בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

11 חודשי מאסר למטפל ערבי שהתעלל בניצולת שואה חסרת ישע

בית המשפט המחוזי גזר הבוקר, במסגרת עסקת טיעון, 11 חודשי מאסר, לערבי בן 50 מבית נקובה בגין התעללות בקשישה ניצולת שואה חסרת ישע בה טיפל. שירות המבחן: 'ההליך המשפטי משמש עבורו גורם משמעותי לחידוד גבולות'.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח סיון תשפ"א - 12:49 08/06/2021
גודל: א א א
(מתוך האתר הממשלתי)
(מתוך האתר הממשלתי)

שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים, תמר בר-אשר, גזרה הבוקר, במסגרת עסקת טיעון, 11 חודשי מאסר, בניכוי חודש מעצר, לערבי בן 50 מבית נקובה בגין התעללות בקשישה ניצולת שואה חסרת ישע בה טיפל במעון סיעודי במעלה החמישה. בנוסף גזרה לו השופטת חודשיים מאסר על תנאי אם יבצע עבירות אלימות מסוג עוון בתוך שלוש שנים. כמו כן השיתה עליו פיצוי 'סמלי-חינוכי' על סך של 6000 ₪ "בהתחשב במצוקה הכלכלית של הנאשם ושל משפחתו".

על פי כתב האישום, המטפל הערבי עבד במעון הסיעודי במשך 15 שנה בתפקיד מטפל בקשישים השוהים במקום. בליל יום שלישי, מוצאי שמחת תורה תש"פ עת עבד במשמרת לילה ואחראי על חוסים במקום, תפף והיכה את הקשישה, בת 89, ניצולת שואה, אשר במועד האירוע הייתה במצב דמנטי וסיעודי, במשך כשלוש שעות, בעודה שוכבת במיטתה חסרת אונים וללא יכולת לזעוק לעזרה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

"סמוך לשעה 02:36, נכנס הנאשם לחדרה של הנפגעת, ניגש אליה והכה פעמיים בפניה בעוצמה. הנפגעת אחזה בפניה בשתי ידיה. לאחר מכן, כיסה הנאשם את הנפגעת בשמיכה ואף כיסה את פניה. הנאשם סידר את מיטתה, את הסדינים ואת הכריות ואז סטר לה בפניה וכיסה אותה בשמיכה על פניה.

הנאשם החל לצאת מחדרה של הנפגעת, אך לפתע חזר לכיוונה והכה בפניה ובראשה בחוזקה. הנפגעת אחזה בפניה בשתי ידיה. סמוך לשעה 05:25, נכנס הנאשם לחדרה של הנפגעת בעודו אוחז בידו בקבוק מים קטן ושפך את המים על פניה של הנפגעת. כתוצאה ממעשיו המתוארים של הנאשם, נגרמו לנפגעת שטפי דם בפניה ומתחת לעינה השמאלית".

כאמור, בחרה השופטת להשית על הערבי שהיה אמון על טיפול בקשישים חסרי ישע עונש בתחתית מתחם העונש ההולם, בטווח שנע בין שנה ל30 חודשים. השופטת ציינה בפסיקתה כי מדובר מהחמרה מהמלצות שירות המבחן להשית על התוקף עבודות שירות  משום ש'ההליך המשפטי משמש עבורו גורם משמעותי לחידוד גבולות'.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד