בע"ה י' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תיק זמורה : דורשים מבימ"ש לפסוק 5 מיליון ש"ח פיצוי

הבקשה מוגשת במסגרת דיון טיעונים לעונשו של המחבל אשר דקר ופצע את נירית זמורה בצומת גוש עציון לפני כשנתיים וחצי והורשע בגרימת חבלה בלבד

  • יח"צ
  • ט' סיון תשע"ח - 20:56 23/05/2018
גודל: א א א
זירת פיגוע דקירה בגוש עציון (דוברות מועצת גוש עציון)
זירת פיגוע דקירה בגוש עציון (דוברות מועצת גוש עציון)

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הגיש בקשה לבית הדין הצבאי לחייב את המחבל שדקר את נירית זמורה בתשלומי פיצויים על סך 5 מליון שקלים.

הסכום בנוי על תחשיב הנזקים אותם גרם המחבל לזמורה וכולל חישוב של פגיעה בה, כאב, סבל ופיצוי עונשי. את בקשתו תומך עו"ד בלייכר על סעיף 182 לצו בדבר הוראות ביטחון, שם מסמיך החוק הצבאי את שופטי בימ"ש היושבים בדין הפלילי לפסוק פיצויים אזרחיים, על פי תחשיב נזקי אשר מוגש בד"כ בתביעות אזרחיות.

"הנאשם פגע בנירית בשל היותה יהודייה מתוך מניע גזעני ,לאומני. כל זאת בלא שהמתלוננת פגעה בו או היה לה כל סכסוך עמו. לאור חומרת התקיפה והמניע יש להטיל על הנאשם פיצוי עונשי במקסימום המתאפשר בחוק." כתב בלייכר.

בתוך כך, במהלך הדיון ביקשה זמורה מהשופטים כי יגזרו על המחבל את העונש המקסימאלי בחוק, בנוסף ביקרה זמורה את החלטת בימ"ש לזכות את המחבל מעבירת ניסיון לרצח  "את העובדה שאני עומדת כאן חיה ועל שתי רגליי אין לייחס בשום פנים ואופן לרוצח היושב פה באולם. אותו רוצח תקף אותי מאחור בפחדנות ומתוך שיקול מחושב ואף השאיר אותי מתבוססת בדמי.

עומדים כאן ינאי ויסמן, הדר בוכריס, ראובן איברם, הלל אריאל בת ה-13 שנדקרה בשנתה, אהרן בניטה, נחמיה לביא, הרב איתמר בן גל, הדס מלכא, עדיאל קולמן, רון קוקיא, זיו מזרחי, יוסי חיה ואלעד סלומון - אב על בנים, שלומית קרוגמן, דפנה מאיר, חנה בלודן, טיילור פורס.

כל שם עולם ומלואו, חלקם ילדים, נערים צעירים שעוד לא זכו להקים משפחה וחלקם השאירו אלמנות, אלמנים, יתומים ומשפחה. המשותף לכולם שנרצחו מדקירות סכין מחבלים בדם קר בערך בתקופה בה אני נפגעתי. ההבדל הדק ביני לבינם, שבגבי בחסדי ה' נשברה סכין הרוצח" אמרה זמורה לשופטים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד