בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תלונה לקת"צ: המשטרה פתחה וסגרה את התיק כדי ל'מסמס' את הערר

משטרת צפת פתחה מחדש חקירה בגין תקיפה וסגרה אותה בשנית, כל זאת מבלי לעדכן כלל את המתלונן או בא כוחו. כעת הגיש עו"ד בלייכר מארגון חוננו ערר נוסף בבקשה לחקור את התקיפה, וכן תלונה לקת"צ "חשש כבר שלא נעשתה כל חקירה, וכל העניין נעשה לצורך 'מסמוס' הערר".

  • כ"ב אלול תש"פ - 11:59 11/09/2020
גודל: א א א

א' הותקף על ידי סדרן אוטובוס לפני כשנה, והסדרן אף גנב את מכשיר הטלפון שלו בו ניסה לתעד את האירוע. א' הגיש תלונה במשטרת צפת נוכח התקיפה, אולם התיק נסגר. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הגיש ערר בבקשה לפתוח את התיק, אולם לא נתקבלה כל תגובה מהמשטרה. 

כעת, לאחר שנה, התגלה כי המשטרה אמנם פתחה את התיק מחדש, אולם מיהרה לסגור אותו בשנית בלא לעדכן כלל את המתלונן או בא כוחו. עו"ד בלייכר הגיש ערר נוסף בבקשה לפתוח מחדש את החקירה, וכן הגיש תלונה לקצין תלונות הציבור בגין התנהלות המשטרה "חשש כבד לכך שלא נעשתה כל חקירה מעבר לגביית התלונה, וכל עניין פתיחת התיק נעשה לצורך 'מסמוס' הערר".

התקיפה אירעה לפני למעלה משנה, עת חזר א' באוטובוס מהילולת הרשב"י במירון לכיוון התחנה המרכזית בצפת. במהלך הנסיעה התעורר ויכוח בין הנוסעים לנהג לגבי עצירות בתחנות בעיר. או אז הגיע לאוטובוס סדרן ערבי, והחל לתקוף את אחד הנוסעים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

לפי הנכתב בתלונה לקת"צ א' פנה אל הסדרן התוקף והעיר לו שלא ראוי לסדרן לנהוג כך. בשלב זה פנה הסדרן אל א' והחל להכותו ולדוחפו. "הסדרן התוקף אף שלף חפץ כהה שחור והחל לאיים ולדחוף נוסעים נוספים".

א' ניסה לצלם את הסדרן באמצעות מכשיר הטלפון הסלולרי שלו, אולם "הסדרן התנפל על מרשי וניסה לחטוף הסלולרי מידיו. מרשי המשיך לאחוז בסלולרי. או אז הפיל הסדרן את מרשי לרצפה והחל להכותו בכל חלקי גופו בבעיטות ואגרופים, תוך שהערבי נוסף מצטרף לתקיפה ומכה אותו".

בשלב זה חטף הסדרן את מכשיר הטלפון של א' ונמלט מהמקום. הנוכחים הזמינו משטרה ומד"א, וא' נסע לתחנת המשטרה בצפת להגיש תלונה. לאחר מכן ניסו א', אימו ועו"ד בלייכר לפנות בכמה דרכים למשטרה על מנת לבדוק את התקדמות החקירה, אולם הופתעו לגלות כי התיק נסגר. עו"ד בלייכר מארגון חוננו הגיש ערר על סגירת התיק וביקש לקבל את חומרי החקירה, אולם המשטרה לא הגיבה כלל. כאשר אימו של א' ניגשה לתחנה לקבל את חומרי החקירה נענתה בזלזול. 

כעת, לאחר כשנה, פנה עו"ד בלייכר לפרקליטות בעניין התיק, והופתע לגלות כי התיק נפתח והערר התייתר, אולם מאז נסגר התיק בשנית. המשטרה לא טרחה כלל לידע את א', משפחתו או עורך דינו לא בעניין פתיחת התיק מחדש ולא בסגירתו.

בתלונה לקת"צ מציין עו"ד בלייכר כי "התנהלות המשטרה בערר מעלה חשש כבד לכך שלא נעשתה כל חקירה מעבר לגביית התלונה, וכל עניין פתיחת התיק נעשה לצורך 'מסמוס' הערר".

עו"ד בלייכר הדגיש כי "מרשי הותקף בצורה קשה ומכשיר הסלולרי שלו נגנב. מרשי התלונן למשטרה תוך ציפייה שהמשטרה תהווה הכתובת הנכונה לטיפול באירוע חמור זה. לדאבון לב התברר שהחוקרים דאגו לסגור את התיק, ומאז עסוקים במסמוס החקירה והעלמתה".

בסוף מכתבו ביקש עו"ד בלייכר מקצין תלונות הציבור לחקור את התנהלות המשטרה ולעדכן מהם הצעדים שננקטו נגד "המעורבים במחדל". כמו כן, ביקש עו"ד בלייכר לפתוח בשנית את החקירה באמצעות יחידה אחרת, שאינה בעלת מעורבות או אינטרס בתיק.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד