בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

משפחת בן ציון יוצאת במאבק: "פיגוע לאומני"

בני משפחתו של אבי בן ציון הי"ד כינסו היום (א') מסיבת עיתונאים והכריזו על מאבק להכרה ברצח כרצח לאומני. בני המשפחה חשפו כי ישנם ממצאים חדשים הסותרים את גרסת המשטרה

  • יח"צ
  • כ"ט כסלו תשע"ה - 14:58 21/12/2014
גודל: א א א
אבי בן ציון היד (באדיבות המשפחה)
אבי בן ציון היד (באדיבות המשפחה)

בני משפחתו של אבי בן ציון הי"ד, תושב הבקעה שנרצח לפני כשלושה שבועות בציר אלון בשומרון, הכריזו היום (ראשון) על פתיחת מאבק ציבורי ומשפטי עד להכרה ברצח כאירוע לאומני.

מאבק המשפחה מגיע בעקבות הודעת המשטרה והשב"כ על כך שמדובר באירוע פלילי, על אף הרצח האכזרי אותו ביצעו שלושה ערבים.במסיבת העיתונאים השתתפו גם ראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחיאני, קב"ט מועצת יש"ע שלמה ועקנין, ועו"ד חור אוריאל ניזרי מארגון חוננו.

בתו של אבי, רוויטל, פתחה ואמרה: "לפני כשלושה שבועות התהפך עלינו עולמינו. כל פעם שאני מתעוררת אני לא מאמינה שהסיוט הזה, זה הסרט שבו אני חיה.המשטרה והשב"כ עדיין חוקרים אבל כבר שמענו גרסאות שלא נותנות לנו מנוח. כמה גניבות רכב נגמרות ברצח? אם היתה להם כוונה רק לקחת את הרכב אבא שלי היה איתנו".

הבת הוסיפה כי "לאחרונה אנחנו שומעים על כל מיני מקרים שמתחילים כמשהו פלילי ונגמרים כלאומני. זה נשמע שמישהו מנסה להסתיר ולטייח את הדברים. אנחנו יוצאות במאבק כי חשוב לנו שהרוצחים יקבלו את העונש המגיע להם, והמדינה תיתן לזה מענה. אנשים חשופים לסכנות בכל מקום במדינה היום זה המשפחה לשנו ומחר זה יכול להיות המשפחה שלכם".

האלמנה ניבה חשפה כי מהמידע שנמצא בידי המשפחה, הרוצחים ביצעו וידוא הריגה באבי ולאחר שפגעו בו נסעו רוורס ודרסו אותו פעם נוספת. "משטרת ישראל לא דיברה איתנו במשך שבועיים, וכשהגיעו לבסוף טענו שמדובר באירוע פלילי. סיפרו לנו סיפורי בדים שלא מסתדרים עם הממצאים. כל החברים וכל הקרובים והשכנים מחזקים אותנו ואנחנו לא נשקוט ולא ננוח עד שהאמת תצא לאור".

"לחקור מחדש ולהכיר ברצח כלאומני"

ראש המועצה דוד לחיאני קרא לפתוח את החקירה מחדש ולהקפיא את הגשת כתב האישום עד לבדיקה נוספת של הממצאים החדשים הקיימים. "לאור הממצאים החדשים אני קורא לכל הגורמים לקחת את החקירה לידיים ולהורות על פתיחת חקירה מחודשת ולהכיר ברצח כלאומני. לחיאני אמר כי שוחח עם שר הבטחון וגורמים צבאיים בכירים וכולם אמרו לו שמדובר ברצח לאומני. "איך קרא שזה השתנה פתאום?".

עו"ד חור אוריאל ניזרי המייצג את המשפחה מטעם ארגון חוננו מסר: "עד היום שמענו מספר גרסאות לאירוע. מבחינתנו מדובר ברצח על רקע לאומני, ואנחנו נפעל בכל המישורים בכדי שהרשויות יכירו בכך". עו"ד ניזרי הזכיר את פרשת רצח נתנאל עראמי הי"ד שרק לאחרונה הוכר כרצח לאומני בעקבות מאבק ארגון חוננו.

קב"ט מועצת יש"ע שלמה ועקנין תיאר את תופעת חטיפות הרכבים שמאפייניה לאומניים. "מזה שנים רבות אנחנו מתריעים על סכנת חטיפת הרכבים. רק לפני שנתיים היה מקרה דומה שניסו לעצור רכב בין עפרה לבית אל ולפגע והוכח שמדובר במחבלים. אי אפשר לקרוא לזה שוד. המציאות האיו"שית בה הם מפגעים ביהודים, ורק ביהודים מוכיחה זאת. אם רצונם ברכב משוכלל יש המון רכבים אבל הם לא יעזו לעשות זאת לפלסטינים אלא רק לישראלים".
הכתבה באדיבות יח"צ
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד