בע"ה כ"א אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תיק זמורה: זיכוי המחבל מניסיון לרצח ישאר על כנו

בית המשפט הצבאי דחה את הראיה החדשה שהוגשה וזיכוי המחבל שדקר ופצע באורח קשה מאוד את נירית זמורה ישאר על כנו

  • יח"צ
  • ד' סיון תשע"ח - 09:20 18/05/2018
גודל: א א א
(הלל מאיר TPS)
(הלל מאיר TPS)

בימ"ש הצבאי ביהודה דחה אתמול אחה"צ (ה') את הראיה החדשה אותה הגישה הפרקליטות הצבאית לבימ"ש והשאיר את פסק הדין אשר מזכה את המחבל שדקר את נירית זמורה מניסיון לרצח על כנו. דיון טיעונים לעונש בעניינו של המחבל צפוי להתקיים בעוד כשבועיים.

הראיה החדשה אותה ביקשו בפרקליטות להגיש היא זכרון דברים (זכ"ד) מחקירות המחבל אשר ממנו עולה כי המחבל הודה כי בכוונתו היה לרצוח את זמורה.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מלווה את זמורה הגיב להחלטה "הראיה החדשה מוכיחה את האמת שברורה לכל אדם גם לו לא היתה מובאת - המחבל דקר על מנת לרצוח את נירית. לצערנו פסק  הדין קבע אחרת. אנו דורשים שבתי המשפט יתאימו פסיקותיהם למציאות השוררת בישראל של מלחמה יומיומית בטרור איסלמי רצחני", הוסיף בלייכר.

נזכיר כי המחבל פאיז חמזה, תושב חברון, הגיע אל זמורה בריצה, כשבידו סכין ודקר אותה במגרש המכוניות בצומת גוש עציון, תוך שהוא קורא קריאות "אללה אכבר". 

שופטי בימ"ש הצבאי סא"ל צבי היילברון, סא"ל אתי אדר ורס"ן חיים בלילטי זיכו את המחבל מעבירה של ניסיון לגרימת מוות בכוונת תחילה והרשיעו את המחבל בעבירות של חבלה בכוונה מחמירה והחזקת סכין, תוך שהם קובעים כי לא ניתן להוכיח שכוונת המחבל היתה לרצוח.

לאחר פסק הדין כתב בנה של הנפגעת ידידיה זמורה פוסט קורע לב בדף הפייסבוק שלו, בפוסט תקף הבן את השופטים "היום, ערב יום השואה, בו אנו מציינים את הירצחם של יהודים רק בגלל יהדותם - שופטים של צבא ההגנה לישראל לא מכירים בניסיון רצח של יהודייה רק בשל יהדותה. 

"אמא שלי לא הלכה מכות עם איזה ערס, את אמא שלי ניסו לרצוח על רקע לאומני. בבית המשפט עוד העזו להתווכח לגבי אורך הסכין ולא לקבל את דברי הפרקליטה לגבי האורך. רק קיבלו את טענת הסנגור של הרוצח בעניין! ואני שואל -מה זה משנה מה אורך הלהב שאיתה תכנן לרצוח את אמא, להפוך אותנו ליתומים ואת אבא שלי לאלמן? לפי העדויות הוא רץ אל אמא שלי בסכין מורמת תוך צעקה "אללה הוא אכבר". מה לדעתכם התכוון המחבל לעשות?", כתב.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 61 מהשבוע האחרון