בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

​פרויקט מיוחד: נבחרת המסיתים של מזרח ירושלים

אז למה נער בן 13 יוצא לרצוח יהודים? הכירו את הפנים שמאחורי מערך ההסתה שמתדלק רצח יהודים – פרויקט מיוחד של הקול היהודי

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ה שבט תשפ"ג - 18:10 16/02/2023
גודל: א א א
זירת הפיגוע ברמות (צילום: שלו שלום /TPS)
זירת הפיגוע ברמות (צילום: שלו שלום /TPS)

בפרויקט מיוחד של הקול היהודי שמתפרסם השבת גם בשבועון "עולם קטן", אנו צוללים אל נבחרת מתוך המסיתים הערבים הבכירים במזרח ירושלים.

ההסתה הערבית נגד יהודים היא רבת שנים ומלווה ערבי במזרח ירושלים מרגע היוולדו. במסגדים ובמערכת החינוך, בבית וברשתות החברתיות, פת"ח או חמאס, נשים וגברים.

הבאנו כאן מדגם מיצג מבכירי המסיתים אשר למעט פעולות מינוריות, אינם זוכים לטיפול משמעותי מצד הרשויות. מקרי הבוחן שנביא כמו עכרמה סברי, ארגון חיזב אל תחריר או חיראק אל פחמאווי, אודותיהם ביצענו בעבר תחקירים, ממחישים את אזלת היד של הרשויות ובהן הפרקליטות, השב"כ והמשטרה.

לאחר פיגועים ממהרים במערכת הביטחון לטעון כי מדובר ב"מפגע בודד", אולם סקירה זו תמחיש לכם כי מאחורי אותו "בודד" עומדת מערכת הסתה משומנת היטב הכוללת פעילים מרכזיים, ארגונים ואנשי דת המאדירים מחבלים, משבחים את השהידים ומייחלים להשמדת ישראל והיהודים.

1.         עכרימה סברי – שנים של הסתה ללא אכיפה

אם גם אתם שואלים את עצמכם אחרי הפיגועים האחרונים מה מביא נער בן 13 לרצוח יהודים? התשובה היא המופתי עכרימה סברי.

כשצוללים לסיפור של סברי אפשר לתלוש את השערות מתסכול. מדובר במסית הכי מרכזי בירושלים בעשורים האחרונים. כבר באינתיפאדה השניה בעת ששימש כמופתי מטעם הרש"פ, הוא תמך בפיגועי התאבדות באופן מוצהר. סברי הוא בכיר ב"אחים המוסלמים", חבר רשמי בוועד "קואליציית הצדקה" של חמאס – ארגון טרור מוכרז, ואת דמותו תמצאו מאחורי כל התססה, מלחמה או התפרעות. למרות זאת, למעט כמה חקירות או צווי איסור יציאה מהארץ הרשויות לא נוקפות נגדו אצבע.

בשנה האחרונה חשפנו הסתה אחרי הסתה וארגון לביא הגיש תלונה אחרי תלונה. למשל, סברי השתתף בכנס "יום אלקודס" האיראני לצד חסן נסראללה מנהיג חיזבאללה ומנהיגי חמאס וג'יהאד אסלאמי, בקריאה להשמדת ישראל. הוא גם נסע לבקר את משפחות בכירי המחבלים בשכם וג'נין והילל אותם.

לפני שלושה חודשים פרסמנו דברים שאמר בניחום משפחת המחבל עודאי תמימי שרצח את החיילת נועה לזר במחסום שועפט והפך לגיבור. סברי שיבח את מעלת השהיד, את הוריו שיזכו ל"ארמונות" בגן עדן, והכריז בלי להתבלבל שאם היו יודעים מה מעמד השהיד, כל האנשים היו פונים ל"שהאדה" ומבצעים פיגועי ג'יהאד.

מה שכלי התקשורת לא מספרים לכם - הצטרפו עכשיו לעדכונים מהקול היהודי>>

במשטרה ביקשו לפתוח בחקירה אבל לפרקליטות לקח כשנה של בדיקות ורק לאחר קמפיין ציבורי רחב שהובלנו והחלפת הממשלה, אושר לחקור אותו. הוא נחקר ושוחרר וכתב האישום עדיין לא נראה באופק. לפני כמה ימים הצהיר שר המשפטים לוין במענה לשאילתא שהגיש ח"כ קלנר בכנסת, כי הפרקליטות תסיים בתוך כחדשיים את הטיפול בתיק. אבל רגע, החקירה נפתחה אחרי שנה של אישורים ובדיקות ומאז התווספה לתיק רק עדותו של סברי בחקירת המשטרה. למה צריך חודשים ארוכים לעבור על עדות אחת? שאלה מצוינת.

ואם סברי מוכר לכם מאיזה מקום אולי זה מהסלפי שלו עם העוזרת של ח"כ רם בן ברק בעת שכיהן כיו"ר ועדת חוץ וביטחון. זו למדה קורס קיצוני מטעם עמותת אל אקצא בו לימדו סברי ונג'אח בכיראת (להלן).

2.         מוסעב אבו ערקוב - חיזב אל תחריר

ארגון נוסף שכמעט לא מוכר לציבור היהודי אך סוחף רבבות במזרח ירושלים הוא חיזב אל תחריר. הארגון דוגל בהקמת חליפות אסלאמית בדומה לדאעש, עורך עצרות ענק ואנשיו קוראים לפיגועים ומלחמת חרמה להשמדת ישראל. משום מה במשך שנים הרשויות מתנגדות להוצאתו מחוץ לחוק, וראוי לציין את מאמצי ארגון "לך ירושלים" שדורשים זאת קרוב לעשור.

כדי להבין את אזלת היד של הרשויות אפשר להתבונן במוסעב אבו ערקוב - בכיר הארגון המתגורר בחברון. לפני כשנה חשפנו שהוא השתתף בעצרת המונים בהר הבית כשהוא נכנס לירושלים כשב"ח. בעצרת קראו הוא ובכירי הארגון למדינות ערב לצאת למלחמה להשמדת ישראל. ארגון לביא הגיש תלונה נגדו אך הרשויות לא עשו דבר.

בהמשך הוא הביע תמיכה בפיגוע בחדרה בו רצחו מחבלים מאום אל פחם שני שוטרי מג"ב. ארגון לביא הגיש עוד תלונה אך לא נעשה דבר. וכעת חשפנו בקול היהודי כי לאחר הטבח בנווה יעקב מאבו ערקוב הגיע בראש משלחת של חיזב אל תחריר לנחם את משפחת המחבל ולהלל אותו.

בפועל, למעט השייח' עסמאת חמורי שהואשם בהסתה ועצור כרגע, יתר מנהיגי הארגון מאותרגים. נקודה הראויה לציון היא כי בעת שכיהן שר האוצר כיום בצלאל סמוטריץ, כח"כ באופוזיציה, הוא פנה ליועמ"ש ושר הביטחון בדרישה להוציא את חיזב אל תחריר מחוץ לחוק. כעת הכדור בידיים של ממשלת הימין.

3.         מוחמד אבו טאהר ג'בארין - חיראק אל פחמאווי

מוחמד אבו טאהר ג'בארין הוא דוגמה לדור הצעיר של הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית. הוא אחיינו של ראאד סלאח מנהיג הארגון, ועומד כיום בראש תנועת חיראק אל פחמאווי.

התנועה צמחה באום אל פחם אך השפעתה גדולה גם בירושלים ובהר הבית. תחקיר שפרסמנו בקול היהודי חשף את פעילות התנועה שצמחה במסווה של הפגנות נגד אלימות בחברה הערבית. להפגנות שארגנה בתחילת שנת 2021 הגיעו אנשי שמאל רבים ואף חברי הכנסת של מרץ ובהם סגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן.

לאחר שבנו את כוחם הניעו חברי הארגון חלק ניכר מפרעות תשפ"א בזמן מבצע שומר החומות, ומספר סבבי מהומות בהר הבית. התחקיר שלנו הראה כיצד כשעתיים לאחר יציאת האוטובוסים של פעילי התנועה להר הבית פורצות במקום מהומות. לאחר התחקיר, כאשר המשטרה ערכה מספר מעצרי מנע בארגון ומנעה את תנועת האוטובוסים של הארגון, הר הבית היה שקט, מה שמראה כי כשרוצים הדבר אפשרי.

גם כנגד מנהיג הארגון אבו טאהר ג'בארין עומדת תלונה של ארגון לביא על הסתה, אך הוא עדיין פועל בחופשיות.

בכנס הקול היהודי דיבר ח"כ דאז והשר לביטחון לאומי דהיום איתמר בן גביר ודרש להוציא את הארגון מחוץ לחוק ולעצור את אנשיו. גם נושא זה עומד לפתחם של מקבלי ההחלטות בממשלת הימין כיום.

4.         נגאח בכיראת – חמאס והוואקף

אי אפשר שלא לדבר על הגוף המנהל מטעם ירדן ובאישור ישראל את המתרחש בהר הבית – הוואקף.

דו"ח מקיף שאיגד כמה תחקירים וחשיפות שלנו הראה את מעורבותם העניפה של אנשי החמאס בתוך הוואקף ואנשי וואקף המעורבים בהסתה ואף באופן ישיר בטרור.

אחד המסיתים הגדולים בירושלים הוא נג'אח בכיראת, סגן מנהל הוואקף. בכיראת הוא שייח חמאסי ידוע שמפעם לפעם מורחק מהר הבית (כולל בימים אלו) אך ממשיך בפעילות חמאס עניפה.

בין השאר חושדת המשטרה כי בכיראת ארגן את הקורס שהעביר בכיר הוואקף המחבל פאדי אבו שחידם. אבו שחידם הוא עוד דוגמא למנגנון ההסתה והפיגועים. הוא היה מוכר כשייח חמאסי מסית משועפט, התברג בצמרת הוואקף, העביר קורס לעשרות נשים ובהם שומרות הוואקף, ובו העביר תכנים קיצוניים בעניין "הרבאט" – ההיאחזות האסלאמית בהר הבית. שלושה חודשים לאחר תום הקורס יצא למסע הרג יהודים וירה למוות באליהו קיי הי"ד סמוך להר הבית.

דמות נוספת הממחישה את מעורבות הוואקף בטרור הוא פאדי עליאן, ראש שומרי הוואקף שמרצה כעת עונש מאסר על מעורבות בפיגועי ירי על שוטרים בעיסאוויה. גם הוא מוכר שנים כמסית מרכזי.

ישראל ניזהרת מאוד מפעילות נגד הוואקף מחשש לפגיעה ביחסים עם ירדן, מה שמאפשר כר פורה לפעילות חמאס בהר הבית דווקא דר מנגנון הוואקף. גם מנהלי הוואקף ובהם עומר קסוואני מנהל מסגד אל אקצא הובילו לא אחת מהומות, הסתה ועוד. כולם חופשיים.

5.         הנאדי חלוואני (מקאווי)

פעילת חמאס מרכזית במזרח ירושלים, ומבכירות המורביאטת. מסיתה בכנסים שונים של חמאס בארץ ובחו"ל למלחמה על "אל-אקצה". בשנים האחרונות נחקרה מספר פעמים והוטלו עליה הגבלות מנהליות כול מספר צווי איסורי יציאה מהארץ.

6. חדיג'ה חוייס (אבו גאליה)

מורה ופעילת חמאס מרכזית במזרח ירושלים ומבכירות המורביטאת, חברה באיגוד החוקרים המוסלמים המזוהה עם האחים המוסלמים. מארגנת יחד עם הנאדי חילוואני משלחות נשים לבתים של אמהות מחבלים, בשנים האחרונות נחקרה מספר פעמים והוטלו עליה מגבלות שונות בוהם צווי איסור יציאה מהארץ על פי מידע מודיעיני שמטרת נסיעותיה עבור מטרות חמאס, אך היא ממשיכה את פעילות ההסתה ברשתות החברתיות.

7. עסאם עמירה

בכיר ב"חיזב אל תחריר" תושב שכונת צור באחר שבמזרח ירושלים ודרשן בהר הבית. בדרשותיו הוא קורא שוב ושוב לצבאות האסלאם לשחרר את ירושלים באמצעות ג'יאהד. בעבר נחקר בעקבות תלונה שהוגשה לאחר ששיבח צעיר מוסלמי שערף ראש של מורה בצרפת.

8. מוחמד חוסין

המופתי הנוכחי של ירושלים מטעם הרש"פ, מונה ע"י אבו מאזן ב2006 לאחר שסברי הוצא לגמלאות. הוביל עם הווקף את המהומות והמאבקים נגד הצבת המגנומטרים בהר הבית ןהפריצה לשער הרחמים. הצדיק בעבר פיגועי התאבדות "כל עוד זה ממלא תפקיד בהתנגדות". לפני כשנה קרא לתמוך במחבלים הכלואים בישראל ולפעול בכל דרך לשחרורם. מוביל הסתה אנטישמית נגד עליית וביקורי יהודים בהר הבית. ומבקר משפחות מחבלים.

9. ניהאד זוגייר

תושב מזרח ירושלים בן 45 ממנהיגי ארגון "שבאב אל אקצה"  - ארגון שייסד המחבל מוסבח אבו סביח. בשנים האחרונות פעילי הארגון הם אחד הגורמים המרכזיים באירועים האלימים בהר הבית, שכללו התבצרות במסגד אל אקצה ועימותים עם כוחות הביטחון והמבקרים. זוגייר הוא שחקן כדורגל בוגר מכללת וינגיט בנתניה ועובד כמנהל מרכז ספורט בבֻּרג' א-לקלק. עמותה העוסקת בחיזוק הזהות הלאומנית הפלסטינית בירושלים ובשטחי C. העמותה משתפת פעולה עם גורמי טרור בכסות של עמותה חינוכית. העמותה ויתרה על תרומה של 4 מיליון אירו מהאיחוד האירופי, מאחר שנדרשה להימנע משיתוף פעולה עם ארגוני טרור. במסגרת תפקידו יש לזוגייר השפעה על בני נוער רבים.  לאחרונה הוארך איסור היציאה מהארץ של זוגייר ב-3 חודשים נוספים. כפי שניתן לראות מהמקרה של מסובח אבו סביח שקיבל צו איסור יציאה מהארץ רק 3 חודשים לפני הפיגוע שביצע ובו רצח את שוטר היס"מ יוסי קירמה ואת לבנה מליחי הי"ד.

10. עבד בכיראת 

מנהל מרכז לימוד קוראן בצור באחר שבמזרח ירושלים. ומטיף מרכזי למורביאטון. בשנים האחרונות הורחק מספר פעמים מהר הבית.

11. נאסר קוש 

ראש מועדון האסיר בירושלים ואיש פת"ח בכיר בעיר העתיקה. בעבר שימש כעוזרו האישי של פיייסל חוסייני. אחראי על מערך תמיכה במחבלים. ומוביל פעילות להאדרת מחבלים, חלוקת תעודות הוקרה וקבלות פנים.

12. רדואן עמרו

איש דת ומורה דרך בהר הבית, מסית מוביל למלחמה על הר הבית ומקורב לראאד סלאח , מעודד ומשלב מהומות בשנים האחרונות הורחק מספר פעמים מהר הבית. לאחרונה נחקרו שני הוריו – ג'מאל וזינה פעילי מורביאטון על הסתה.

13. עדנאן רית'

מושל ירושלים מטעם הרש"פ. תושב סילוואן, בעבר היה אחראי על פעילות התנזים בנפת ירושלים. אחראי לקידום מהומות  במזרח ירושלים מטעם הרש"פ, מעורב בחטיפת אזרח ערבי שנחשד במכירת קרקע ליהודים בירושלים. רית נעצר פעמים רבות ומוגבל בשנים האחרונות בצווים מנהליים כמו מעצר בית בו שוהה כיום, איסור כניסה לשטחי הרש"פ וכן קשר עם אנשי המודיעין המסכל והרש"פ. רית ממשיך את פעילותו דרך סגנו – עבדאללה סיאם, שהכריז אחרי עלייתו של השר בן גביר להר הבית כי "הסתערות בן גביר דומה להסתערות שרון (אריאל) בשנת 2000, ולא תעבור ללא תגובה".

14. מוחמד עליאן 

עורך דין, תושב ג'בל מוכבר  אביו של המחבל בהא  עליאן שביצע את פיגועי הירי בקו 78 בארמון הנציב בו נרצחו שלושה יהודים. מאז הפיגוע מרצה על "מורשת" בנו, מבקר משפחות מחבלים מסית ופעיל להאדרתם. למרות מעצרים שונים מוחמד עליאן ממשיך בפעילותו.

15. השייח נידאל סיאם

 מטיף מרכזי של חיזב אל תחריר בירושלים. קורא בדרשותיו לשחרור פלסטין על ידי צבאות האסלאם ומסית נגד נוכחות יהודים בהר הבית.

16. נור רגבי

איש דת ומורה לשריעה בבתי ספר במזרח ירושלים, משתתף במשלחות של תושבי ירושלים להסתה ברחבי הארץ כדוגמת לוד לפני פרוץ פרעות תשפ"א. מאדיר ומהלל מחבלים כדוגמת עודאי תמימי והמחבל שרצח לאחרונה שלושה יהודים בפיגוע סמוך לאזור התעשייה באריאל.

17. אמג'ד אבו עסאב

יו"ר הוועדה לענייני אסירים בירושלים,  מדווח ומשבח באופן קבוע על המחבלים הכלואים בבתי הכלא. אחיו יעוקב אבו עסב הואשם בעבר ונשפט למאסר לאחר שמונה לשמש כראש חמאס בירושלים.

18. עטאללה חנא  

הארכיבשוף היווני אורתודוקסי. שונא ישראל מובהק. מרבה להסית נגד ישראל לאורך השנים, השתתף יחד עם עכרמה סברי בכנס של ראשי ארגוני הטרור בחסות איראן ברמדאן האחרון. למרות תלונה של ארגון לביא בגין מגע עם סוכן חוץ חנה לא נעצר ולא נחקר. לאחרונה הגיע לביקור אצל המחבל המשוחרר כרים יונס.

19.רמי פחורי

ראמי פחורי – פעיל מרכזי ב"שבאב אל אקצה". גר בבאב חוטא בעיר העתיקה. פחורי הוא חתנו של המחבל מוסבאח אבו סביח מייסד שבאב אל אקצה שרצח את שוטר הי"סמ יוסי קירמה ולבנה מליחי הי"ד בגבעת התחמושת. ישב במאסרים ומעצרים מנהליים. פח'ורי הוא דוגמה לדור הצעיר של פעילי חמאס בירושלים.

20. נאסר הדמי

פעיל חמאס מרכזי במזרח ירושלים, תושב שכונת אסוואנה המשמש כראש הועדה למלחמה בייהוד ירושלים". מסית באופן קבוע בכלי תקשורת שונים נגד מכירת אדמות ליהודים, התיישבות יהודים במזרח ירושלים ועליית יהודים להר הבית. הדמי הורשע בגיוס מימון לפעילות  חמאס בירושלים. לעיתים תכופות  נאסר על הדמי לצאת מהארץ כדי למנוע קשר עם מפקדת חמאס בטורקיה.

21. מאהר סוס

פעיל מרכזי בשכונות צפון ירושלים, השתתף בדיונים בכנסת כמנהל הפורום הארצי של ועדי ההורים הערביים, וסגן יו"ר ועד תושבי צפון ירושלים. בדף הפייסבוק מעלה הסתה ותמיכה במחבלים ובאנשי חמאס. על המחבל עודאי תמימי כתב כי הוא "סלל את הדרך לאלו שיבואו אחריו".

22.  יוסף אבו סנינה

דרשן מרכזי בהר הבית שמסית בדרשותיו באופן קבוע נגד עליית וביקורי יהודים בהר הבית. בנאומו ביום שישי לפני שבועייים עסק בהסתה נגד ישראל שמדכאת את האסירים והורסת בתים בירושלים, הוא הוסיף כי האומה המוסלמית תגן על מסגד אל אקצה, וקרא למאזיניו להיאבק על זכויות האסירים ושחרור גופות מחבלים. גם בעבר עסקו נאומיו של אבו סנינה בתנאי המחבלים בבתי הכלא וקריאות לפעול לשחרורם ובמאבק נגד תוכניות לימוד ישראליות בבתי הספר. ברמדאן האחרון אמר  איים כי "המדיניות של ישות הכיבוש הציונית בירושלים פזיזה" והזהיר כי "המוסלמים בארץ לא יוותרו על גרגר של אל אקצה" והוסיף כי הוא בטוח שהכיבוש יוסר מארץ הקודש וכל האסירים (המחבלים) ישוחררו מבתי הכלא.

23.   ראאד דנה

ראאד דנא אימאם במסגד דאר אל הג'רה בבית חנינא ובעבר מנהל מחלקת ההדרכה בווקף המוסלמי בהר הבית. שימש כדמות מרכזית בהסתה ובהובלת האירועים שהובילו להתפרעויות במהומות המגנומטרים ביולי 2017 לאחר רצח שני השוטרים בהר הבית, ולאחר מכן בפריצה לבאב א-רחמה/מתחם שער הרחמים. הוא מופיע כדרשן אורח בשייח ג'ראח, קרא להשתתף בשביתה במ.פ שועפט לאחר הפיגוע שביצע עודאי תמימי ועוד.

24. מוסטפא אבו זהרה

ממנהיגי חמאס במזרח ירושלים משמש כראש מועצת בתי העלמין המוסלמים בווקף, מוביל מאבקים נגד ייהוד ירושלים.

25. עוואד סלאימה

חבר הנהגת פת"ח במזרח ירושלים, מעורב בהובלת מאבקים מטעם הרש"פ בשייח ג'ראח, סילוואן ועוד. מעורב ומשתתף באירועי האדרת מחבלים. נחקר מספר פעמים על פעילותו מטעם הרש"פ והורחק מהר הבית ומשכונות אחרות במזרח ירושלים.

26 עאהד אל ראשק

חבר הנהגת פת"ח במזרח ירושלים, מעורב בעימותים וארגון מאבקים מטעם הרש"פ ונחקר מספר פעמים. משתתף באירועי האדרת מחבלים. הורחק מהר הבית.

27. ראאד סלאח

מנהיג הפלג הצפוני שהוצא מחוץ לחוק. ראאד סאלח שהוביל את קמפיין "אל אקצה בסכנה" מוביל את ההסתה בירושלים, ונקרא בפי המורביטאן "שייח אל אקצה". סלאח הורשע בהסתה לאלימות ולגזענות ושוחרר לפני קצת יותר משנה. לאחרונה הגיע סלאח להר הבית עם משלחת ועדת המעקב לאחר עלייתו של השר בן גביר להר הבית והזהיר "כל מאמצי הכיבוש לכפות מציאות חדשה באל-אקצא נידונים לכישלון, ואל-אקצא יישאר במיקומו, באווירה, בחייו ובריבונותו, אסלאמית, ערבית, ופלסטיני".

28. כמאל חטיב

כמאל חטיב הוא סגנו של ראאד סאלח ומי שמילא את מקומו כאשר ישב בכלא. חטיב הוביל את ההסתה שקדמה לפרעות תשפ"א, ואף הוגש כנגדו כתב אישום על הסתה במהלך הפרעות. נכון לעכשיו למרות כתב האישום שכנגדו כמאל חטיב משוחרר ללא תנאי הגבלה. לאחרונה "הזהיר" חטיב מהסלמה חסרת תקדים "כתוצאה מתוקפנות הכיבוש".

29. חוסאם אבו ליל

ערבי ישראלי תושב עין מאהל,  יו"ר "מפלגת הנאמנות והרפורמה" – ארגון קש שהוקם לאחר הוצאת הפלג הצפוני מחוץ לחוק, חוסאם אבו ליל מעורב באירועי האדרת מחבלים ומסית. לאחרונה השתתף במשלחת ועדת המעקב שהגיעה להר הבית.

30. מוחמד ברכה

יו"ר ועדת המעקב העליונה של הערבים אזרחי ישראל וחבר כנסת לשעבר (חד"ש). ועדת המעקב ומוחמד ברכה לקחו חלק מרכזי בהסתה שקדמה לפרעות תשפ"א. ברכה משתתף קבוע באירועי קבלת פנים למחבלים ולוקח חלק בהאדרתם. בנאום שנשא ברמאללה לאחרונה קרא לפלסטינים לנקוט ב"עוד התנגדות". לאחרונה הגיע להר הבית במשלחת מיוחדת שקראה למוסלמים "להגן על אל אקצא".

כל התמונות שבכתבה הופצו ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 46 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד