בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תיעוד: העדר נגנב - התושבים נרתמו למרדף

"תוך 10 דקות הגיעו עשרות תושבים. אחרי חצי שעה העדר כבר היה אצלנו", מספר בעל העדר. 115 כבשים נגנבו הלילה (ו') בבנימין והוחזרו בידי המועצה והתושבים

  • יהודה פרל
  • א' סיון תשע"ז - 10:45 26/05/2017
גודל: א א א

סמוך לשעה 2:00 הלילה (שישי) פרצו ערבים לעדר כבשים סמוך לשכונת מעלה שלמה בכוכב השחר שבבנימין וגנבו את העדר של תושב המקום נריה בן פזי. "לקח להם בערך 20 דקות לפרוץ לדיר ולקחת את הכבשים, קלטנו אותם בשניות האחרונות", מספר בן-פזי בשיחה עם הקול היהודי.

תוך דקות ספורות הגיעו למקום עשרות תושבים מהאזור, ויחד עם מחלקת הבטחון של מועצת בנימין וחיילי צה"ל, פתחו במרדף אחר הגנבים, אשר בסיומו נתפסו הכבשים שנגנבו. "זה פשטו היה מדהים. כל כך הרבה אנשים נרתמו לסייע תוך זמן קצר".

בן פזי מחזיק בעדר הכולל כ-200 כבשים המחולקות לשתי תאים. הגנבים פרצו לשטח וגנבו תא אחד שכלל 115 כבשים. "השומרת שתצפתה במצלמות האבטחה. היא כמה לקמה דקות וכשחזרה היא הבחינה בגנבים מוצאים את אחרוני הכבשים מהגדר. ממש בשניות האחרונות", מספר בן פזי.

"השומרת ישר הקפיצה את כולם", מספר לקול היהודי אלחנן אלברט תושב כוכב השחר. "הגיעו המון אנשים מכל האזור. מהבקעה, מהישוב ומאזור, ממחלקת הבטחון של המועצה, מהצבא. היו יותר מ-30 תושבים שהשתתפו בחיפושים ובמרדף". אלברט מוסיף ואומר כי "מדובר בכוח אדיר. מלא רכבים שיצאו לסרוק את הבקעה ואת האזור וגם חבר'ה יצאו למרדף רגלי. בהתחלה חסמנו דרכי מילוט ואז התקדמנו לכיוון. תוך חצי שעה העדר כבר היה אצלנו. תפסנו אותו כ-500 מטר ממעלה שלמה. הגנבים ברחו".

אלברט מציין לשבח את רכז הבטחון של הישוב ואת מחלקת הבטחון של המועצה. "תפסו את העדר בזכות הרבש"ץ. המשטרה הגיעה לקינוח, בסיום האירוע". בן פזי מוסיף כי "הגנבים הרעילו לי שלוש כלבים והם מתו".

אלברט ובן פזי מחזיקים בדעה אחת "צריך להקים מערך כזה מסודר. עכשיו הגיעו המון אנשים אבל בצורה לא מסודרת ולא מאורגנת. זה כוח אדיר שצריך לנצל אותו".

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד