בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תלונות נגד אנרכיסטים שתועדו בהתפרעויות

ארגון עד כאן הגיש תלונות במשטרה נגד מספר אנרכיסטים אשר תועדו בהתפרעויות מול חיילי צה"ל

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט כסלו תשע"ט - 12:27 27/11/2018
גודל: א א א
התפרעות ערבים בהר חברון. ארכיון. (צילום: הלל מאיר TPS)
התפרעות ערבים בהר חברון. ארכיון. (צילום: הלל מאיר TPS)

ארגון עד כאן הגיש למשטרה מספר תלונות נגד אנרכיסטים שונים, בעקבות חומרים שאיתר המעידים על עבירות פליליות נגד חיילי צה"ל וכוחות הביטחון. התלונות הוגשו לתחנות המשטרה ביהודה ושומרון, ובבסיסן דרישה לחקור את הפעילים על העבירות השונות. כך פורסם באתר החדשות 0404.

שתיים מהתלונות הוגשו לפני כחודשיים נגד הפעיל האנרכיסטי יונתן פולק, פעיל בארגון 'אנרכיסטים נגד הגדר' בגין 'השתתפות בהתפרעות'. על פי הכתוב בתלונות "נוכחות שאינה מקרית בחברתם של מתפרעים המיידים אבנים גורמת להנחה שנוכחותו נובעת משותפות לעבירה. נוכחותו של כל אחד מההמון מסייעת בידי אלו שמבצעים את העבירות בפועל".

בתלונה הראשונה נכתב כי בסרטון שעלה ליוטיוב לפני כשנה וחצי נראה פולק משתתף בהתפרעות אלימה, לעיתים בקו העימות הראשון מול כוחות הביטחון, ביחד עם רעולי פנים המיידים אבנים על לוחמי מג"ב בכפר נבי סאלח.

בתלונה השניה שהוגשה נגד פולק בגין אותה עבירה, ארגון עד כאן מסתמך על סרטון שעלה לרשת לפני מספר חודשים, וגם בו נראה פולק משתתף בהתפרעות אלימה בה רעולי פנים מיידים אבנים על לוחמי מג"ב, הפעם סמוך לכפר בילעין. פולק צעד בראש המתפרעים, שבהמשך זורקים אבנים לעבר כוחות צה"ל ואף נעזרים בקלע דוד. התלונות מסתיימות בבקשה לחקור את פולק בגין העבירות שעבר, בניהן השתתפות בהתפרעות, כניסה לשטחי A, ועוד.

   | רעולי פנים ומיידים אבנים לעבר כוחות צה"ל

בנוסף לכך, הגיש ארגון עד כאן תלונה נגד הפעיל האנרכיסטי קובי סניץ, חבר נוסף בארגון 'אנרכיסטים נגד הגדר', גם היא בגין 'השתתפות בהתפרעות'. לפי הנכתב בתלונה, בסרטון שהועלה לרשת לפני כשנה נראה סניץ מספר פעמים יחד עם רעולי הפנים המיידים אבנים על לוחמי כוחות הביטחון בכפר נעלין. בנוסף, סניץ מתועד גם בסרטונים נוספים מלפני עשרה חודשים וחצי שנה, כאשר הוא משתתף בהפגנות אלימות בכפרים נבי סאלח ונעלין.

בנוסף לתלונות הללו הוגשו תלונות גם נגד עזרא נאווי מארגון "תעאיוש" בגין העלבת עובד ציבור והפרעה לשוטר. מדובר בעימות שהתרחש ליד היישוב מעון לפני כחמש שנים, ובו נאווי התעמת עם כוחות הביטחון. בתלונות נגדו נכתב כי "מדובר בפעיל שמאל רדיקלי בעל עבר בעייתי שמהווה סכנה ממשית לסביבה", והוזכרה חשיפת ארגון עד כאן בה התגלה כי נאווי הסגיר בעלי קרקעות פלסטיניים לביטחון המסכל הפלסטיני תוך ידיעה מה יעלה בגורלם.

ארגון עד כאן פועל נגד ארגונים אנטי ישראליים ושם לו למטרה לחשוף את פעולותיהם האמיתיות לכלל הציבור. הארגון הגיש בעבר תלונות נגד אנרכיסטים, וכן קובלנה פלילית בבית משפט השלום בירושלים, אשר נמצאות בהליכים משפטיים.

צחי דיקשטיין סמנכ"ל 'עד כאן' אמר: "איסוף החומרים והגשת התלונות באופן עקבי על ידי ״עד כאן״ נגד אנרכיסטים אזרחי ישראל הפועלים ומסיתים נגד חיילי צה״ל לצד פורעים פלשתינאים המיידים אבנים על חיילנו, נועדו להעביר מסר חד וברור כי לא ניתן לשתוק ולשבת בחיבוק ידיים מול מי שינסה לפגוע בצה״ל, חייליו ופעילותו לשמירת ביטחון ישראל ואזרחיה״. עוד הוסיף דיקשטיין: ״כי ארגון ״עד כאן״ ימשיך לפעול ולדרוש מרשויות החוק לנקוט במדיניות קשה נגד אנרכיסטים פורעי חוק המבקשים לפגוע בביטחון ישראל".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד