בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

1026 מחבלים רשומים ללימודים אקדמאים בבתי הסוהר

בטקס הענקת תעודות למחבלים אמר השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית כי ישנם 1026 מחבלים הנמצאים בעיצומם של לימודי תואר ראשון ושני בבתי הכלא

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג אב תשע"ט - 12:36 14/08/2019
גודל: א א א
מחבלים בכלא
מחבלים בכלא

תוך ביזוי החלטת ממשלה – 1026 מחבלים אסירים רשומים ללימודים אקדמאים לתואר ראשון.

אתר מבט לתקשורת הפלסטינית חושף כי נכון לעכשיו בבתי הכלא הישראלים ישנם 1026 מחבלים כלואים הרשומים ללימודי תואר ראשון. זאת לאחר שלפני מספר שנים התקבלה החלטת ממשלה ברורה בנושא לפיה יאסרו לימודים אקדמאיים למחבלים.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

את הדיווח הנוכחי אודות מספר המחבלים הגבוה הנמצאים בהליך הלימודים דיווחה הרשות הפלסטינית כאשר בשירות בתי הסוהר הכחישו את הטענות בעניין זה.

בטקס ציבורי ששודר בשבוע שעבר בטלוויזיה הערבית, משפחותיהם של 93 מחבלים קיבלו את התארים להם זכו בני משפחתם המחבלים. במהלך טקס סיום הלימודים, הכריז ראש הרשות לענייני אסירים ברש"פ, קדרי אבו בכר: 

"אין מנוס מההתייחסות לכך שמספר האסירים הכולל בבתי הכלא ברגע זה הוא 5,700 אסירים בקירוב. מתוכם 1,026 אסירים רשומים כעת לאוניברסיטאות הפלסטיניות ובראשן האוניברסיטה הזאת, אוניברסיטת אל-קודס הפתוחה, המחזיקה בחלק הארי, היות ומספר [האסירים] הרשומים אליה כיום הוא 906 תלמידים".

אבו בכר הוסיף בדבריו בטקס כי "זאת בנוסף ל-74 באוניברסיטת אל-קודס, ו-46 אסירים נרשמו לתואר שני בכלא הדרים. השנה ניגשו למבחן הבגרות 739 אסירים ואסירות, ואנחנו מאחלים להם הצלחה".

הכרזה זו של הגורם הבכיר ברשות המוסמך לעניין זה מצטרפת למספר דיווחים בתקשורת הערבית רק לאחרונה אודות לימודים של מחבלים הכלואים בישראל. 

בסוף החורף האחרון, בחודש הלועזי מרץ, הטלוויזיה הערבית דיווחה על 85 אסירים מחבלים בכלא גלבוע שסיימו את לימודיהם בקורס בנושא עיתונות ותקשורת, ובקורס להכשרת אנשי סגל של פת"ח.

באותו חודש שודר ראיון בתכנית "ענקי הסבלנות" המוקדשת למחבלים הכלואים, עם מחבל שריצה 16 שנות מאסר. בראיון הסביר המחבל המשוחרר:

"בבתי הכלא, כמו ששמעתם, למעשה, ישנה שותפות בין משרד החינוך לבין משרד האסירים בנושא הלימודים.... אנחנו כיום, יש [בחינות] בגרות, לימודים רציניים, יש לנו אוניברסיטה שנמצאת בתוך בתי הכלא".

"השבח לאללה, אנשים רבים שלא נפל בחלקם לסיים את לימודיהם בחוץ, סיימו את לימודיהם בתוך בתי הכלא. למעשה, בכלא הדרים במיוחד שם נמצא ד"ר מרואן אל-ברגותי, כלומר תאר לעצמך שיש לך כל שנה בערך 6-7 אנשים שמסיימים מאסטר [תואר שני]."

גם לעמוד הפייסבוק הרשמי של תנועת פת"ח הועלה פוסט שתיעד הענקת תואר במדעי המדינה למחבל שנידון למאסר עולם ועוד 25 שנות מאסר. 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד