיר העתיקה. תושב יהודי: "לא היתה משטרה. ערבי עם מדים כיוון תנועה". במשטרה דוחים את הטענות

  • דוד אור שחר
  • ז' חשון תשע"ט - 10:00 16/10/2018
גודל: א א א
הערבי לבוש המדים שהכווין את התנועה (הקול היהודי)
הערבי לבוש המדים שהכווין את התנועה (הקול היהודי)

ערבי הלבוש במדים ועליהם דגל ארגון הטרור אש"ף הכווין את התנועה כאשר בשטח לא נראית ניידת משטרה, כך טוענים תושבים יהודים מאזור העיר העתיקה בירושלים.

האירוע התרחש בשבוע שעבר במהלך הלווית צעיר ערבי שנדקר ומת בקטטה בין ערבים באזור עיר דוד.

הלוויה התקיימה בדרך העופל, מטרים ספורים מהר הבית במקום בו מסתובבים יהודים לבכל שעות היממה.

אחד התושבים המתגורר במעלה הזיתים והבחין באותו ערבי סבר כי מדובר באיש "משטרה פלסטינית" והזעיק את המשטרה, אך במשטרה טוענים כי מדובר ב"אדם הלבוש במדים שככל הנראה שייכים לגוף חירום\הצלה הפועל במזרח ירושלים".

"נסעתי בשעת לילה בדרך העופל לכיוון הר הזיתים וממש מתחת להר הבית, עמד על הציר אדם לבוש מדים ועל החזה שלו היה תג של הרשות הפלסטינית. השטח היה נקי משוטרי משטרת ישראל", סיפר התושב.

"הלוויה הייתה של ערבי שמת בריב חמולות וכולם שם היו מאוד מחוממים. זה היה ממש מפחיד לעבור. מישהי ממעלה הזיתים עברה שם ודפקו לה על האוטו.

הדבר ההזוי הוא שאין משטרה. פשוט אין כלום. עשרים מטר מהר הבית. נמצא ערבי חבוש מדים עם תג של הרשות הפלסטינית שככל הנראה הוא שוטר פלסטיני. וזה ממש בלב ירושלים".

במהלך האירוע התקשר התושב למוקד משטרת ירושלים ודרש להבין מדוע אין במקום ולו ניידת אחת של המשטרה.

"השוטר אומר לי שלחנו לשם כוחות והכוחות שמה. אבל אני נמצא בשטח ואין שם אף אחד", הוא אומר. "בכיכר בראס אל עמוד ראיתי משטרה, זה לא שהיא לא ידעה שיש אירוע. היו שם כוחות אבל הם פחדו להגיע לתוך ההלוויה עצמה.

כנראה יש מדיניות חדשה במזרח ירושלים שהם אומרים שהמשטרה מלהיטה את היצרים אז הם מעדיפים לא לבא. אצלנו במעלה הזיתים היו לאחרונה מג"ב ובגלל שבעיני הערבים מג"ב מסעירים את הציבור החליפו אותם לאחרונה לשוטרים כחולים", הוסיף.

מהמשטרה נמסר לקול היהודי: "בניגוד מוחלט לנטען, במהלך הלוויה נערכה המשטרה בצמתים מרכזיים עקב עומסי התנועה שנוצרו במקום, זאת על מנת להכווין התנועה ולהזרימה.

נדגיש כי השוטרים הבחינו באדם הלבוש במדים שככל הנראה שייכים לגוף חירום\הצלה הפועל במזרח ירושלים, אך ללא כל סממן למדים השייכים לארגון המתואר בפניה זו.

עוד נציין, כי האדם פנה למוקד החרום של המשטרה פעמיים תוך מספר דקות, בהם קיבל הסבר ממוקדן המשטרה שמדובר באירוע המוכר למשטרה וכי במקום ישנם שוטרים הדואגים להכוונת התנועה, ולאחר מכן נאלץ השוטר לסיים את השיחה בשל העובדה שמדובר בקו חרום ועליו להתפנות לקבלת שיחות חרום נוספות".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד