בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

​​"חוק עונש מוות למחבלים הוא ספין"

ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" תוקף את ליברמן: "מחר הוא גם יחוקק חוק חיסול הנייה? אפשר לבקש עונש מוות גם בלי החוק, ואם ממילא ההחלטה בידי המשפטנים החוק לא שווה כלום"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ז טבת תשע"ח - 18:49 03/01/2018
גודל: א א א
זירת פיגוע בגוש עציון. צילום: יוסף מזרחי TPS
זירת פיגוע בגוש עציון. צילום: יוסף מזרחי TPS

"חוק עונש מוות למחבלים הוא ספין", כך אומר הערב מאיר אינדור יו"ר ארגון נפגעי הטרור "אלמגור".

​"על פי ההתנהלות של ליברמן מחר ​הוא ​יחוקק ​'​חוק חיסול הני​י​ה​'​, כדי לקיים את הבטח​ו​ת​י​ו ​לפני הבחירות", אומר אינדור, ומזכיר כי "​שר הבטחון לא זקוק לחקיקה כדי להפעיל עונש מוות ​אצלו בבית הדין הצבאיים למחבלים, שם קיים עונש מוות, אך במקום זאת הוא ברח לחקיקה" .

"אנו קוראים לליברמן להורות  על שינוי מידיי במדיניות הענישה בפרקליטות הצבאית ולדרוש עונש מוות. ​הרוצח  של בני משפחת סלומון צריך להיות הראשון בשורת הרוצחים שמגיע להם עונש מוות​" ​​, אומרים באלמגור​ .​

באלמגור אומרים שחוק  עונש מוות הוא ספין שנועד לדבריהם "​לגרום לציבור תחושה כאילו העדר חוק הוא זה שלא מאפשר לליברמן לפעול ​ועד שלא יושלם אי אפשר לבצעו".

בארגון אומרים כי בידיהם חוות דעת משפטית השוללת את טענותיו של ליברמן.

"​​הוא יכול ​היה ​להפעיל את החוק הקיים בחוק הצבאי כבר היום!", אומרים במחלקה המשפטית של אלמגור ומשיבים לטענת ליברמן על חוסר סמכות. "ליברמן כמייצג הדרג מדיני בעל סמכות להורות לפרקליטות על שינוי מדיניות כוללת של התביעה. אם לא כך מה תהיה התועלת בחקיקה נוספת שגם היא תלויה בביצוע בדעת המשפטנים, לשיטתו".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד