בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תיעוד בלעדי: ערבים מנסים לגנוב עדר ב"ארץ בראשית"

​גנבים חדרו לחווה, עקפו את מערכת הגלאים, וניסו לגנוב את עדר הכבשים. "את המשטרה זה לא מעניין. אפילו לא הגשתי תלונה", מספר בעל המקום

  • אלחנן גרונר
  • ט"ו אייר תשע"ח - 17:06 30/04/2018
גודל: א א א

בתיעוד בלעדי שהגיע לידי הקול היהודי נראה ניסיון גניבת עדר שהתרחש בשבוע שעבר בחוות "ארץ בראשית" הסמוכה לישוב אלון בחבל בנימין.

האירוע התרחש ביום רביעי בלילה. "הגנבים הורידו מצלמה, ואז זיהינו את זה", מספר בשיחה עם הקול היהודי, בעז עידו בעל החווה התיירותית.

"אחר כך הם חזרו, עקפו מערכת גלאים, נטרלו אותה ואחרי שעה וחצי בערך הם פרצו פנימה, וכשהם נכנסו פנימה, היה שוב זיהוי במצלמות, הגענו למקום ותצפיתן שהם הציבו כנראה זיהה אותנו מרחוק והם ברחו מהדיר בלי שהצליחו לגנוב", הוא מספר.

"כל חודש גניבה"

ארץ בראשית, הוא אתר תיירות של אירוח עברי סמוך לישוב אלון בואכה מדבר יהודה.

"הרעיון שלנו הוא ללמד על אירוח עברי תוך חיבור לתנ"ך", הוא מספר. "יש לנו אוהל, אורחת גמלים, כבשים וכד. יש בארץ מאהלי אירוח בדואים, יש מאהל אירוח צרקס'י, אבל אנחנו מפעילים פה מאהל אירוח עברי".

נושא הגניבות לא זר ל"ארץ בראשית".

"בחצי שנה האחרונה כמעט מדי חודש יש גניבה או ניסיון גניבה אצלי", הוא מספר. "לפני חודש וחצי גנבו חמישה גמלים, ולפני חודשיים וחצי הצליחו לגנוב שניים, ולפני שלושה חודשים ניסו לגנוב כבשים.

יש חוליה או שתיים שמסתובבות פה באזור, של גנבים מאוד מקצוענים. לרוב אני כמעט תופס אותם כך שזה לא חדש".

"את המשטרה זה לא מעניין"

כמו לרבים מהמגדלים והחקלאים גם אצל בעז יש בטן מלאה על ההפקרות מצד רשויות החוק.

מצדו מנסה בעז לאתר את הרכוש הגנוב כל פעם מחדש בסיוע מתנדבים וחברים.

"במקרה של הכבשים לא הצלחתי לאתר מי הגנבים, אבל עם הגמלים הלכנו פעמיים אחרי הגמלים עד לאזור יריחו. פעמיים החזרנו גמלים. פעם החזרנו אחת משלושה ופעם החזרנו אחת משישה. הלכתי אחרי העקבות, הבאתי גששים, ונכנסו לנועמה ליד יריחו באישור הצבא"

"זה לא חדש, אבל זה שאני צריך לממן תצפית על המצלמות, מעבר להגנות המרחביות והגלאים והגדרות, ועוד ועוד אמצעים כאלה ואחרים, זה אומר דרשני, זה אומר שיש איזו בעיה.

עם הכבשים לפני שבוע אפילו לא הגשתי תלונה במשטרה. זה לא מעניין אותם. רושמים תלונה ונגמר", הוא אומר.

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד