בע"ה י"א תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תיעוד: ניסיון חדירה לישוב – במסלול ממנו הגיעו הרוצחים

במסלול דרכו חדרו המחבלים שרצחו את שלומית לפני כ-4 שנים, תועדו מספר דמויות חשודות המנסות לחדור לבית חורון. "בתיעוד נראה שהחזיקו כלי נשק"

  • יהודה פרל
  • י"ט טבת תש"פ - 17:19 16/01/2020
גודל: א א א

בתקופה האחרונה התרחשו מספר ניסיונות חדירה לישובים שונים. רק הבוקר הוכרזה כוננות בישוב חשמונאים בעקבות חשש חדירה למקום.

בתיעוד שהגיע לידי הקול היהודי ומתפרסם כאן לראשונה, נראות שתי דמויות חשודות המתקרבות לעבר הישוב בית חורון שבבנימין.

באירוע הזה, שהתרחש בסוף השבוע שעבר סמוך לשעה 23:00 בלילה, ותועד במצלמות האבטחה של חברת איילנד גארד, נראים השניים, החשודים כערבים, כשהם מגיעים מעבר השני של גדר המערכת.

מיד עם זיהוי הדמויות החשודות במערכת המצלמות הטרמיות, הוכרז על כוננות אביר לילה ג' בישוב, וכוחות הבטחון הוקפצו למקום. כפי שניתן לראות בתיעוד, הדמויות נמלטו מיד לאחר מכן.

"המסלול שעשו הדמויות הוא בדיוק המסלול דרכו חדרו המחבלים שרצחו את שלומית קריגמן הי"ד", מספר בשיחה עם הקול היהודי גורם בטחוני המעורה בפרטי האירוע. הפיגוע הקטלני התרחש בישוב בית חורון לפני כארבע שנים (ט"ז שבט תשע"ו-26/001/2016). אז חדרו שני ערבים לישוב ודקרו את שולמית בת ה-24 וכן אישה נוספת כבת 58 סמוך למכולת בישוב.

"כפי שזה נראה, השניים שחדרו עשו זאת באמצעות מעבר המים שמתחת לגדר המערכת. בחורף, מחשש להצפות, נאלצים לפתוח את הגדר במקום וכך ניתן ביתר קלות לחדור מעבר לגדר".

חברת איילנד גארד, מרכז תצפניות אנושי וטכנולוגי, הנותנת פתרונות למתקנים ביטחוניות, חוות חקלאיות, מפעלים, יישובים ועוד, מפעילה גם את מערך המצלמות והתצפניות סמוך לבית חורון. התצפתנים של החברה זיהו את הדמויות וכוח משטרתי הוקפץ למקום, כאמור, מה שגרם לחשודים להימלט.

"בסריקות באזור לא אותר אף חיתוך בגדר או חפירה מתחת לאדמה, מה שמלמד ככל הנראה כי השנים חדרו באמצעות מעבר המים מתחת לגדר".

בתיעוד מצלמות האבטחה, ניתן לראות את השניים עוצרים להתארגנות בנקודה מסוימת. לפני שהם מתקדמים, ניתן לראות אחד מהם כשהוא מרים חפץ כל שהוא. "נראה שמדובר בנשק ארוך. בכל מקרה, גם אם מדובר בגנבים, אירוע כזה יכול להתדרדר לאירוע בטחוני בתוך רגעים ספורים".

   | ניסיון חדירה גם בעתניאל: "קפצנו למקום לוודא שאין חדירה"

גם אנשי כוחות הבטחון בישוב עתניאל שבהר חברון התמודדו השבוע עם ניסיון חדירה.

סמוך לשעה 1:00 בלילה, זיהה המאבטח של הישוב תנועה לכיוון הישוב במרחק של מאות מטרים מקו הבתים של הישוב.

"הסיור היישובי הוקפץ מידית לנקודה שולטת כדי להיות חוצץ בין החשוד לבין הישוב. ומיד לאחר מכן הקפיץ אותי", נכתב בהודעה לתושבי הישוב לאחר האירוע. "לאחר שהבנתי במה מדובר קפצתי למקום (בהתחלה ברגל...) וחברתי לסייר תוך כדי שהקפצנו את צוות הכוננות הישובי שיסייע לנו לוודא שאף אחד לא מצליח לחדור לישוב".

"כמה דקות לאחר מכן, יצאנו עם כוח צבאי לכיוון הזיהוי ותפסנו ערבי כבן 15.5 מחברון שהסתתר שם בשטח. לאחר סריקות מקיפות באזור לא מצאנו שום כלי נשק שהביא עימו".

אנשי הביטחון ביהודה ושומרון מתייחסים ברצינות רבה לכל אירוע חדירה, גם כאשר מדובר בניסיון גניבה בלבד. שכן מקרה בו ערבי חדר לישוב כדי לגנוב, יכול להתדרדר ברגע לפיגוע לאומני.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד