בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תעודת הוקרה לחקלאי איתן זאב שמנע לינץ'

ראש מועצת שומרון דגן העניק תעודת הוקרה לחקלאים שמנעו לינץ' בחוות דורות עילית בשומרון. "מוקירים תודה לאנשים שהגנו על חייהם ועל חיי אחרים. קורבנות טרור לא אמורים להפוך לנאשמים"

  • יח"צ
  • י"ד אלול תש"פ - 18:47 03/09/2020
גודל: א א א
(רועי חדי)
(רועי חדי)

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, העניק תעודות הערכה לחקלאים איתן זאב, נריה קטן ודניאל לוינסון, בנוכחות בני משפחתם, על פעילותם הנחושה להגנה על חבריהם החקלאים מפני לינץ' שביצעו ערבים לפני כחודשיים בחוות דורות עילית בשומרון.

בין השאר העניק ראש מועצת שומרון את תעודת ההוקרה לאיתן זאב שנעצר לאחר שהגן על חבריו, וכעת מבקשת הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום

האירוע המדובר התרחש בי"ג תמוז (05/07), כאשר חקלאים הגיעו לשטח הסמוך לקרני שומרון, על מנת לעבד את הקרקע. מאות פורעים ערבים הגיעו מכיוון הכפר בידיה כאשר המואזין במסגדים של הכפר קרא לתקוף את החקלאים. הפורעים ניסו לבצע בהם לינץ', איתן וחבריו ירו באוויר ולאחר שהותקפו ירו לעבר הפורעים על מנת להגן על חבריהם ולהמלט מהמקום. 

"אנחנו מוקירים תודה לאנשים יקרים שהגנו על חיים של אנשים אחרים וגם של עצמם אל מול פורעים רצחניים ברברים, שניסו לבצע לינץ' ביהודים בשומרון", אמר במעמד הענקת התעודות ראש המועצה יוסי דגן.

"להוקיר תודה לאנשים שבזכותם נמנע פיגוע, אנשים שמנעו רצח אכזרי ולינץ' ברברי, כאן בשומרון. אנחנו עומדים מול התנהלות, שבה קורבנות הטרור הופכים לנאשמים. זה דבר לא הגיוני, לא עסקינן בבית ספר לצלפים, לא עסקינן בבי"ס ללוחמה בטרור, אנחנו מדברים על אזרחים, חקלאים שהותקפו בצורה ברברית עם קריאות ממסגדים לבוא ולפגוע בהם".

"כל אזרח שמשתמש בנשקו כדי להגן על חייו, ועל חיי אחרים ולמנוע פגיעה בהם על ידי מחבלים צריך לקבל את ההוקרה האזרחית הגבוהה ביותר, בוודאי  לא להיות במעצר בית ולא לחשוש מהעמדה לדין, זה דבר שהוא לא מתקבל על הדעת וכל אדם הגון צריך להתקומם נגד זה".

עוד הוסיף דגן ואמר, כי "החברה הישראלית היא חברה הגונה, וכך זה צריך להיות. אנחנו מתכבדים כולנו ואני חושב שאני מייצג כאן לא רק את תושבי השומרון אלא את הרוב הגדול של אזרחי מדינת ישראל, באקט ההוקרה הזה. היום נמנע פיגוע רצחני עם רכב שניסה לדרוס ואח"כ לדקור ומה שמנע היום אסון הוא ששוטר הוציא אקדח וירה בו. זה מה שמנע את הפיגוע. ההתמודדות מול טרור רצחני הוא ארוך כשנות דורות, הוא היה לפני כן והוא היה אחרי ואנחנו כאזרחי המדינה צריכים לחבק, ולעודד את האנשים שלא באו לרצוח ולא באו לפגוע באף אחד, אלא באו לעבד את האדמה שלהם, והגנו על חייהם על רשויות המדינה לתקן את הגישה".

"האנשים האלו צריכים לקבל צל"ש ולא עונש חס וחלילה".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד