בע"ה י"ב סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תלמיד ישיבה הותקף, התיק נסגר לאחר שלושה ימים

תלמיד ישיבה הותקף בעיר העתיקה במהלך חג הפורים בירושלים. הבחור הגיש תלונה במשטרה, אך לאחר שלושה ימים התיק נסגר ללא כל סיבה

  • יח"צ
  • ו' ניסן תש"פ - 09:52 31/03/2020
גודל: א א א

תלמיד ישיבה הותקף בחג הפורים (יום רביעי) בעת שצעד בעיר העתיקה בירושלים.

ערבי החל להכותו ללא סיבה, אולם הבחור היהודי הצליח להימלט. למחרת הגיש הבחור תלונה במשטרה, אולם משהתקשר לאחר שלושה ימים לבדוק את מצב התיק, הופתע לגלות כי התיק נסגר ללא הסבר.

תלמיד הישיבה, ליטאי בן 18 תושב ירושלים, תיאר כי בחג הפורים שחל בירושלים ביום רביעי הוזמן להתארח ברובע היהודי. הוא צעד מבושם בעיר העתיקה, כשלאוזניו אוזניות. בדרכו עבר ליד קבוצת ערבים, כאשר לפתע אחד מחברי הקבוצה החל להכותו. 

לדבריו "אחד מהם קם, בעט בי בבטן ונתן לי בוקס לפרצוף. המכה כאבה לי במשך כמה ימים לאחר מכן. למחרת, ביום חמישי, הגשתי תלונה במשטרה. כשהתקשרתי ביום ראשון לשאול מה עם התיק, אמרו לי שהתיק נסגר. לא הסבירו למה. מרגיש זלזול מצד המשטרה".

עורך דינו, חיים בלייכר מארגון חוננו, שלח מכתב למשטרת מרחב דוד בבקשה לקבל את חומרי החקירה בתיק, על מנת לערר על סגירתו. בנוסף, ביקש לוודא כי המשטרה אספה את סרטוני מצלמות האבטחה במקום. במכתבו ציין עו"ד בלייכר כי "מדובר באירוע אנטישמי מכוער. חובת רשויות החוק למגר תופעה חמורה זו".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את תלמיד הישיבה שהותקף מסר "התקיפה של בחור הישיבה היא חלק מתופעה נרחבת של תקיפות יהודים על רקע לאומני אנטישמי. בשל כך חובה על רשויות האכיפה להתייחס במלא הרצינות לכל אירוע תקיפה מסוג זה, ולהביא למיגור התופעה החמורה על ידי מעצר התוקפים והעמדתם לדין. אנו דורשים מהמשטרה פתיחה חדשה של התיק ומעצר התוקף, ובכוונתנו לערער על סגירת התיק לפרקליטות המדינה".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד