בע"ה כ' חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: החשוד בתקיפת השוטרים בכפר קאסם נעצר בעבר בחשד להצתת ניידות

הכירו את המיליציה של רע"מ בכפר קאסם שהמשטרה אינה מצליחה לעצור כבר שנים. בכירי רע"מ עודדו את מיליציית השריעה גם כשאנשיה ערכו על פי החשד פוגרום בתחנת משטרה ושרפו ניידות

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ז תשרי תשפ"ב - 16:25 03/10/2021
גודל: א א א
מימין: אסלם טאהא מסגיר עצמו למשטרה ב-2017, משמאל - אסלם טאהא באירוע התקיפה בסוף השבוע בכפר קאסם (צילום מסך)
מימין: אסלם טאהא מסגיר עצמו למשטרה ב-2017, משמאל - אסלם טאהא באירוע התקיפה בסוף השבוע בכפר קאסם (צילום מסך)

הזרקור התקשורתי הופנה ביממה האחרונה אל מיליציית "אלחרסה" של הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית הפועל כמשטרת "שריעה" בכפר קאסם בשנים האחרונות.

הנושא עלה על סדר היום לאחר שאנשי ארגון "השמירה" תקפו בצורה קשה שוטרים שביקשו לברר מה עלה בגורלו של צעיר ערבי שחברי הארגון חטפו ברכבם אל משרדיהם שבמתחם מועצת העיר.

בקול היהודי אנו חושפים כי סלאם טאהא, החשוד במרכזי באירוע שתועד מכה באגרופים את השוטרים, נעצר גם ב-2017 לאחר שחברי הארגון ערכו על פי החשד פוגרום בנקודת המשטרה בעיר, תקפו שוטרים, הציתו שלוש ניידות ופגעו ברכוש רב בתחנה. באירוע נהרג צעיר המזוהה עם הארגון מירי מאבטח אזרחי של נקודת המשטרה שחש סכנה לחייו.

המעצר, שאמנם לא הבשיל לכתב אישום, לא הפריע היום לעורך דינו לטעון בבית המשפט כי הלקוח שלו "מעולם לא הסתבך עם החוק, בטח לא בעבירות אלימות".

מבדיקת הקול היהודי עולה כי ארגון אלחרסה זוכה לתמיכה רבה מצד חברי הכנסת של סיעת רע"מ החברה בממשלת בנט. לאחר המהומות ב-2017 פרסם ח"כ וליד טאהא, כיום יו"ר ועדת הפנים, את דבריו של ח"כ סעיד אלחרומי שמת לאחרונה. אלחרומי הביעה תמיכה בארגון השמירה וטען כי המשטרה נלחמת בו משום שהוא מאגד תנועה אסלאמית עצמאית לשמירה ודאגה לביטחון הערבים המוסלמים.

במהלך השנים האחרונות נעצרו לא אחת חברים מארגון השמירה, בעיקר בחשד למעורבות באירועי ירי, תקיפה וכד', וזאת במסגרת מאבקי השליטה שלהם בכפר קאסם מול קבוצות כח אחרות של חמולות וארגוני פשע. במקרה אחד לפחות אף הוגש כתב אישום כנגד כמה מחברי הארגון.

אלא שעל פי חשד המשטרה, המעורבות של אלחרסה לא הסתיימה במאבקים פנימיים. במהלך מבצע שומר החומות ופרעות תשפ"א נעצרו כמה מחברי הארגון בחשד למעורבות במהומות בכפר קאסם והסביבה. מי שהתגייס לטובת חלק מהעצורים היה ראש העיר עאדל בדיר שהתייצב באופן חריג בדיון הארכת מעצר בבית המשפט והצהיר כי היה בעצמו עם שניים מהעצורים שלדבריו בכלל הרגיעו את המהומות.

מחשד המשטרה בנוגע לאירוע בסוף השבוע כפי שהוצג היום בבית המשפט עולה כי חברי הארגון חטפו צעיר ערבי לאחר שזה ניפץ שמשת רכב. הם הובילו אותו למשרדיהם בצורה אלימה, ועד ראייה דיווח זאת לשוטרים. כאשר השוטרים ביקשו לבדוק מה מתרחש במקום מנע מהם אסלם טאהא את הכניסה למבנה ובהמשך תקף אותם עם נוספים. בשלב זה הצליח קרבן החטיפה לצאת מהמבנה וגם הוא תקף את השוטרים. לפי סנגורו הוא בעל עבר פסיכיאטרי ואינו כשיר לעמוד לדין.

היום הובא לדיון עצור שלישי ומעצרם של כל השלושה הוארך עד ליום חמישי. במשטרה אומרים כי הם מחפשים חשודים נוספים בתקיפת השוטרים.

יו"ר מפלגת נעם חה"כ אבי מעוז: "מסתבר שמנסור עבאס לא מסתפק בראשות הממשלה אלא הוא משמש גם כרמטכ"ל, והתנועה האסלמית מחזיקה זרוע צבאית. יש לפרק את הצבא של עבאס, ולהעמיד לדין את כולם החל מאנשי השטח ועד לדרגי הפיקוד."

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד