בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תעלומת דומא – הסיפור האמיתי

צפו: בחוברת מפורטת וסרטון המופץ כעת, נחשפות השאלות הקשות בנוגע לכתב האישום שהוגש נגד עמירם בן אוליאל בגין ההצתה בכפר דומא. "כתב האישום אינו תואם כלל את הממצאים מהזירה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ד שבט תש"פ - 08:38 09/02/2020
גודל: א א א

בסרטון שפורסם כעת, יחד עם חוברת מפורטת, מוסברת פרשת דומא, שזכתה לשם "פרשת העינויים" לאחר שהשב"כ השיג את ההודאות בפרשה באמצעות עינויי של נערים יהודים, דבר שלא נעשה קודם לכן

"בליל 31 ביולי 2015 נזרקו בקבוקי תבערה על שני בתים בכפר דומא שבבנימין. כתוצאה מהשרפה נהרגו שני בני זוג ותינוק ממשפחת דוואבשה", נכתב בתחילת החוברת, המבקש להסביר, שלב אחר שלב, את כל הטענות כנגד החשודים בפרשת דומא, ולהפריך אותן.

בין היתר, עמירם בן אוליאל נחקר בפרשה ותחת עינויים, שהוגשו "במרמה", כפי שנכתב בחוברת, מודה עמירם במעורבות בהצתה ובפרקליטות מגישים נגדו כתב אישום. "אין אף אחד במדינת ישראל שחושב שכתב האישום שהוגש נגד עמירם בן אוליאל בפרשת הצתת הבית בדומא, מספר סיפור שאירע באמת", נכתב. "לא הפרקליטות לא המשטרה, בוודאי שלא השב"כ".

ארבע שנים לאחר המעצר, כעת, בעקבות גילויים חדשים, מבקשים פעילים לספר את "הסיפור האמיתי".

לקריאת החוברת המלאה >>

תחת עינויים – חמש גרסאות שונות לאירוע

"בעקבות העינויים, מצליח השב"כ לחלץ מ-א', קטין שנעצר בפרשה, 5 גרסאות שונות למה שקרה באותו הלילה בכפר דומא, וכל זה תחת עינויים. חוקרי השב"כ מקריאים לבן אוליאל את אחת הגרסאות של א', ולאחר עינויים נוספים נשבר בן אוליאל וחוזר על הגרסה שהוקראה לו קודם לכן.

בשב"כ לא מאמינים לגרסה הזו אך בפרקליטות החליטו להגיש כתב אישום על פי הגרסה הזו.

לאן נעלם הרכב?

מצלמות האבטחה תיעדו באותו הלילה רכב שהגיע לאזור הבית שהוצת, והשב"כ משוכנע שהרכב היה מעורב בפרשה. רכז בבטחון בבנימין אף נחקר כי רכבו סייע להצתה. בכתב האישום לא מסופר כלל על רכב. ולפי כתב האישום יצא בן אוליאל למסע רגלי ומפרך מאחד היישובים באזור עד לכפר דומא.

כמה מציתים היו?

על פי הודעות המשטרה וצה"ל, את ההצתה ביצעו בין 2 ל-3 מציתים, אולם בכתב האישום מסופר כאילו בן אוליאל לבדו ביצע את ההצתה.

האם פועל בכפר דומא מצית סדרתי?

בכפר דומא הוצתו בשנים האחרונות יותר משישה בתים וכלי רכב על רקע סכסוך חמולות. למרות סימני השאלה המטרידים, המשטרה מעולם לא חקרה קשר בין ההצתות הסדרתיות להצתת בית משפחת דוואבשה.

מי כתב את הכתובות?

על הבתים שהוצתו בדומא רוססו שתי כתובות גרפיטי שונות, אשר כל אחד יוכל להבחין כי מדובר בכתובות שנכתבו בידי אנשים שונים. למרות זאת, לא הוצגה אף חוות דעת של גרפולוג בנוגע לכתב היד, פעולה המתבצעת בכל חקירה מהסוג הזה.

חוות דעת של גרפולוגית מומחית קבעה כי ישנו חוסר זהות מוחלט בין הכתובות, וכי אלו נכתבו בידי שני בני אדם שונים, וכי אף אחד מהם אינו שייך לבן אוליאל.

האם בשב"כ האמינו לשחזור?

בהמשך החקירה, ולאחר העינויים, בן אוליאל כביכול ביצע שחזור של ההצתה על פי אחת הגרסאות שמסר א' ושהוצגה בפני בן אוליאל בידי חוקרי השב"כ. אבל בשב"כ יודעים שהגרסה איננה תואמת את הממצאים בזירה ולכן מחליטים להמשיך למחרת בחקירה תחת עינויים בכדי להוציא מבן אוליאל גרסה אחרת לאירוע.

בן אוליאל, לא יודע לספק לחוקרים שום גרסה אחרת, מלבד זו שהציגו לו החוקרים.

"דבר אחד ברור", נכתב בחוברת, "כתב האישום נגד עמירם לא תואם את הממצאים מהזירה".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד