בע"ה י"ב אדר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבים זורקים אבנים מרכבם לעבר רכב צה"לי בבקעת הירדן

פורעים ערבים תיעדו את עצמם, כשהם יושבים בארגז של רכב מסחרי, ומיידים אבנים לעבר רכב צה"לי שנוסע מאחוריהם באזור בקעת הירדן. המידע הועבר לפני מספר ימים לגורמי הביטחון, אך חרף התיעוד הברור, לא דווח עד כה על עצורים.

  • אלישע ירד
  • כ"ג אב תשפ"א - 10:02 01/08/2021
גודל: א א א
מתוך הרשתות החברתיות (צילום מסך)
מתוך הרשתות החברתיות (צילום מסך)

אירוע מטריד בבקעת הירדן: פורעים ערבים תיעדו את עצמם כשהם יושבים בארגז של רכב מסחרי, ומיידים אבנים מתוכו לעבר ג'יפ צה"לי שנוסע מאחוריהם, באזור הר טמון שבצפון בקעת הירדן.

הפורעים שהיו גלויי פנים, תועדו כשהם נוסעים זמן רב לפני הג'יפ הצה"לי, ומיידים לעברו שוב ושוב אבנים וסלעים, כשבכל הזמן הזה לא נראית תגובה כלשהי מצד הלוחמים שבגיפ'.

אזרחים שנחשפו לסרטון, דאגו להעביר כבר בתחילת השבוע, את המידע כולל התיעוד המפליל לגורמי הביטחון בגזרה, אך עד כה לא דווח על עצורים מבין הפורעים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

מארגון תורת לחימה נמסר בתגובה: "הממשלה ובכירי מערכת הביטחון מפקירים את לוחמי צה''ל. ידיהם כבולות באזיקי הוראות הפתיחה באש שנכתבו על ידי משפטנים מנותקים בפצ"ר וברוח מוסר מעוות. נזכיר כי הרמטכ"ל כוכבי הנחה לשנות את ההוראות, אך הדבר לא יושם. מסתבר כי הפצ"ר פקודו -  חזק גם ממנו. הדבר הזה עולה ועוד יעלה לנו בחיי אדם".

מדובר צה"ל נמסר: "בשבוע שעבר התקיימה הפרת סדר בסמוך לחסם תייסיר שבמרחב החטיבה המרחבית ״הבקעה והעמקים״. הפרת הסדר בוצעה בהשתתפות 'פלסטינים' שיידו אבנים לעבר כוחות צה״ל. 

כוחות צה"ל פעלו על מנת להרחיק את הפורעים מאזור הפרת הסדר. צה״ל משקיע את מירב המאמצים על מנת לשמור על בטחון התושבים ושמירה על הסדר".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד